• UWAGA! KONKURS FILMOWO-KSIĄŻKOWY

          • Z okazji zbliżającego się DNIA KSIĄŻKI ogłaszamy konkurs dla uczniów klas 1-7. Zadanie konkursowe polega na nagraniu krótkiego filmiku (1 minuta do 1,5 minuty), kórego celem jest zachęcenie widzów do sięgnięcia po wybraną przez ucznia książkę. W filmiku należy podać autora i tytuł książki, krótko ją zrecenzować i przedstawić argumenty zachęcające do przeczytania tej pozycji.

            Filmiki konkursowe należy przesłać do 19 kwietnia na adres: izabela.saganowska@sp3mm.pl lub agnieszka.kozuchowska@sp3mm.pl

            Na autorów najciekawszych filmików czekają nagrody!

          • Pierwsze kroki 7a na uczelni wyższej

          • 4 kwietnia klasa 7a wraz z wychowawcą panią Moniką Gromulską wybrała się na wiosenną wycieczkę do Warszawy. W związku z tym, że uczniowie już w przyszłym roku będą decydować o wyborze ścieżki  dalszej kariery, pani wychowawczyni zdecydowała się zabrać swoich podopiecznych na zwiedzanie szkoły wyższej. Uczniowie zwiedzili Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Mieli możliwość zaobserwowania życia studentów, zwiedzenia dziedzińca uczelni, sal wykładowych, sal ćwiczeniowych oraz mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, zasiadając na auli wykładowej. Dzięki uprzejmości władz uczelni mogliśmy również uczestniczyć w warsztatach z robotyki przeprowadzonych przez studentów wydziału pedagogiki o specjalizacji informatycznej. Uczniom zajęcia bardzo się podobały i z zaangażowaniem wzięli w nich udział. Po treningu mózgu podczas programowania robotów przyszedł czas na trening ciała na parku trampolin w Stacji grawitacji. Przejście przez park linowy oraz pokonanie wysokiej ścianki wspinaczkowej okazały się nie lada wyzwaniem. 

          • Lekcja historii z powstańcem warszawskim

          • W czwartek 4 kwietnia odbyło się w naszej szkole niecodzienne spotkanie z powstańcem warszawskim. Przybył do nas pan Jan Witkowski - uczestnik Powstania Warszawskiego, żołnierz Armii Krajowej. Podczas powstania jako 13-letni chłopiec pod pseudonimem "Jaś" pełnił funkcję łącznika. Swoją opowieść rozpoczął od przedstawienia okoliczności wybuchu powstania w Warszawie w 1944 roku, wspomniał przy tym jakże trudne czasy okupacji hitlerowskiej w różnych rejonach stolicy. W sposób niezwykle ciekawy, pełen ciekawostek opowiedział naszym uczniom o trudach i codziennym życiu w czasach powstańczego zrywu narodowego. Wydarzenie, w którym mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas szóstych i siódmych wraz z nauczycielami, odbyło się dzięki owocnej współpracy ze Stowarzyszeniem Odra - Niemen. Hasła - patriotyzm, historia i tradycja nabrały dla nas nowego znaczenia po słowach naszego wyjątkowego gościa.

          • 19. rocznica śmierci Patrona

          • 3 kwietnia podczas lekcji religii wspominaliśmy dzień śmierci naszego patrona, Jana Pawła II, który zmarł w 2005 roku. Informację o śmierci papieża podał na placu świętego Piotra abp Leonardo Sandri, mówiąc: „Najdrożsi bracia i siostry, o godz. 21.37 nasz ukochany Ojciec Święty powrócił do Domu Ojca. Módlmy się za niego”W naszej szkole zostały przeprowadzone krótkie zajęcie historyczne na lekcjach religii przedstawiające losy i historię Papieża Polaka. Delegacja z klas starszych zapaliła znicze przed obrazem Patrona naszej szkoły oraz złożyła kwiaty, przywołując tym samym pamięć i okazując szacunek wobec Patrona. Dla całej społeczności szkolnej została przygotowana gazetka memoratywna ku czci Patrona.

          • Ścieżka dydaktyczna oficjalnie otwarta

          • Od 3 kwietnia już oficjalnie uczniowie naszej szkoły mogą korzystać ze ścieżki dydaktycznej, która została oddana do użytku w gronie gości, którzy zechcieli towarzyszyć nam w uroczystości otwarcia. Zaszczycili nas swoją obecnością pan burmistrz Marcin Jakubowski, pan wiceburmistrz Robert Smuga, przewodniczący Rady Miasta - pan Dariusz Kulma, radni - pani Joanna Kowalska i pan Daniel Marcin Skarżyński, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Karolina Mysiorska i przedstawiciel wykonawcy - pan Damian Iwaniuk. Podczas otwarcia ścieżki dydaktycznej obecna była również pani Izabela Kaźmierska - rzeczniczka prasowa Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki, która reprezentowała organizatora konkursu. Wszystkich przywitał dyrektor szkoły pan Grzegorz Wyszogrodzki, a koordynatorka projektu konkursowego "Klasa z drewna" - pani Ewelina Frankiewicz opowiedziała gościom o działaniach związanych z jego realizacją. Nasi goście oraz przedstawiciele uczniów obejrzeli wszystkie elementy dydaktycznej ścieżki - wiatę ze stołem edukacyjnym, skocznię dla dzieci, na której uczniowie mogą porównywać swoje skoki w dal  z leśnymi rekordzistami, grę dydaktyczną służącą do rozpoznawania liści, tablice informujące o cyklu życia lasu i pozwalające rozpoznawać różne gatunki drzew, koło wiedzy podsumowujące informacje o lesie i stację meteorologiczną. Po powrocie do budynku szkoły goście obejrzeli efekty pracy warsztatowej trzech grup uczniów. Jedna grupa zajmowała się rysowaniem swoich marzeń dotyczących ekologicznych zmian w naszym mieście, druga budowała las z materiałów recyklingowych, a trzecia własnoręcznie przygotowała lasy w słoikach. Cieszymy się, że w naszej szkole pojawiła się wartościowa pomoc dydaktyczna, dzięki elementom leśnej ścieżki lekcje przyrody, biologii i edukacji przyrodniczej mogą odbywać się na świeżym powietrzu, a uczniowie w aktywny sposób mogą odkrywać świat otaczającej ich przyrody. Nowa ścieżka dydaktyczna na terenie szkoły potwierdza mądrość słów naszego Patrona: "Przyroda jest dla nas nie tylko źródłem piękna, ale także źródłem wiedzy i mądrości".

          • 2b i 3a w Zamku Królewskim

          • Uczniowie klasy 2B i 3A wraz ze swoimi nauczycielami byli na lekcjach muzealnych w Zamku Królewskim w Warszawie. Klasa 2b dowiedziała się, jak wyglądało życie króla i jego dworu na zamku. Dzieci poznały apartamenty ostatniego króla Polski, a przez to samego monarchę i jego czasy. Mogły usłyszeć odpowiedzi na nurtujące pytania - którędy wchodzono na spotkanie z gospodarzem Zamku?, jak należało wykonać wytworny ukłon?, który z dworzan przynosił królowi śniadanie?, ile czasu trwało ubieranie monarchy? Uczniowie klasy 3A uczestniczyli w lekcji „Portret króla jegomości”. Oglądając reprezentacyjne i prywatne wizerunki królewskie, uczniowie poznali insygnia władzy królewskiej, symbolikę kolorów i znaki króla (korona, berło, jabłko). Nauczyli się rozpoznawać różne rodzaje portretów i ich znaczenie. Po zwiedzeniu wnętrz zamku był czas na zakup pamiątek.

          • Przedświątecznie w zerówce

          • Przez cały przedświąteczny tydzień dzieci z zerówki zdobywały wiadomości na temat Świąt Wielkanocnych. Poznawały  stare ludowe zwyczaje oraz nowe, zapożyczone ze wschodu tradycje. Z dumą posiały rzeżuchę i dbały o nią każdego dnia, by na święta zanieść ją do domu. Każde dziecko tworzyło również pisankę do święconki, a przy okazji ćwiczyło motorykę małą. Zerówkowicze przekonali się, że przygotowania do świąt mogą być ciekawe i fajne!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych