• Wizyta pani okulistki w 1b

• W czwartek 1 czerwca gościliśmy w klasie 1b mamę Łucji, która jest lekarzem okulistą. Pani Julita w rozmowie z dziećmi zwróciła uwagę na profilaktykę zdrowych oczu oraz pokazała narzędzia, którymi posługuje się w swoim gabinecie. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w prezentacji, udzielały prawidłowe odpowiedzi na zadawane przez panią doktor pytania i zdobywały w ten sposób liczne nagrody. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali szklane protezy oraz model ludzkiego oka. Pani Julita uczuliła dzieci na czas oglądania telewizji oraz korzystania z komputerów i tabletów, jednocześnie zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

• Dzień Dziecka na sportowo!

• 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka - w tym roku na sportowo! Najmłodsi uczniowie wzięli udział w olimpiadzie sportowej, dzieci próbowały swoich sił w wielu zabawnych konkurencjach. Uczniowie starsi z klas 4-8 uczestniczyli w międzyszkolnych rozgrywkach: klasy IV-VI grały w dwa ognie, natomiast ósmoklasiści mierzyli się w dwóch konkurencjach - dziewczyny w siatkówce, a chłopaki w piłce nożnej. Na koniec rozegrane zostały mecze między dorosłymi a uczniami - dziewczyny zagrały w siatkówkę z nauczycielkami, a chłopaki - z mężczyznami pracującymi w szkole na czele z panem dyrektorem. Niezwykłą atrakcją była także loteria fantowa zorganizowana dla dzieci z zerówek i z klas I-III, w której główną nagrodę, czyli hulajnogę wylosowała Dominika Kopcińska z klasy 2a. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym Dzień Dziecka w naszej szkole był tak wyjątkowy! Za przygotowanie i przeprowadzenie konkurencji sportowych podziękowania kierujemy do nauczycieli wychowania fizycznego, za konkurencje olimpijskie dla dzieci z 0-3 dziękujemy paniom z edukacji wczesnoszkolnej i ekipie szkolnych wolontariuszy. Słowa uznania za przygotowanie loterii fantowej płyną do pań Oli Kołak i Kasi Słowik-Siwickiej, Kasi Rosłoń i Iwonie Gąseckiej. Za wodę dla ochłody dziękujemy sponsorowi - firmie PWiK Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. Szczególne podziękowania należą się także szkolnej Radzie Rodziców, która ufundowała zdrowe i pyszne upominki dla wszystkich uczniów, którzy otrzymali musy owocowo-warzywne. Rada Rodziców wsparła też finansowo loterię dla młodszych uczniów i zasponsorowała nagrodę główną - hulajnogę. Największą niespodzianką dzisiejszych obchodów były specjalne zdrowe nagrody - łubianki truskawek - dla zwycięzców w konkurencjach sportowych. Truskawki uczniom podarowała pani Ewelina Toczyska - mama Malwiny z klasy 2a. Serdecznie dziękujemy! Wszystkim dzieciom - i tym starszym, i młodszym - życzymy, by były szczęśliwe i miały wielu dobrych dorosłych wokół siebie!