Poniżej znajduje się formularz zapisu dziecka do świetlicy szkolnej. Wypełniony dokument należy złożyć do wychowawców świetlicy lub do sekretariatu szkoły do dnia 10 września 2023.
Poniżej znajduje się formularz zapisu dziecka do świetlicy szkolnej. Wypełniony dokument należy złożyć do wychowawców świetlicy lub do sekretariatu szkoły do dnia 10 września 2023.
Zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci, które rozpoczną w naszej szkole naukę od września 2023 roku. Odbędzie się ono 29 sierpnia 2023r. o godz. 18.00. Rodzice będą mogli spotkać się z panem dyrektorem, a dzieci wezmą udział w zajęciach integracyjnych z paniami wychowawczyniami. Zachęcamy do skorzystania z możliwości poznania kadry, budynku oraz zasad obowiązujących w szkole.
Prosimy rodziców o zakup wyprawki dla kl. 1 - informacje znajdują się w poniższym załączniku:
Informujemy, że spotkanie dla rodziców i dzieci z oddziału przedszkolnego (zerówki) odbędzie się 29 sierpnia 2023r. o godz. 16.30. Rodzice będą mogli spotkać się z panem dyrektorem, a dzieci wezmą udział w zajęciach adaptacyjnych z paniami wychowawczyniami. Zachęcamy do poznania szkoły, kadry, a także zasad obowiązujących w oddziale przedszkolnym. Prosimy rodziców o zakup wyprawki dla swoich dzieci - informacje znajdują się w poniższym załączniku:
W imieniu organizatorów zapraszamy na obchody 81. rocznicy zagłady mińskich Żydów. Szczegóły na plakacie.
Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski zaprasza na wspólne obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz Mińskiego Dnia Wolności, czyli zakończenia okupacji niemieckiej w Mińsku Mazowieckim. 1 sierpnia 2023 r. o godz. 17.00 pamięć powstańców zostanie uczczona chwilą ciszy, a następnie będzie można wysłuchać poruszającej opowieści "Wędrówka Nabu" w wykonaniu grupy „Opowieści z Walizki”. Tym razem nasze obchody skupią Państwa uwagę wokół dramatu ludności cywilnej i konieczności ucieczki, opuszczenia domu i swojego ukochanego miasta. Pokażemy wybrane fotografie dokumentujące exodus Warszawiaków w 1944. Wraz z dr Lillą Kłos oraz Miejskim Domem Kultury przygotowaliśmy także okolicznościową Jednodniówkę, w której przeczytacie o warszawiakach znajdujących schronienie w naszym mieście. O godzinie 14.00 będziemy składać kwiaty wraz uczniami i kadrą Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy przy pamiątkowym kamieniu na terenie szkoły. Również serdecznie Państwa zapraszamy.
Drodzy uczniowie! Niech każdy dzień wakacji przyniesie Wam wiele niezapomnianych wrażeń. Odpoczywajcie, cieszcie się pogodą, wróćcie do szkoły pełni zapału i gotowi do podejmowania kolejnych wyzwań. Życzymy Wam udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły we wrześniu!
Zamieszczny list Ministar Edukacji i Nauki z okazji zakończenia roku szkolnego skierowany do dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców:
listnazakonczenierokuszkolnego20222023akksas4aawzfaksymile.pdf
W piątek 23 czerwca uczniowie klas młodszych zgromadzili się w hali sportowej z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Uroczystość rozpoczęła pani Iwona Gąsecka wychowawczyni klasy 2c, która zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez dzieci z klasy 2c oraz 2d. Po wspaniałym i pełnym dobrego humoru występie na scenie zaprezentowali się uczniowie klas 3, którzy pierwszy etap edukacyjny zakończyli piosenką. Następnie prowadząca uroczystość pani Katarzyna Słowik-Siwicka o zabranie głosu poprosiła dyrektora szkoły pana Grzegorza Wyszogrodzkiego, który - cytując słowa piosenki Michała Szpaka - powiedział, ze wszyscy jesteśmy bohaterami. Szczególnie ważnym momentem podczas spotkania było podziękowanie i pożegnanie wieloletniej wicedyrektor szkoły pani Urszuli Ćwiek. Uczniowie wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców panią Moniką Lubańską wręczyli Pani Uli świadectwo z samymi celującymi ocenami.
Na koniec prezes „Stowarzyszenia na Piątkę” życzył uczniom i nauczycielom spokojnych wakacji oraz przekazał wychowawcom klas słodkie upominki. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie upominków dla ucznió klas trzecich kończących I etap edukacyjny.
Przed nami upragnione wakacje. Na ten wytęskniony i długo oczekiwany czas wypoczynku życzymy wszystkim dużo zdrowia i radości. Niech każdy dzień będzie nową przygodą i nowym wyzwaniem. Niech przynosi spełnienie marzeń i daje poczucie szczęścia. Cieszcie się z słońcem, łapcie wiatr nie tylko we włosy i żagle, ale także do realizacji swoich planów, by z nową energią po wakacjach rozpocząć kolejny rok szkolny.
23 czerwca uczniowie klas ósmych stali się absolwentami naszej szkoły. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego ósmoklasistów pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki pożegnał swoich uczniów, życzył im, by wierzyli w siebie i codziennie szukali w sobie czegoś dobrego. Szczególnym momentem było wręczenie statuetek dla najlepszej absolwentki - Annie Władzińskiej z klasy 8e i dla najlepszego absolwenta - Miłoszowi Ołtarzewskiemu z klasy 8c. Puchary dla najlepszych sportowców otrzymały 3 osoby - Maja Markiewicz z 8d oraz Jakub Parol i Marcel Mikucewicz z klasy 8c. Specjalną nagrodę dla najlepszego ucznia roku szkolnego 2022/2023 ufundowaną przez dyrektora Studium Języków Obcych otrzymała Anna Władzińska z klasy 8e. Głos zabrała również przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Amelia Brodzik, która podziękowała w imieniu uczniów za to wszystko, czego uczniowie doświadczyli w naszej szkole. W imieniu rodziców przemawiała pani Magdalena Markowska - mama uczennicy w pięknych słowach wyraziła wdzięczność rodziców za działania podejmowane w naszej szkole wobec uczniów. Wszyscy wychowawcy klas 4-8 wręczyli swoim uczniom świadectwa, dyplomy oraz wyróżnionym - nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Ważnym elementem zakończenia roku szkolnego było też przekazanie sztandaru szkoły uczniom z młodszych klas. Zwieńczeniem uroczystości zakończenia roku szkolnego w klasach 4-6 i w kl. 8 była część artystyczna przygotowana przez uczniów z klasy 8b i ich wychowawczynię - panią Agnieszkę Kożuchowską. Na scenie obejrzeliśmy niezwykłą baśń z życia pewnych uczniów uczęszczających do SP3. Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę "To tylko gra" z pozytywnym przesłaniem na przyszłość. Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji!
Od grudnia klasa 2 B i klasa pedagogiczna z ZS1 współpracowały i uczyły się od siebie nawzajem. Wspólnie się bawiliśmy, starsze koleżanki prowadziły nam zajęcia. Maluchy miały okazję gościć w liceum.
Zwieńczeniem miesięcy pracy była wspólna wycieczka, którą każdy bardzo dobrze wspomina. Liczymy na współpracę w przyszłym roku szkolnym.
A jak to wszystko wyglądało... zobaczcie sami.
SP3 i ZS1 życzy wszystkim udanych wakacji!!
22 czerwca najmłodsi członkowie naszej szkolnej rodzinki zakończyli uroczyście rok szkolny w oddziałach przedzszkolnych. Nasze przedszkolaki od września rozpoczną przygodę w klasach pierwszych.
Podopieczni pani Iwony Gąseckiej i pani Agaty Christoph wystąpili przed swoimi rodzicami, metaforycznie pokazując na przykładzie roślinki swój rozwój. Pogodnie określali kompetencje, których nauczycieli się w zerówce i przyklejali symbolizujące je listki. Podziękowali swoim opiekunom, także nauczycielowi wspomagającemu panu Sebastianowi Górniakowi, pani woźnej oddziałowej Paulinie Godziemskiej i pomocy nauczyciela dla dzieci z Ukrainy - pani Galinie Bardysh. WIcedyrektor Izabela Saganowska wręczyła każdemu dziecku dyplom ukończenia oddziału przedszkolnego, a Rada Rodziców ufundowała piękne upominki.
Z kolei podopieczni pani Małgorzaty Korzeń i pani Sylwii Zasuwik recytowali wiersze i śpiewali piosenki o kończącym się etapie edukacji i rozpoczynających się wakacjach. W obecności pani wicedytrektor Agnieszki Kożuchowskiej dzieci odebrały dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Padły ważne słowa wdzięczności pod adresem pań wychowawczyń i dzieci.
Naszym absolwentom zeróweczek życzymy pięknych wakacji i bezpiecznego powortu do szkoły od września.
Uczniowie klasy 1d wraz z wychowawczynią panią Kamilą Zagórską w ostatnim tygodniu roku szkolnego postanowili wybrać się na lody i ciastka do cukierni Ekler. Było to zwieńczenie ich całorocznej pracy, a dodatkowo okazja do rozmów o planach na wakacje.
Ostatnie lekcje w roku są okazją do zabawy na świeżym powietrzu, wyjścia z ławek, ale i nauki przydatnych umiejętności. Koło współpracy to zabawa edukacyjna, która pokazuje jak działają procesy grupowe, uczy kompetencji współdziałania i wykonywania zadań przez grupę. Ostaniego szkolnego dnia bawili się, ucząc jednocześnie uczniowie 8e i kilku innych klas.
Podczas ostatnich lekcji języka niemieckiego uczniowie i uczennice klas 8 zapisywali teren szkoły "kolorowym niemieckim". W taki oryginalny sposób uczniowie przypominali sobie słowa i zwroty, których nauczyli się na zajęciach. Do zadania wkradła się rywalizacja "Kto Wie i Pamięta WIĘCEJ".
W ostatnich dniach roku szkolnego 2022/23 klasy 8a i 8d wraz z wychowawcami wybrały się na zwiedzanie Warmii i Mazur.
Dzień pełen wrażeń zaczął się od zwiedzania Parku Etnograficznego w Olsztynku, prezentującego zabytki budownictwa ludowego tego obszaru. Jest to jeden z najstarszych i najciekawszych skansenów w Polsce.
Po południu uczniowie wraz z przewodnikiem spacerowali uliczkami Starego Miasta w Olsztynie, poznając jego dzieje.
Wieczorem był czas na integrację - rozmowy i spacery na świeżym powietrzu czy grę w siatkówkę.
Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku wraz z polem bitwy. oraz wspinaczka w Parku Linowym. W tym miejscu każdy mógł znaleźć trasę dostosowaną do swoich chęci i umiejętności.
Uczniowie i uczennice z klas 8a i 8d wrócili zadowoleni, ale i trochę zmęczeni po dniach przepełnionych atrakcjami.
W ostatnim dniu nauki w szkole uczniowie klas 2c oraz 2d w ramach podsumowania programu "Warzywa i owoce w szkole" samodzielnie wykonywali sałatkę warzywną oraz uczestniczyli w owocowym pikniku.
Do przygotowania sałatki dzieci wykorzystały warzywa oraz zioła, które hodowały w szkole od wiosny.
Przed przystąpieniem do posiłku uczniowie rozmawiali o tym, jak ważne są warzywa i owoce w naszym życiu oraz przypomnieli zasady higieny podczas pracy z jedzeniem.
Jednak największą radość sprawiło dzieciom jedzenie smakołyków.
Redaktorzy szkolnego miesięcznika świętowali dziś wydanie jubileuszowego 200. numeru gazetki szkolnej "Na marginesie". Prawie 20-letnia historia wydawania gazetki szkolnej - nieprzerwanie co miesiąc, nawet w czasie pandemii - jest wyjątkowa nie tylko w skali miasta czy powiatu. Praca nad gazetką szkolną wymaga regularności, dotrzymywania terminów, pomysłowości, uważności i odwagi. Nasi uczniowie przez te wszystkie lata udowodnili, że "chcieć to móc". Redaktorki-cenzorki: panie Izabela Saganowska i Agnieszka Kożuchowska podziękowały za współpracę swoim uczniom w obecności pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego. Na gazetkowe urodziny Rada Rodziców ufundowała uczniom tort! Życzymy wszystkim dziennikarzom wytrwałości i dalszej nietuzinkowej pracy nad gazetką! Sto lat!
Link do czerwcowego numeru gazetki:
We wtorek po lekcjach uczniowie klasy 2c mieli wyjątkowe spotkanie przygotowane przez rodziców i panie wychowawczynie - Małgorzatę Korzeń i Iwonę Gąsecką. Dzieci myślały, że wezmą udział w warsztatch profilaktycznych, a w sali teatralnej przygotowane zostało dla nich przedstawienie, w którym pomieszały się wydarzenia z różnych baśni. Największym zaskoczeniem było to, że w role postaci baśniowych wcieliły się mamy uczniów oraz panie wychowaczynie. Na szczęście w scence finałowej wszystko się wyjaśniło i dzieci dowiedziały się, że najlepszą receptą jest... czytanie! Po przedstawieniu dzieci rozegrały turniej w zbijaka ze swoimi rodzicami i odpoczęły podczas rodzinnego pikniku. Gratulacje za pomysł tak sympatycznej niepodzianki dla dzieci.
23 czerwca (w piątek) odbędą się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy uczniów i rodziców według następującego harmonogramu:
Parafia NNMP zaprasza tego dnia na godz. 8.00 na mszę świętą dziękczynną za zakończony rok szkolny.
W ubiegły piątek grupka uczniów z klas trzecich uczestniczyła w nietypowym wydarzeniu. Pierwszy raz w historii świetlicy w SP3 dzieciaki nocowały w szkole. Sprawcą całego zamieszania byli: pani Milena Gniado, pan Sebastian Gniado i uczniowie klas 3a, 3b oraz 3d. Zaczęło się niewinnie - od przeczytania oraz podpisania regulaminu. Później noc nabierała rozpędu. Była pizza, salon piękności, gra terenowa dotycząca świetlicowego życia (na obu korytarzach, z użyciem latarek), spacer o północy po całej szkole (tym razem bez latarek - tak dla podniesienia emocji), pogaduchy, film i śmiech do 2:00 w nocy. Dzieciaki mało spały, gdyż już o 7:00 rano była pobudka, następnie szykowanie śniadania, pakowanie się i pożegnanie z tak wyjątkową przygodą. Uczniowie spisali się świetnie, przyszykowali świetlicę do nocowania oraz zmienili ją na drugi dzień ponownie w salę świetlicową.
Powered by aSc EduPage