Szanowni Państwo! Informujemy, że w dniach 20-23 maja w związku z przygotowaniami placu do zdawania egzaminu na kartę rowerową oraz z przeprowadzeniem egzaminu dla czwartoklasistów boisko na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 będzie nieczynne.
Boisko szkolne nieczynne w dn. 20-23 maja
Warsztaty teatralne w MBP
Teatr to magiczne miejsce, gdzie spotykają się słowa i gesty. Dziś mogli się o tym przekonać i osobiście doświadczyć uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawczyni pani Eweliny Frankiewicz i pani Wioletty Głąbickiej. Jak na prawdziwych aktorów przystało, warsztat rozpoczęli krótką rozgrzewką, która miała za zadanie odpowiednio przygotować ciało i głos. Warsztaty przeplatane były różnorodnymi ćwiczeniami, w których w role scenarzystów i aktorów mógł wcielić się każdy z drugoklasistów. Śmiechu i emocji nie brakowało. Zajęcia zwieńczyło odegranie wspólnej bajki pt.:"Przygoda w lesie". Teatralną zabawę przygotowała dla nas Miejska Biblioteka Publiczna. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
2
Zajrzyj do lapbooka!
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych eliminacjach do III Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Lapbook - mój sposób na lekturę”. Ich zadaniem było samodzielne wykonanie lapbooka do wybranej lektury obowiązkowej. Uczniowie postarali się, wykazali się kreatywnością i oryginalnym podejściem do tematu. Jury, w składzie którego znaleźli się szóstklasiści z koła dziennikarskiego, wyróżnili prace dwóch koleżanek: Patrycji Borówek z V c i Alicji Kucińskiej z V d.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a naszym reprezentantkom życzymy powodzenia w etapie powiatowym konkursu.
Na imieninach Europy
W słoneczny czwartek 8 maja o godzinie 12.00 przedstawiciele Szkolnego Klubu Europejskiego oraz uczniowie i uczennice klas 7a, 7b i 2b odśpiewali wspólnie hymn Unii Europejskiej "Oda do radości" podczas miejskiego Happeningu. Ubrani w barwy żółto-niebieskie, powiewając unijną flagą,wysłuchaliśmy wystąpienia pani wiceburmistrz Katarzyny Łaziuk oraz historyka i dyrektora MZM p. Leszka Celeja.
Na spotkaniu imieninowym Europy było pogodnie, kolorowo i muzycznie. Opiekę nad imprezą sprawował Punkt EUROPE DIRECT w Mińsku Mazowieckim w osobie p. Katarzyny Trojanek. Naszym Szkolnym Kołem Europejskim opiekowała się pani Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka.
Dziękujemy za zaproszenie!
Mali ogrodnicy
Kwiecień to czas wyjątkowy dla ogrodników i przyjaciół przyrody. W tym miesiącu często sieje się kwiaty, dlatego uczniowie z zerówki postanowili wzbogacić nimi swoją salę. Przez cały miesiąc dbali, podlewali i doglądali swoich roślin, wystawiali na słońce i obserwowali, ile centymetrów urosły. Tuż przed majówką dzieci z zerówki dopełniły obowiązku przyjaciela przyrody i razem z panem Wiesławem wsadziły swoje gotowe już sadzonki na terenie szkoły. Teraz podlewają swoje rośliny na dworze i czekają, aż pierwsze kolorowe kwiaty się pojawią. Kochani rodzice, jesteśmy gotowi pomagać Wam w ogrodzie - Wasze dzieci z zerówki!
Matematycy na drugim etapie konkursu
W marcu w naszej szkole odbył się I etap Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr. Aż 12 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu, który odbył się 9 maja w Miejskim Domu Kultury. Mistrzami matematyki okazali się: Adam Wiśniewski, Nikodem Ustjanowski, Agata Lubańska, Mikołaj Bielecki, Igor Polak, Dominika Kalbara, Julia Suchomska, Jan Pogorzelski, Leonard Ustjanowski, Franciszek Wiśniewski, Natalia Zagórska i Piotr Szostak. Opiekunem uczestników i szkolnym koordynatorem konkursu jest pani Kamila Zagórska. Trzymamy kciuki za zakwalifikowanie się naszych uczniów do III etapu!
Zebranie i dzień otwarty
Drodzy Rodzice, zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym zebranie i dzień otwarty - 16 maja br.
g. 17.30 - zebranie wychowawców kl. 4-7 z rodzicami uczniów;
g. 18.00 - spotkanie rodziców uczniów klas 0-7 z dyrekcją szkoły; temat spotkania - Standardy Ochrony Małoletnich; (w hali sportowej)
g. 18.30 - zebranie wychowawców kl. 1-3 z rodzicami uczniów;
g. 18.30 - 20.00 - dzień otwarty.
Szczegółowy harmonogram - zebranie_z_rodzicami_-_16.05.2024.pdf
W takt poloneza
Już po raz drugi w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętowaliśmy... tanecznym krokiem. Tuż po majówce - 6 maja, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, cała społeczność szkoły odtańczyła wokół budynku poloneza - narodowy taniec polski, żeby uczcić ważne wydarzenie z historii naszego kraju. 233 lata temu twórcy Konstytucji 3 Maja marzyli o silnej i mądrej Polsce. Dokument wydany w 1791 roku był pierwszym tak nowoczesnym aktem w Europie. To powody do dumy. Nie kryliśmy jej, idąc w polonezowym korowodzie, a na koniec śpiewając wspólnie "Wiwat maj, 3 maj!". Organizatorkami tej oryginalnej formy świętowania były nauczycielki historii - pani Marta Woźnica, pani Urszula Ćwiek i pani Ewelina Frankiewicz. Coś czujemy, że to tańczenie stanie się naszą majową biało-czerwoną tradycją.
2
Lekkoatletyczne sukcesy
We wtorek 7 maja na stadionie miejskim odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu klas VII-VIII. Nasza szkoła wystawiła dwóch reprezentantów. Paweł Węgliński zdobył 3. miejsce w powiecie oraz 2. w mieście w biegu na 600m, natomiast Adam Lazarowicz w pchnięciu kulą zdobył 4. miejsce w powiecie i 2. w mieście. Brawo dla naszych chłopaków oraz opiekuna pana Marcina Sokołowskiego.
Szkolna sesja diagnostyczna
7 maja swoje egzaminy dojrzałości zaczęli pisać maturzyści, a u nas w szkole rozpoczęły się testy diagnostyczne dla uczniów klas trzecich i siódmych. Trzecioklasiści przez dwa dni będą chwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami z edukacji polonistycznej i matematycznej, z kolei siódmoklasiści będą mieli szansę, by zorientować się, jak będzie wyglądał ich przyszłoroczny egzamin (z języka polskiego, matematyki i języka obcego). Te próby mają charakter diagnozy. Nie będą oceniane za pomocą szkolnych ocen, a ich wyniki będą omawiane z uczniami, by rozumieli, co już potrafią, a czego jeszcze warto się nauczyć. Analiza ma pomóc uczniom i nauczycielom, by w kolejnym roku szkolnym móc osiągać sukcesy na miarę swoich możliwości. Trzymamy kciuki za trzecioklasistów i siódmoklasistów! POWODZENIA!
1
Wiwat Maj, 3 Maj!
3 maja w kościele NNMP odbyła się msza w inetencji ojczyzny, a potem przed pomnikiem Konstytucji 3 Maja wiceburmistrz wygłosił okolicznościowe przemówienie i złożono kwiaty. W uroczystościach obchodów 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, którym opiekował się pan Tomasz Ruta. Pani wicedyrektor Izabela Saganowska wraz z delegacją wszystkich mińskich szkół podstawowych składała kwiaty przed pomnikiem przy rondzie gen. Józefa Hallera. Warto pamiętać, że na granitowej płycie pomnika pod orłem Rzeczpospolitej z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego umieszczono tekst z Konstutucji: "Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu".
1
Piknik europejski
1 maja wspólnie z uczniami ze Szkolnego Koła Europejskiego świętowaliśmy 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji na placu przed Pałacem Dernałowiczów został zorganizowany piknik dla mińskiej społeczności. W trakcie zabawy piknikowej można było wybrać się w podróż do wybranych państw UE, uprawniał do tego specjalny bilet dostępny dla uczestników w punkcie informacyjnym. Na stoiskach można było skorzystać z różnych atrakcji: fotobudki, przejażdżki trójkołowym rowerem, przygotowane zostały także zadania do wykonania przez zwiedzających. Nasi uczniowie mieli okazję w atrakcyjny sposób poznać fakty, historię oraz kulturę państw europejskich.
1
Dzień Ziemi
29 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole w klasach 4 -7 Dzień Ziemi. W związku z tym uczniowie brali udział w turnieju ekologicznym. W czasie tej imprezy rywalizowali o tytuł najbardziej ekologicznej klasy. Aby go zdobyć, śpiewali piosenki ekologiczne ułożone przez siebie, prezentowali modę ekologiczną, zastanawiali się, jak dbać o Ziemię i swoje pomysły przedstawili na plakatach, obejrzeli również film o segregowaniu odpadów oraz rywalizowali w konkurencjach sportowych. Najbardziej ekologicznymi klasami zostały: 4c, 5d, 6a, 6b i 7a, ale wszystkie pozostałe też wypadły bardzo dobrze i otrzymały ekologiczny certyfikat. Hasło Dnia Ziemi to „Mniejszy ślad – lepszy świat”. My też chcemy zmniejszać ślad węglowy i robimy to m. in. poprzez propagowanie ekologicznego stylu życia.
2
Rada Rodziców zaprasza na zebranie
Rada Rodziców zaprasza na zebranie w dniu 06.05.2024 o godzinie 17:00 w stołówce szkolnej.
PORZĄDEK ZEBRANIA:
1. Otwarcie zebrania.
2. Omówienie bieżącego budżetu.
3. Omówienie bieżących kwestii Rady Rodziców:
a. Dzień Dziecka
b. Zakończenie Roku Szkolnego
c. Zwrot 10%
d. Dygestorium.
4. Dyskusja oferty AED.
5. Omówienie organizacji szkoleń z zakresu Pierwszej Pomocy.
6. Dyskusja najbliższych pomysłów:
a. Fotograf
b. SKS dla rodziców
c. Konkurs na nazwę ujęcia filtrowanej wody
d. Działania promocyjno – informacyjne RR
e. Ankieta ewaluacyjna.
7. Wolne wnioski.
8. Zamknięcie zebrania.
Tydzień Zdrowia
W dniach od 22 do 26 kwietnia w młodszych klasach naszej szkoły odbył się Tydzień Zdrowia. Zorganizowano wiele działań mających na celu promowanie zdrowego stylu życia, uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz zwrócenie uwagi na zasady racjonalnego odżywiania się. W ramach tej akcji uczniowie klas 0-3 brali udział w różnorodnych działaniach. Uczniowie codziennie ubierali się na inny kolor i przynosili warzywa i owoce w danym kolorze, które później razem jedli podczas drugiego śniadania. Pojawiły się zdrowe i smaczne przekąski: seler naciowy, awokado, rukola, mango, truskawki. Poniedziałek był dniem czerwonym, we wtorek królowała zieleń. W środę ubraliśmy się na żółto i pomarańczowo. Czwartek był dniem niebieskim, w którym dzieci przypominały o tym, jak ważna jest dla naszego organizmu woda. Piątek zaś był dniem kolorowym, w którym wspólnie na lekcjach uczniowie robili zdrowe wiosenne kanapki i szaszłyki owocowe. Odbył się quiz o zdrowiu, który przeprowadziły uczennice z klasy 2B i 3A, w nagrodę za poprawną odpowiedź dzieci otrzymały sok owocowy. Na korytarzu szkolnym pojawiły się plakaty informacyjne o tym, ile jest cukru w różnych słodkich przekąskach, oraz piramidy zdrowia wykonane przez klasę 3A. Działania prozdrowotne nie kończą się wraz z zakończeniem tygodnia zdrowia, ale będą kontynuowane, bo pamiętajmy, że „Zdrowie to największe dobro życia”.
17
Spotkanie o zwierzętach
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu z panią Dorotą Sumińską - pisarką oraz lekarką weterynarii, psychologiem zwierzęcym z zamiłowania. Pani Sumińska udziela porad miłośnikom zwierząt na swoim kanale na YouTubie "Sumińska - ZWIERZĘ Ci się". Nasza gościni jest autorką książek dla dorosłych i dla dzieci o zwierzętach, ludziach, podróżach i o życiu. Pani Sumińśka mówiła uczniom o potrzebach zwierząt, o ich uczuciach i o konieczności dbania o zwierzęta, którymi się opiekujemy. Zachęcała do częstszego podejmowania decyzji o adopcji zwierząt ze schronisk, zamiast ich kupowania. Dzięujemy za to spotkanie, liczymy, że uczniowie kals 1-3 z jeszcze większą empatią będą zajmować się swoimi podopiecznymi.
Kwietniowa gazetka "Na marginesie"
Zachęcamy do zapoznania się z kolejnym numerem gazetki szkolnej przygotowanej w kwietniu przez uczniów kl. 5-6. Do naszej redakcji dołączyła nowa uczennica kl. 6a Aleksandra Baran. Życzymy jej samych sukcesów i radości z przebywania w naszej szkolnej społeczności.
Link do gazetki: Na_marginesie_-_kwiecien_2024.pdf
Commedia dell’arte – Burattino
26 kwietnia uczniowie klas 6a i 6b wraz z rodzicami i nauczycielami wybrali się do Teatru Wielkiego Opery Narodowej na balet "Pinokio”. Była to świetna zabawa dla dzieci, ale również spektakl, którym zachwycali się dorośli. A wszystko to dzięki pełnej humoru muzyce Wajnberga, pięknu tańca, magii teatralnych obrazów oraz bogatej w znaczenia opowieści: o tryumfie słabości nad przemocą, o poszukiwaniu wolności i o błądzeniu, które konieczne jest dla rozwoju osobistego. Na wielu z nas ogromne wrażenie zrobiła postać świerszcza, którą grał Marko Juusela oraz Pinokio 1, czyli Anastasiia Bilokon. Wycieczka była zwieńczeniem kwietniowych wydarzeń związanych z teatrem.
Maraton teatralny
W piątek zakończyliśmy tygodniowe przeglądy teatralne w kl. IV-VI. Podczas ostatniego miesiąca uczniowie pracowali metodą projektu, tworząc scenariusze, rekwizyty. Własnoręcznie wykonywali elementy scenografii, uczyli się swoich ról na pamięć. Dla wielu z nich był to sceniczny debiut. Dzieci miały możliwość zaprezentowania się na scenie teatralnej, zintegrowania się, pobudzenia swojej kreatywności, doskonalenia umiejętności obserwacji i świadomego doboru form teatralnych oraz wzbogacenia słownictwa. Nauczyciele poloniści z dumą i uśmiechem na twarzy oglądali starania uczniów, a w szczególności pomysłodawczyni przeglądów teatralnych p. Joanna Sterna.
3
Dyrektor poszukiwany
Burmistrz Mińska Mazowieckiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 1. Szczegóły - w załączniku:
Zarzadzenie_Nr_1441_581_24_z_dnia_26.04.2024r._w_sprawie_ogloszenie_konkursu_PM_Nr_1.pdf
Archiwum Aktualności