• Reprezentacja szkoły na uroczystościach

• Poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w miejskich obchodach 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele NNMP w Mińsku Mazowieckim. Po zakończonej mszy nastąpił przemarsz kolumny delegacji, kompanii honorowej oraz pocztów sztandarowych przed pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości: odegranie hymnu Polski, okolicznościowe przemówienia oraz złożenie kwiatów. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Gabriela Antonkiewicz, Patrycja Maciejewska, Emilia Piętka, Antonina Ruta, Łukasz Królak, Miłosz Łukaszewski, a grupą młodzieży opiekował się pan Tomasz Ruta.

• Dzień bez plecaka

• Akcja "Dzień bez plecaka" zorganizowana przez Samorząd Uczniowski tuż przed długim majowym weekendem sprawiła, że przez cały dzień na szkolnych korytarzach było bardzo wesoło i niezwykle kreatywnie. Uczniowie zamienili klasyczne plecaki na klatki dla zwierząt, walizki, kosze na zakupy czy skrzynki na narzędzia. Młodzież mogła dać upust swojej fantazji, a pomysły wykorzystania rozmaitych rzeczy są dowodem ich kreatywności i pozytywnej energii. Gratulujemy wszystkim pomysłowości zaangażowania!

• Grupa 0B w Legancko Barber Shop

• Pan Sebastian, który jest nauczycielem wspomagającym, zaprosił grupę zerówkowiczów na niezwykłą lekcję, podczas której dzieci poznały nowy zawód i dowiedziały się, co robi fryzjer męski/barber. Cała grupa miała okazję poznać "od kuchni" działanie męskiego fryzjerstwa i posłuchać, dlaczego regularne dbanie o włosy jest bardzo ważne. Dzieci mogły zobaczyć narzędzia fryzjerskie, dowiedzieć się, czym różni się fryzjer od barbera i dlaczego znakiem zakładu barberskiego jest niebiesko-biało-czerwony kręcący się lizak. Na koniec zajęć jeden chłopiec (za zgodą rodziców) zmienił swoją fryzurę.