Święto Pluszowego Misia to dobra okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim pluszowym przyjacielu. 25 listopada przypada rocznica powstania tej maskotki, dlatego w poniedziałek 26 listopada uczniowie klasy 3d przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki. Dzieci prezentowały maskotki i opowiadały, jak pojawiły się w ich domach. Podczas lekcji uczniowie tworzyli opis misia na podstawie postaci, za którą przebrała się wychowawczyni klasy pani Katarzyna Słowik-Siwicka. To był dzień pełen uśmiechu, radości oraz dobrej zabawy.
Dzień Misia w kl. 3d
- 2
Dzień Pluszowego Misia w 3a
Dzień Pluszowego Misia to dobra okazja, żeby wrócić do wspomnień z dzieciństwa. W piątek 24 listopada uczniowie z klasy 3A świętowali właśnie ten dzień. Dzieci odwiedził Pluszowy Miś, z którym każdy mógł zrobić sobie zdjęcie. Następnie wykonały pracę plastyczną, malując farbami figurkę misia. Dzieci przyniosły także z domów swoją ulubioną maskotkę. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić świat bez Pluszowego Misia. Towarzyszy on zarówno dzieciom, jaki i dorosłym w codziennym życiu.
Koncert AAC - to było coś!
21 listopada dzieci z klas 2a oraz 3d uczestniczyły w wyjątkowym koncercie przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 244 w Warszawie oraz Szkoły Przysposabiającej Do Pracy TPD Helenów. Na scenie występowali uczniowie porozumiewający się alternatywnymi i wspomagającymi metodami komunikacji. Podczas koncertu zarówno uczniom, jak i nauczycielom towarzyszyły chwile wzruszeń i zadumy. Bardzo dziękujemy pani Katarzynie Nowickiej-Grajdzie za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tej wyjątkowej uroczystości.
1d i 4d uczą się razem
Uczniowie klasy 4d razem z nauczycielami przygotowali lekcję języka polskiego dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klasy 1d. Pierwszaki wysłuchały jednego z rozdziałów lektury "Cukierku, Ty łobuzie!" oraz odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Czwartoklasiści wcielili się w rolę nauczycieli, tłumacząc maluchom, co powinno znaleźć się w zaproszeniu urodzinowym oraz zapisując tekst zaproszenia wymyślony przez młodszych kolegów i koleżanki. Następnie wspólnie pokolorowali pierwszą stronę zaproszenia. To była udana lekcja!
1
Gramy zmysłami - masa plastyczna
Uczniowie klasy 4c zrealizowali zadanie listopadowe w ramach projektu "Gramy zmysłami". Zadanie było związane z wykorzystaniem masy plastycznej. Czwartoklasiści z pianki do golenia i sody oczyszczonej uformowali kulę sztucznego śniegu. Za pomocą wałków sensorycznych tworzyli na powierzchni masy różne wzory. Powstał również jasnofioletowy i niebieski śnieg. Zajęcia wywołały u uczniów dużo emocji.
2
6a stopniuje przymiotniki... przy herbatce
Uczniowie klasy 6a na języku polskim uczyli się stopniować przymiotniki. Na początku obejrzeli krótki filmik dotyczący japońskiej tradycji parzenia herbaty. Zwrócili uwagę, od czego jest zależny jej smak. Następnie rozróżniali zaparzoną herbatę pod względem koloru. Po wykonaniu kilku zadań gramatycznych swoją wiedzę utrwalali za pomocą gry edukacyjnej. Podzieleni na grupy dopasowywali wyrazy do stopnia natężenia cechy, a w brakujących miejscach sami musieli dopowiedzieć brakującą formę. Na koniec wszyscy wypili ciepłą herbatkę.
2
O bezpieczeństwie w ruchu drogowym
W dniach 20 i 22 listopada uczniowie klas 1-3 spotkali się ze strażakiem ochotnikiem i przedstawicielkami firmy Ruta Transport, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Kim jest pieszy? Jak bezpiecznie poruszać się po drogach? Jakie są rodzaje znaków drogowych? Dlaczego warto nosić odblaski? Jak przygotować się, aby jazda rowerem była bezpieczna? Kto może kierować ruchem, gdy sygnalizacja świetlna nie działa? Po spotkaniach wszyscy znamy odpowiedzi na te pytania. Dziękujemy prowadzącym - pani Justynie Boguckiej, pani Annie Szwalskiej i panu Wojciechowi Mistewiczowi za warsztaty i za firmowe gadżety, które sprawiły dzieciom wiele radości.
6
Program profilaktyczny w klasach pierwszych
21 listopada pani Iwona Monkiewicz z Małopolskiego Centrum Profilaktyki zaprosiła uczniów wszystkich klas pierwszych do udziału w warsztatach profilaktycznych „Cukierki”. Bazą spotkania była bajka o złym czarodzieju Sopuchu, który częstuje cukierkami. Łakocie te odbierają dzieciom wolność, czynią je bezmyślnymi i zupełnie poddanymi działaniu władcy. Nasi uczniowie nie dali się zwieźć podstępom czarodzieja. Wiedzą jak dbać o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, wiedzą też że współpraca rówieśnicza jest dobrym rozwiązaniem na sytuacje trudne. Dziękujemy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie przedsięwzięcia.
Ile waży święty Mikołaj?
Wspieramy wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo - celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Akcja polega na zebraniu bilonu o jak największej wartości lub wadze w okresie trwania konkursu. Bilon (monety) jest zbierany wśród uczniów (wychowanków), nauczycieli i pracowników. Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy kształci empatię, uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne, pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, czyli kompetencje niezbędne w dorosłym życiu.
Skrzydła PoMocy
- W ramach tegorocznej akcji profilaktycznej "Pod parasolem" w oddziale zerowym i w klasach 1-3 rozmawialiśmy o pomaganiu. Każdy uczeń na pojedynczym piórku wpisywał swoją moc do wspierania innych. Powstały dzięki temu wielkie, wspólne SKRZYDŁA POMOCY. Pomogę młodszej siostrze, pocieszę smutnego kolegę, wyręczę mamę w sprzątaniu czy sprzątnę garaż to tylko niektóre z propozycji naszych uczniów. Wiemy, że pomaganie daje korzyści obu stronom: poprawia samopoczucie, daje radość i dumę, wzmacnia poczucie solidarności z innymi. Pomaganie ma moc.
Janek Rosołek z 3a pięknie wyczytał III miejsce!
Julia Suchomska i Jan Rosołek z kl. 3a reprezentowali naszą szkołę w kategorii klas 1-3 podczas XII Powiatowego Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Wisławy Szymborskiej, który odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim. Miło nam poinformować, że Janek zajął III miejsce. Dziękujemy uczestnikom, serdecznie gratulujemy naszemu laureatowi i życzymy dalszych sukcesów.
Klasy 4-7 i akcja Pod Parasolem
W dniach 13-17 listopada w ramach szkolnej akcji profilaktycznej Pod Parasolem poruszaliśmy ważne tematy. W klasach czwartych rozmawialiśmy o właściwym korzystaniu z Internetu. Wiemy już jak bezpiecznie się logować, jak zadbać o bezpieczeństwo własnego wizerunku czy bezpieczne kontakty z innymi użytkownikami. W klasach piątych ze specjalistkami z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poruszyliśmy zjawisko fonoholizmu, czyli nadużywania mediów cyfrowych. Klasy szóste zgłębiały zagadniena dotyczące depresji. Znamy odpowiedzi na pytania: Po czym poznać depresję? Jak jej zapobiegać? Gdzie szukać pomocy? W klasach siódmych odbyły się warsztaty dotyczące lęku i sposobów walki ze stresem. To były zdecydowanie potrzebne lekcje profilaktyki.
4d wie, jak uniknąć pożaru
W czwartek klasę 4d odwiedził rodzic jednego z uczniów, który jest strażakiem w Komendzie Powiatowej PSP w Wołominie. Opowiedział, jak wygląda praca w straży pożarnej. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe informacje na temat bezpieczeństwa pożarowego oraz zasady powiadamiania o zagrożeniu. Dowiedzieli się, jakie są przyczyny pożaru oraz jak postępować, aby pożar nie miał miejsca. Czwartoklasiści poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, uczyli się, jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć i pokazanie, jak istotne jest umiejętne niesienie pomocy.
Pociągiem i metrem na wizytę... do króla
W dniu 16.11. klasa 6c wraz z opiekunami Małgorzatą Kędziorek i Renatą Mroczkowską odwiedziła Zamek Królewski w Warszawie. Lekcja muzealna "Z wizytą u Króla" przybliżyła nam życie monarchów. Dowiedzieliśmy się, kogo król przyjmował z wizytą, jak dzielono gości na mniej i bardziej ważnych. Wiemy już, gdzie sypiał król i jaka fryzura była modna za czasów Stanisława Augusta. Następnie klasa zwiedziła Stare Miasto, o którym opowiadali sami uczniowie i przeszła się Krakowskim Przedmieściem, poznając znajdujące się tam budynki. Szóstoklasiści są samodzielni i odważni, więc drogę pokonali pociągiem, autobusem i metrem.
1
Długopisy 3D w klasie 3d
W jesienne popołudnie sala lekcyjna klasy 3d zamieniła się w pracownię. Uczniowie mieli okazję korzystać z nowoczesnego sprzętu - długopisów 3D. Dzieci z wielką ciekawością, zaangażowaniem i w skupieniu wykonywały jesienne liście. W ramach projektu Laboratoria Przyszłości, z którego szkoła pozyskała sprzęt, nasi uczniowie mogą korzystać i wykazywać się kreatywnością oraz rozwijać zamiłowanie do projektowania przestrzennego.
Zerówka na poczcie
Wyprawa na pocztę i własnoręczne wysyłanie listów okazały się najważniejszym elementem naszego pomysłu na ciekawą lekcję. Pisanie listów jest bardzo ciekawą, niestety wymierającą formą komunikowania się z innymi osobami, ćwiczy wyobraźnię, cierpliwość i rozwija kreatywność. Każdy napisany list przez dziecko niesie ze sobą jakąś historię. Wizyta na poczcie była również dobra okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.
Domowy barometr w 3c
Uczniowie z klasy 3c mieli okazję przekonać się, jak w niezwykle łatwy sposób przygotować domowy barometr. Dzięki swojej samodzielnej pracy gotowi są do obserwacji zmian ciśnienia atmosferycznego i mogą prognozować nadejście zmian w pogodzie.
Zimowe czytanie
Zachęcamy do udziału w akcji "Zimowe czytanie" - osoby chętne przygotowują fragment poezji lub prozy na temat zimy i świąt, zgłaszają się do organizatorki - pani Małgorzaty Kożuchowskiej lub do pań z biblioteki: Anny Borkowskiej lub Katarzyny Duczek. Na zgłoszenia czekamy do 5 grudnia. Spotkanie czytelnicze przy zimowej herbatce będzie 14 grudnia o godz. 17.00. Zapraszamy!
Sukces Janka Pogorzelskiego
14 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Zasadach Udzielania Pierwszej Pomocy „Jestem bezpieczny”. Nasz uczeń Jan Pogorzelski
z kl. 3A zajął III miejsce w tym konkursie. Gratulujemy!
Podsumowanie pracy nad lekturą w 6a
Uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią p. Joanną Sterną na lekcji języka polskiego w ramach podsumowania pracy z lekturą pt. " Hobbit, czyli tam i z powrotem" zrobili wystawę postaci i stworów z lektury. Podobizny umieścili w ramkach zrobionych za pomocą długopisów 3D. Po opisaniu postaci, szóstoklasiści uzasadniali wybór ulubionej postaci literackiej. Dodatkowo z różnych materiałów własnoręcznie wykonali swoich faworytów.
Archiwum Aktualności