• Rodacy Bohaterom

          • Dziś (7 czerwca) wszyscy uczniowie z klas 4-8 obejrzeli z inicjatywy pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego film o działalności Stowarzyszenia Odra-Niemen, które pomaga Polakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Widzieliśmy w reportażu naszych rodaków mieszkających na terenie Litwy, często w dużo biedniejszych warunkach niż my, dla którzych szkoły na Mazowszu organizują zbiórki i fundują paczki świąteczne.Akcja "Paczki pamięci" jest realizowana od 2009 roku. Obecnie Rodacy Bohaterom to obok zbiórki darów dla weteranów, także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, szeroka współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.

            Obejrzelismy wspólnie film. Możemy również zapoznać się z informacjami zebranymi na wystawie plenerowej na dziedzińcu od strony parkingu. Zachęcvamy wszystkich uczniów, rodziców, pracownikó szkoły do włączenia się w zbiórkę na rzecz akcji "Rodacy Bohaterom". Można jeszcze przynosić do wychowawców pieniądze w poniedziałek i wtorek (12 i 13 czerwca). Zachęcamy do wsparcia akcji.

          • Natalia na konkursie diecezjalnym

          • We wtorek 6 czerwca uczniowie klas 6-8 spotkali się w Szkole Podstawowej w Malcanowie, gdzie odbył się finał konkursu diecezjalnego „Gdzie można dzisiaj świętych zobaczyć?” Naszą szkołę reprezentowała Natalia Michalik z klasy 6 b, która podczas etapu szkolnego zdobyla najwyższą liczbę punktów i zakwalifikowała się do drugiego etapu. Spotkanie rozpoczęlo się od serdecznego przywitania uczniów i ich opiekunów przez przedstawicieli Kurii Warszawsko-Praskiej, dyrekcję szkoły oraz przedstawicieli lokalnych władz. Następnie uczniowie przystapili do testu konkursowego. Podczas oczekiwania na wyniki konkursu wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i zwiedzanie miejsc związanych z bł. H. Chrzanowską. Potem przyszedł czas na spotkanie z Ks. Bp. Romualdem Kamińskim, wystepy uczniów szkoły w Malcanowie oraz na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród głównych dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu. Ten wyjatkowy czas zakończyło blogosławieństwo udzielone przez Ks. Bp. Romualda Kamińskiego. Gratulujemy udziału w konkursie Natalii i jej opiekunce - pani Marii Zagórskiej.

          • Ważny telefon

          • Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom informuje, że Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki Narkomania 800 199 990 został przekształcony w Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia”- 800 199 990. Nowa nazwa odzwierciedla cel i misję telefonu, który ukierunkowany jest na udzielanie wsparcia, informacji oraz pomocy osobom zmagającym się z uzależnieniem (bez względu na rodzaj substancji,od której są uzależnione) oraz członkom ich rodzin.Ogólnopolski Telefon Zaufania Uzależnienia to miejsce, gdzie osoby z problemami związanymi  z uzależnieniem i ich bliscy mogą otrzymać wsparcie, porozmawiać z wykwalifikowanymi konsultantami, uzyskać informacje na temat leczenia, terapii  i innych form pomocy. Telefon Zaufania jest bezpłatny, dostępny dla osób z całej Polski i działa codziennie w godzinach 16.00-21.00. Pomoc udzielana przez telefon jest anonimowa, bezpieczna i oparta na zasadzie zaufania.

             

          • SREBRNE MASKI

          • 05.06.2023r. w finale XXV Festiwalu Teatrów Szkolnych i Młodzieżowych "Srebrna Maska" w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wzięły udział dwa koła teatralne z naszej szkoły - koło teatralne MiM z klas 2-3 pod opieką pani Marty Woźnicy oraz koło teatralne Bratki z klas 4-6 pod opieką pani Iwony Karwowskiej. 

            Pomimo iż nie przywieźliśmy ze sobą statuetki, uważamy sam udział w festiwalu za ogromne osiągnięcie i wspaniałe doświadczenie. Jury bardzo przychylnie wypowiadało się o naszych występach, przyjęliśmy też konstruktywną krytykę. Kiedy wręczano nam dyplomy, usłyszeliśmy słowa: "Gratulacje, jesteście świetni. Róbcie dalej to, co robicie i rozwijajcie się". I to właśnie zamierzamy robić - rozwijać się i brać udział w kolejnych festiwalach. 

          • Dzień Dziecka spędzony w Sopocie

          • Pojechać do Sopotu, spędzić cudowny czas na plaży, powygłupiać się z koleżankami i kolegami, pospacerować po molo, pójść na pizzę, lody, … Brzmi jak wakacyjny plan!  Otóż uczniowie klasy III b zrealizowali taki plan w jeden dzień! Wystarczyło wyruszyć w podróż o godzinie 4.48 – na szczęście nikt nie zaspał.

            Był to wspaniały, intensywny dzień pełen uśmiechu i radości. Mimo zmęczenia i późnej pory powrotu wszyscy byli bardzo zadowoleni.

            Wycieczka była zorganizowana dzięki kreatywnym rodziców i współpracy wychowawczyni, jako prezent niespodzianka z okazji Dnia Dziecka. Wspaniałym prezentem od PKP i  Intercity były darmowe bilety na przejazd pociągami! 

          • Odkrywamy talenty

          • 2 czerwca w klasie 1b został ogłoszony Dniem Talentów i Pasji. Dzieci mogły zaprezentować swoje zdolności i zainteresowania, przygotowując informacje dotyczące swoich umiejętności. Były relacje fotograficzne, gra na instrumentach, pokazy sztuk walki lub tańca. Podążając za słowami Stanisława Staszica: "Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu; dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje", uczniowie zgodnie przyznali, że nie wystarczy go tylko mieć, ale trzeba systematycznie go rozwijać i pielęgnować.

          • Wizyta pani okulistki w 1b

          • W czwartek 1 czerwca gościliśmy w klasie 1b mamę Łucji, która jest lekarzem okulistą. Pani Julita w rozmowie z dziećmi zwróciła uwagę na profilaktykę zdrowych oczu oraz pokazała narzędzia, którymi posługuje się w swoim gabinecie. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w prezentacji, udzielały prawidłowe odpowiedzi na zadawane przez panią doktor pytania i zdobywały w ten sposób liczne nagrody. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali szklane protezy oraz model ludzkiego oka. Pani Julita uczuliła dzieci na czas oglądania telewizji oraz korzystania z komputerów i tabletów, jednocześnie zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

          • Dzień Dziecka na sportowo!

          • 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka - w tym roku na sportowo! Najmłodsi uczniowie wzięli udział w olimpiadzie sportowej, dzieci próbowały swoich sił w wielu zabawnych konkurencjach. Uczniowie starsi z klas 4-8 uczestniczyli w międzyszkolnych rozgrywkach: klasy IV-VI grały w dwa ognie, natomiast ósmoklasiści mierzyli się w dwóch konkurencjach - dziewczyny w siatkówce, a chłopaki w piłce nożnej. Na koniec rozegrane zostały mecze między dorosłymi a uczniami - dziewczyny zagrały w siatkówkę z nauczycielkami, a chłopaki - z mężczyznami pracującymi w szkole na czele z panem dyrektorem. Niezwykłą atrakcją była także loteria fantowa zorganizowana dla dzieci z zerówek i z klas I-III, w której główną nagrodę, czyli hulajnogę wylosowała Dominika Kopcińska z klasy 2a. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym Dzień Dziecka w naszej szkole był tak wyjątkowy! Za przygotowanie i przeprowadzenie konkurencji sportowych podziękowania kierujemy do nauczycieli wychowania fizycznego, za konkurencje olimpijskie dla dzieci z 0-3 dziękujemy paniom z edukacji wczesnoszkolnej i ekipie szkolnych wolontariuszy. Słowa uznania za przygotowanie loterii fantowej płyną do pań Oli Kołak i Kasi Słowik-Siwickiej, Kasi Rosłoń i Iwonie Gąseckiej. Za wodę dla ochłody dziękujemy sponsorowi - firmie PWiK Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. Szczególne podziękowania należą się także szkolnej Radzie Rodziców, która ufundowała zdrowe i pyszne upominki dla wszystkich uczniów, którzy otrzymali musy owocowo-warzywne. Rada Rodziców wsparła też finansowo loterię dla młodszych uczniów i zasponsorowała nagrodę główną - hulajnogę. Największą niespodzianką dzisiejszych obchodów były specjalne zdrowe nagrody - łubianki truskawek - dla zwycięzców w konkurencjach sportowych. Truskawki uczniom podarowała pani Ewelina Toczyska - mama Malwiny z klasy 2a. Serdecznie dziękujemy! Wszystkim dzieciom - i tym starszym, i młodszym - życzymy, by były szczęśliwe i miały wielu dobrych dorosłych wokół siebie!

          • Webinar z panią wicedyrektor Izabelą Saganowską

          • W środę pani wicedyrektor Izabela Saganowska była jedną z prelegentek podczas webinaru z cyklu „Odporna szkoła” w ramach sieci dyrektorskiej Centrum Edukacji Obywatelskiej. Spotkanie dotyczyło kompetencji przyszłości - jak pomóc uczniom zdobywać je w szkole. Podczas webinarium przedstawione zostały praktyczne sposoby skutecznego uczenia kompetencji proinnowacyjnych w szkole. Pani Saganowska mówiła o sprawdzonych w naszej szkole sposobach pracy nad kompetencjami, o swoich doświadczeniach z projektu "Szkoła dla Innowatora" oraz o szansach i zagrożeniach związanych ze zmianami w szkole, które wiążą się z kształtowaniem u uczniów kompetencji przyszłości. Cieszymy się, że wiedza i doświadczenie pani wicedyrektor Saganowskiej mogą wspomóc rozwój innych szkół. Gratulujemy profesjonalnego występu!

          • Światowy dzień bez tytoniu

          • Co roku 31 maja obchodzony jest Dzień bez tytoniu. Jego celem jest informowanie opinii publicznej o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tytoniu, praktykach biznesowych firm tytoniowych oraz o tym, co ludzie na całym świecie mogą zrobić, aby domagać się prawa do zdrowia i życia swojego oraz przyszłych pokoleń. Tegoroczne hasło "Uprawiaj żywność, nie tytoń" zachęca rządy do zaprzestania dopłat do upraw tytoniu i wykorzystania zgromadzonych w ten sposób oszczędności do wspierania rolników w przejściu na bardziej zrównoważone uprawy, które poprawiają bezpieczeństwo żywieniowe ludności.

          • Warsztaty z kolażu

          • Uczniowie z klasy 8b uczestniczyli w warsztatach artystycznych "Kolaż jako ilustracja do książki". Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej poprowadziła pani Lidia Nowak-Chomicz, która wprowadziła uczniów w tajniki formy kolażu, wyjaśniła ósmoklasistom, jak się je tworzy i wspomniała o artystach, którzy wykonywali dzieła w tej formie. Młodzież dowiedziała się, że niektóre dzieła Picassa i znane uczniom wyklejanki poetki W. Szymborskiej to także kolaże. Pani Lidia Nowak-Chomicz mówiła też uczniom o współczesnych artystach J. Dziaczkowskim i J. Rusinek słynących z tworzenia kolaży. Podczas warsztatów uczniowie z 8b wykonali kolaże do wiersza Jana Brzechwy "Kaczka Dziwaczka" - powstały kreatywne dzieła i było przy tym mnóstwo zabawy.

          • Majowa gazetka poleca się do czytania

          • Zapraszamy do lektury majowego wydania miesięcznika "NA MARGINESIE". Znajdziecie w niej aż 28 stron ciekawostek z życia szkoły. Zachęcamy do poznania pasji nauczyciela języka angielskiego, przeczytania relacji z diagnoz szóstoklasistów i egzaminów ósmoklasisty, krótkich rozmów z nauczycielami i uczniami czy tekstów poradnikowych. Dowiecie się, o czym marzyli nauczyciele, gdy byli dziećmi. Poznacie gatunki niewymagających roślin, które warto miećw swoim pokoju. Zrecenzowaliśmy dla Was kilka interesujących książek i grę komputerową. Jest co czytać. A za miesiąc gazetka świętuje szczególny sukces - 200-setne wydanie miesięcznika "NA MARGINESIE".

            gazetka_-_maj_2023.pdf

          • Warsztaty - prezenty na Dzień Mamy

          • 26 maja nasi uczniowie z wielu klas I, II i III uczestniczyli w warsztatach plastycznych "Las w słoiku". Była to ciekawa lekcja przyrody oraz projektowania. Każdy miał okazję samodzielnie wykonać kompozycję, którą później podarował mamie z okazji pięknego święta - Dnia Matki. Najpiękniejsze prezenty to te przygotowane własnoręcznie. Mamy nadzieję, że wszystkie obdarowane Mamy tego dnia czuły się wyjątkowo!

          • Niezwykłe spotkanie z rodzicem z kl. 2d

          • W poniedziałek 29 maja klasę 2d odwiedził pan Marcel Kuczkowski - tata Jaśminy, który z wykształcenia jest inżynierem serwisu Siemens. W przeszłości pracował przy serwisie metra, natomiast teraz jest jedną z nielicznych osób w Polsce zajmujących się serwisowaniem i uruchamianiem systemów ETCS i ATB w pociągach. Specjalnie na potrzeby spotkania z uczniami tata Jaśminy przygotował obszerną fotorelację pociągów zarówno ze środka, jak i od spodu maszyny. Dzięki temu mieliśmy wirtualną wycieczkę po zajezdni, pociągach oraz serwisie. Dzieci widziały miejsce, z którego kieruje maszynista, specjalne przyciski służące np. do awaryjnego hamowania czy uruchamiania pociągu. Klasa miała również okazję zobaczyć z bliska nakładkę pantografu, przez którą przekazywana jest moc do maszyny. Dzieci z zachwytem oglądały i słuchały ciekawostek o pociągach. Bardzo dziękujemy panu Marcelowi Kuczkowskiemu za wspaniałe spotkanie, które na pewno może inspirować do poszerzania horyzontów. 
          • Ósmoklasiści piszą egzamin

          • 23 maja uczniowie klas ósmych rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny. Pierwszego dnia zmagali się z arkuszem z języka polskiego. Musieli wykazać się znajomością "Balladyny", streścić tekst publicytyczny o talentach, pochwalić się wiedzą z teorii literatury i gramatyki, znajomością bohaterów literackich, umiejętnością argumentowania, a na koniec napisać opowiadanie lub rozprawkę. Uczniowie wychodzili raczej zadowoleni. W środę przed nimi test z matematyki, a w czwartek z języka obcego. Trzymamy kciuki!

          • Sukces Dominika Szczęsnego w "Macierzance"

          • Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 8c Dominik Szczęsny zajął III miejsce w VI Powiatowym Konkursie Przyrodniczym "Macierzanka" zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim. Gratulujemy Dominikowi i jego nauczycielom biologii, geografii, fizyki i chemii.

          • Sukces lekkoatletów

          • 19 maja w Siedlcach odbyły się Regionalne Zawody Lekkoatletyczne klas starszych. Bardzo duży sukces osiągnął indywidualnie Jakub Parol z klasy 8c, który zdobył brązowy medal w biegu na 600m i zakwalifikował się do zawodów wojewódzkich. Medal osiągnęła również nasza męska sztafeta olimpijska, która zdobyła brązowy medal, a do .2 miejsca dającego awans na województwo zabrakło (tylko i aż) 1 sekundy. Brawo dla chłopaków i ich nauczycieli wychowania fizycznego. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych