• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Kwotę wsparcia (3125 zł) przeznaczono na zakup nowości wydawniczych dla oddziałów wychowania przedszkolnego, dzięki czemu nasi najmłodsi uczniowie będą mogli doskonalić umiejętność czytania i rozwijać swoje zainteresowania.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

• Konkurs na ,,Eko – ozdobę choinkową’’ rozstrzygnięty

• W oddziale przedszkolnym odbył się konkurs na ,,Eko – ozdobę choinkową’’ zorganizowany przez p. Agatę Christoph i p. Sylwię Zasuwik. Wszystkie prace zachwyciły oryginalnością i pomysłowością. Trudno było wybrać te najpiękniejsze. Najwyżej ocenione Eko – bombki: I miejsce – Julian Kęska, II miejsce – Hanna Gągol i III miejsce – Ignacy Kostyra, reszta uczestników otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i gratulujemy. Prace konkursowe, można podziwiać na korytarzu szkolnym.

• Zimowe czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

• Grupy 0a i 0b uczestniczyły w spotkaniach świąteczno-zimowych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim Dzieci przypomniały sobie zasady panujące w bibliotece. Następnie z zaciekawieniem wysłuchały bajki, którą przeczytała Pani bibliotekarka. Po bajce przyszedł czas na bitwę na śnieżki. Podczas spotkania nie zabrakło różnego rodzaju zabaw ruchowych, śpiewania zimowych piosenek oraz kolorowania na dywanie.

• Pożegnanie Darii

• Z głębokim żalem informujemy o stracie, jaką poniosła nasza szkolna społeczność. Wczoraj 1 stycznia 2023 roku po długiej walce z chorobą zmarła nasza uczennica - Daria Gągol. Przekazujemy wyrazy współczucia rodzinie i wszystkim bliskim Darii. Łączymy się w bólu.

Zapamiętamy Darię jako uśmiechniętą, koleżeńską, wspaniałą dziewczynę i dobrą uczennicę. Jesteśmy dumni z jej postawy - walki z chorobą, ale także przykładnego wykonywania obowiązków szkolnych mimo trudów leczenia.

Walka z chorobą Darii jednoczyła całą naszą społeczność szkolną. Mamy nadzieję, że jej odejście jeszcze bardziej umocni nasze relacje i pozwoli przeżyć tę stratę we wspólnocie i wzajemnym wsparciu. Jednocześnie informujemy, że oferujemy naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom pomoc psychologa i pedagoga szkolnego - wedle potrzeb.

Dario, odpoczywaj w pokoju.

• Narodowe czytanie

• Wraz ze społecznością lokalną uczestniczyliśmy w 11 edycji Ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”. Wyjątkowy zbiór poezji Adama Mickiewicza „Ballady i Romanse” czytany był między innymi przez p. Barbarę Kurdej-Szatan i p. Rafała Szatana. Dzięki temu spotkaniu na nowo odkryliśmy piękno polskiej literatury romantycznej.

Działanie podjęliśmy w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.