• Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

          • Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu 27 stycznia o godz. 10.00 w naszej szkolnej hali sportowo-widowiskowej dr Agnieszka Nowak (nauczycielka historii) wygłosi wykład dotyczący eksperymentów medycznych prowadzonych w obozie w Ravensbruck. Słuchaczami na wykładzie będą uczniowie wszystkich klas ósmych oraz chętni z innych szkół. Zgłoszenia od osób spoza szkoły przyjmujemy do 25 stycznia na adres: szkola@sp3mm.pl. Prosimy o podanie liczby osób chętnych. Decyduje kolejność zgłoszeń. ZAPRASZAMY!

          • Zapamiętam imię twoje...

          • Zapamiętam Twoje imię…

            Jak ja mieć będę dwadzieścia lat,

            Zacznę oglądać nasz piękny świat.
                                                         Abramek Koplowicz

             

            27 stycznia - dzień wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku przez Armię Czerwoną. Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 r. ustanowiło 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

            W ten dzień w imieniu organizatorów zapraszamy mieszkańców miasta na wspólne uczczenie pamięci ofiar nazistowskich zbrodni.

            Spotkamy się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Kopernika w sali nr 110 o godz. 18.00.

            Ewa Borkowska z perspektywy historyka opowie o wydarzeniach tamtych dni i przybliży ideę pamięci. Zapraszamy również do wspólnego działania. Osią naszej uwagi w tym roku czynimy doświadczenia dzieci Holocaustu, szczególnie tych, które przeżyły, ale Holocaust odebrał im rodziny.  O losie takich dzieci, również mińszczanek, pisała znana reporterka Anna Bikont w reportażu z 2022 roku pt. „Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie”. W trakcie miniwarsztatów poznamy ich historie, a także dokonamy artystycznego upamiętnienia dzieci.

            Na koniec wspólnie przeczytamy wiersz noblistki Wisławy Szymborskiej.

            Zapraszamy każdego, komu pamięć o żydowskich mieszkańcach Polski nie jest obojętna! 

             

          • Magiczne krzesła w 4c

          • Uczniowie klasy 4c zakończyli omawianie książki "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" wykonaniem projektów lekturowych. Czwartoklasiści mogli zaprojektować swoje czerwone krzesła oraz dopisać do nich instrukcję, w której miała być uwzględniona zasada działania i magiczna moc krzesła. Uczniowie mogli też zdecydować się na przygotowanie pudełka lekturowego, do którego należało włożyć przedmioty kojarzące się z lekturą. Dzięki prezentacji własnych działań projektowych uczniowie zdobywają umiejętność prezentacji, oswajają się z sytuacją występowania przed innymi i starają się formułować wypowiedzi ustne na określony temat. Zapraszamy do sali 19, w której można obejrzeć magiczne krzesła. A może ktoś wybróbuje ich magiczne moce?

          • Pozdrowienia z Białej Szkoły

          • Grupa uczniów z kl. 4-8 pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego wyruszyła dziś do Poronina, aby skorzystać z uroków zimy i pojeździć na nartach lub na snowboardzie. Uczniowie wypożyczyli już sprzęt i zaliczyli pierwsze zjazdy. Nauczyciele informują, że wieczorem wszyscy mieli jeszcze siłę i mnóstwo czasu na grę w bilard, w piłkarzyki, cymbergaja i tenisa stołowego. Przed uczestnikami wycieczki jeszcze kilka intensywnych sportowych dni. Życzymy, aby pogoda im dopisała!

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Kwotę wsparcia (3125 zł) przeznaczono na zakup nowości wydawniczych dla oddziałów wychowania przedszkolnego, dzięki czemu nasi najmłodsi uczniowie będą mogli doskonalić umiejętność czytania i rozwijać swoje zainteresowania.

            Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

          • Konkurs na ,,Eko – ozdobę choinkową’’ rozstrzygnięty

          • W oddziale przedszkolnym odbył się konkurs na ,,Eko – ozdobę choinkową’’ zorganizowany przez p. Agatę Christoph i p. Sylwię Zasuwik. Wszystkie prace zachwyciły oryginalnością i pomysłowością. Trudno było wybrać te najpiękniejsze. Najwyżej ocenione Eko – bombki: I miejsce – Julian Kęska, II miejsce – Hanna Gągol i III miejsce – Ignacy Kostyra, reszta uczestników otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i gratulujemy. Prace konkursowe, można podziwiać na korytarzu szkolnym.

          • Zimowe czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

          • Grupy 0a i 0b uczestniczyły w spotkaniach świąteczno-zimowych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim Dzieci przypomniały sobie zasady panujące w bibliotece. Następnie z zaciekawieniem wysłuchały bajki, którą przeczytała Pani bibliotekarka. Po bajce przyszedł czas na bitwę na śnieżki. Podczas spotkania nie zabrakło różnego rodzaju zabaw ruchowych, śpiewania zimowych piosenek oraz kolorowania na dywanie.

            Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

          • Pożegnanie Darii

          • Z głębokim żalem informujemy o stracie, jaką poniosła nasza szkolna społeczność. Wczoraj 1 stycznia 2023 roku po długiej walce z chorobą zmarła nasza uczennica - Daria Gągol. Przekazujemy wyrazy współczucia rodzinie i wszystkim bliskim Darii. Łączymy się w bólu.

            Zapamiętamy Darię jako uśmiechniętą, koleżeńską, wspaniałą dziewczynę i dobrą uczennicę. Jesteśmy dumni z jej postawy - walki z chorobą, ale także przykładnego wykonywania obowiązków szkolnych mimo trudów leczenia. 

            Walka z chorobą Darii jednoczyła całą naszą społeczność szkolną. Mamy nadzieję, że jej odejście jeszcze bardziej umocni nasze relacje i pozwoli przeżyć tę stratę we wspólnocie i wzajemnym wsparciu. Jednocześnie informujemy, że oferujemy naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom pomoc psychologa i pedagoga szkolnego - wedle potrzeb.

            Dario, odpoczywaj w pokoju.

          • Świąteczne przedstawienie

          • 21 grudnia klasy 0-3 miały możliwość obejrzenia świątecznego przedstawienia przygotowanego przez uczniów klas 1c i 1d. Występ dotyczył obaw Maryi i Józefa o opiekę nad nowonarodzonym Jezusem. Na szczęście, na pomoc przyszła nauczycielka, która przywołując bajkowe postacie pomogła w uspokojeniu dziecka. 

          • Przedświąteczne spotkanie

          • 22 grudnia cała społeczność szkoły zebrała się w hali widowiskowo-sportowej, żeby obejrzeć przedstawienie świąteczne przygotowane przez szóstoklasistów z kl. 6a i 6b pod opieką wychowawczyń: pani Moniki Gromulskiej i Ewy Raczyńskiej. Zobaczyliśmy anielskie przygotowania do narodzin Chrystusa, ale też diabelskie obawy związane z pojawieniem się dobra na świecie. W czasie spotkania był też czas na wspólne kolędowanie. Pan Dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki życzył uczniom, aby z okazji świąt zechcieli stawać się coraz lepszymi ludźmi. Na koniec nauczycielki języków obcych podsumowały Tydzień Języków Obcych oraz wręczyły zwycięzcom nagrody w konkursach i międzyklasowych projektach. Wyróżnienia indywidualne w konkursie na kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim zdobyły: Julia Grajda z kl. 4d, Alicja Kulikowska z kl. 5b i Angelika Oleszczuk z kl. 5b. Uczniowie z kl. 5a najlepiej poradzili sobie z rozwiązaniem zadań interdyscyplinarnych wśród uczniów z kl. 4-8. W związku z tym otrzymali sympatyczną słodką nagrodę. Gratulujemy wyróżnionym i zwycięzcom. Wszystkim życzymy dobrego i spokojnego czasu świątecznego!

          • Radosne oczekiwanie

          • Okres przygotowań do Bożego Narodzenia był bardzo pracowity dla klas 1a, 2a i 2d. Na początku grudnia dzieci własnoręcznie przygotowały kalendarz adwentowy, który składał się z zadań na każdy dzień, tak by czas oczekiwania na nadchodzące święta mijał im miło i przyjemnie. Uczniowie z zaciekawieniem otwierali kolejne pola i z radością wykonywali zadania typu: przygotowanie zimowej herbaty, dekorowanie świątecznych pierników, wybranie się na pobliską górkę w parku, zimowy spacer, przygotowanie gorącej czekolady, wycieczka do Fabryki Elfów, lepienie i dekorowanie figurek z masy solnej czy wykonywanie upominków dla najbliższych.

          • Warsztaty świąteczne

          • 22 grudnia klasa 2D wraz z wychowawczynią p.Katarzyną Słowik-Siwicką i p.Anetą Korkosz uczestniczyła w warsztatach świątecznych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim. 

            Dzieci za pomocą zmysłów odgadywały świąteczne gadżety, słuchały opowiadania, rozwiązywały zagadki oraz wykonywały piękne pachnące cynamonem karty świąteczne. Nie zabrakło też słodkich pierniczków! 

            Po powrocie do szkoły przyszedł czas na ostatnie klasowe zadanie adwentowe- przygotowanie gorącej czekolady! 

            Życzymy wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i czasu spędzonego w gronie rodziny! 

          • W kolory gramy!

          • Końcówka roku w kl. 8b była niezwykle intensywna - klasówki, kartkówki, projekty. Zmęczenie zaczęło pokonywać uczniów, więc ósmoklasiści w ostatnim tygodniu roku postawili na... kolory! W poniedziałek  było niebiańsko, bo założyliśmy niebieskie ubrania (wszyscy - wychowawczyni też!). We wtorek cała 8b wyglądała anielsko (na biało), za to w środę staliśmy się czarnymi charakterkami. Na koniec wybraliśmy kolor miłości, przyjaźni i świąt Bożego Narodzenia, czyli czerwień. Zabawa w kolory sprawiła, że codziennie intensywniej myśleliśmy o sobie i jeszcze lepiej się zintegrowaliśmy, zwłaszcza że w takim klasowym gronie spotkanie świąteczne mieliśmy po raz ostatni...  

          • Sportowe zmagania

          • Reprezentacja szkoły chłopców zajęła 3. miejsce w mieście oraz 4. w mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej klas ósmych. Chłopcy walczyli dzielnie i ambitnie o miejsce na podium powiatu, jednak do miejsca medalowego zabrakło tylko i aż jednej bramki. Gratulujemy sportowej postawy i wałki do samego końca - chłopcom i ich trenerowi panu Marcinowi Sokołowskiemu.. 

          • Wigilia Miejska

          • W środę 21 grudnia odbyło się miejskie Spotkanie Wigilijne. Uczestniczyli w nim uczniowie mińskich szkół, którzy zorganizowali kiermasz z bożonarodzeniowymi ozdobami. Byliśmy tam i my! Nie brakowało kolęd i świątecznych życzeń oraz łamania się opłatkiem. Wydarzenie zwieńczyło przekazanie mieszkańcom Betlejemskiego Światła Pokoju przez Burmistrza Miasta pana Marcina Jakubowskiego oraz harcerzy mińskiego Hufca ZHP. 

          • Ortograficzna choinka 4c

          • Uczniowie z kl. 4c ubrali w tym roku niepowtarzalną choinkę. Ozdoby na tej choince są... ortograficzne. Drzewko zdobi gwiazda z zasadami pisowni "ó", na gałązkach wiszą litery, których pisownia sprawia czasem niemałe trudności (na literach ó, h, ż są przykłady słów do zapamiętania), również na łańcuchu choinkowym zapisane zostały słowa zawierające trudności ortograficzne. Zachwycające są także anioły - jeden z nich to Anioł Stróż, a drugi na swoim stroju ma mnóstwo trudnych wyrazów związanych z Bożym Narodzeniem. Ortograficzna choinka czwartoklasistów nie tylko zdobi salę 19, ale na ostatniej lekcji przedświątecznej posłużyła uczniom jako obiekt do ćwiczenia umiejętności redagowania opisu przedmiotu.

          • Interdyscyplinarny grudzień

          • 8 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się dzień z zadaniami interdyscyplinarnymi przygotowanymi przez nauczycieli języków obcych w ramach tygodnia językowego pn. „Język obcy wcale nie taki obcy”.

            Dla uczniów klas 4-8 nauczyciele przygotowali specjalne świąteczne pudełka prezentowe, w których znajdowały się zadania interdyscyplinarne łączące wiedzę z języka angielskiego i języka niemieckiego z takimi przedmiotami jak matematyka, biologia, geografia, muzyka, plastyka i język polski. Uczniowie w zespołach rozwiązywali zadania problemowe dotyczące tematyki świątecznej wymagające połączenia i wykorzystania wiedzy z kilku dyscyplin. Niektóre z zadań okazały się bardzo łatwe, a na rozwiązanie innych uczniowie potrzebowali więcej czasu, ale taki rodzaj pracy wszystkim bardzo się spodobał. Zadania interdyscyplinarne kształcą u uczniów takie umiejętności jak samodzielność myślenia, rozwiązywanie problemów, zarządzanie sobą oraz umiejętność współpracy.

            Coraz częstsze wprowadzenie zajęć interdyscyplinarnych dla uczniów naszej szkoły jest wynikiem realizacji przez nas ogólnopolskiego projektu „Szkoła dla Innowatora”, którego jesteśmy ambasadorami.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych