• Relacja z zimowych warsztatów narciarskich

          • „Połamania nart” i udanego wypoczynku - tak nam wszyscy życzyli oraz mocno trzymali kciuki za sukces. I tak się stało, realizacja zadania na szóstkę z plusem. Narciarskie warsztaty zimowe już za nami. Wróciliśmy zadowoleni i z nowymi narciarskimi umiejętnościami. Złoty medal dla wszystkich uczestników! Włożony wysiłek został właściwie spożytkowany, a światowy klub miłośników zimowego narciarskiego szaleństwa powiększył się o grono 46 nowych członków.To wielki sukces, który był możliwy dzięki wsparciu Miasta Mińsk Mazowiecki i zorganizowanym narciarskim warsztatom zimowym. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do umożliwienia realizacji tego zimowego projektu. Zadanie publiczne „Narciarskie warsztaty zimowe” było współfinansowane ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki. W filmie została zaprezentowana aktywność uczestników podczas narciarskich warsztatów zimowych.

            https://www.minsk-maz.pl/1165,aktualnosci-luty-2022?tresc=23190

          • Niech żyje bal!

          • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, której nieodłącznym elementem są bale przebierańców. Tak też było i w naszych zerówkach. 18 lutego już od rana w salach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, księżniczki, piratów, ninja i wiele innych postaci, które utrudniały rozpoznanie naszych zerówkowiczów. Na hali odbyły się tańce, animacje oraz zabawy taneczne, które wyłoniły najlepsze tancerki i najlepszych tancerzy, którzy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. 

          • Depresja-w pułapce myśli

          • Centrum Młodzieżowe "Międzyczas" zaprasza zainteresowanych uczniów w wieku 12-25 lat na spotkanie z psychologiem i psychoterapeutą panią Joanną Młoduchowską. Tematem spotkania będzie depresja. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i gdzie szukać pomocy? Centrum "Międzyczas" zaprasza 24 lutego (czwartek) na godz. 17.30 do piwnicy Pałacu Dernałowiczów.

          • Walentynki, walentynki - dla chłopczyka i dziewczynki!

          • 16 lutego dla uczniów klas młodszych był bardzo ważnym dniem, ponieważ dzieci dostały walentynki od swoich przyjaciół! Do każdej klasy weszli przedstawiciele „poczty walentynkowej” i wręczyli serduszkowe kartki adresatom. Na twarzach maluchów pojawiło się wiele uśmiechów dzięki pięknie malowanym laurkom od cichych wielbicieli! Kartek było co niemiara, dziękujemy za zaangażowanie! Pamiętajcie, że kolejne walentynki już za... niecały rok!

        • Nowa instytucja pomocowa
          • Nowa instytucja pomocowa

          • Informujemy, że na terenie powiatu mińskiego powstała kolejna placówka wsparcia dzieci i młodzieży w wieku 5-21 lat, zmagających się z zaburzeniami psychicznymi i trudnościami emocjonalnymi.Firma EZRA UKSW Sp. z o.o. w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia uruchomiła w Sulejówku Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Pacjenci mogą zgłaszać się bez skierowania lekarskiego. Ośrodek znajduje się przy ul. Piastowskiej 2, 05-070 Sulejówek. Rejestracja pacjentów odbywa się telefonicznie pod numerem telefonu 576 346 777

          • Podsumowanie styczniowych dni z matematyką

          • Wraz z początkiem roku 2022 do naszej szkoły wkroczyła matematyka. Nieco nieśmiało zaprosiła uczniów do rozwiązywania KRZYŻÓWEK MATEMATYCZNYCH i SUDOKU. Okazało się, że uczniowie bardzo pozytywnie zareagowali na tę propozycję i w pudłach wystawionych na górnym korytarzu znalazło się mnóstwo rozwiązanych łamigłówek. Spośród wielu poprawnych odpowiedzi komisja wylosowała szczęśliwców, którzy otrzymają drobne upominki.
            W kategorii klas 4-5 nagrody otrzymują Wiktor Legat z klasy 4b za SUDOKU i Jakub Bożym
            z klasy 5a za KRZYŻÓWKĘ. W kategorii klas 7-8 wylosowano poprawne SUDOKU Jakuba Ulickiego z klasy 8a i KRZYŻÓWKĘ Mateusza Jedlińskiego z 7b.

            Kolejną propozycją na zabawę matematyką były KALAMBURY MATEMATYCZNE. Do rozgrywek przystąpiły trzyosobowe drużyny wystawione do boju przez klasy siódme i ósme. Górny korytarz w czasie rozgrywek pękał w szwach, a okrzyki zgadujących i kibiców dawały się we znaki pracującym obok paniom wicedyrektorkom. Ups! Przepraszamy, ale poniosły nas emocje! W tym roku, spośród klas siódmych, najlepsza w zgadywaniu rysowanych matematycznych haseł okazała klasa 7e, a spośród klas ósmych – klasa 8a! Zarówno drużyny, jak i kibicujące klasy otrzymają w nagrodę słodkości.

            Niebywale kolorowym i kreatywnym pomysłem okazała się MODA NA MATEMATYKĘ. Tutaj zaszaleć mogli wszyscy, nawet Ci, którzy jeszcze nie zdążyli się polubić z Królową Nauk. Wystarczyło wybrać ciuszki w geometryczny wzór i outfit gotowy! Jednak wiele osób pokazało znacznie więcej fantazji w tworzeniu kreacji na ten dzień, co możecie obejrzeć w relacji z tego dnia zamieszczonej wcześniej na stronie szkoły. Prym wiodła klasa 8c, w której duża grupa uczniów stworzyła „stylówki” niczym z wybiegu dla modelek i modeli.

            Do nauczycielek uczących matematyki napłynęły lapbooki i fotografie, których tematem – jak się domyślacie – była KRÓLOWA NAUK. Prace były oceniane w dwóch grupach wiekowych,  a więc wyłonieni zostali zwycięzcy z klas 4-5 oraz z klas 7-8.

            Laureatami konkursu na „MÓJ NAJ… MATEMATYCZNY LAPBOOK”  zostali:

            1 miejsce: Daria Knap z klasy 5b,

            2 miejsce: Martyna Płochocka z klasy 5b,

            3 miejsce: Adam Lazarowicz z klasy 5a

            oraz

            1 miejsce: Julia Malinowska z klasy 8c,

            2 miejsce: Martyna Kucińska z klasy 8c,

            3 miejsce: Dominik Szczęsny z klasy 7c.

            W tym konkursie jury przyznało wyróżnienie Dawidowi Trynkiewiczowi z klasy 8b.

                        „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE” stanowiła nie lada wyzwanie. Z tym wymagającym zadaniem wspaniale poradzili sobie uczniowie klas 4-5, którzy przynieśli wiele prac.

            W tej kategorii wiekowej jury konkursowe z trudem ustaliło zwycięzców:

            1 miejsce: Oliwier Łoboda z klasy 4b,

            2 miejsce: Marcel Nowakowski z klasy 5b,

            3 miejsce: Patryk Rytel z klasy 5b.

            Tylko jedna ósmoklasistka wykonała prace spełniające wymagania konkursowe w tej kategorii. Nieoczywisty promień słońca tworzący kąt z taflą wody, zapewnił jej zwycięstwo. To dzięki niej Julia Malinowska z klasy 8c zdobyła I miejsce w kategorii klas 7-8. Jury wyróżniło prace Oliwii Frydrychiewicz z klasy 8d i Antoniny Ruty z klasy 7c.

            Termin wręczenia dyplomów i nagród podamy wkrótce.

            Wszystkim, którzy z zaangażowaniem wzięli udział w obchodach DNI MATEMATYKI serdecznie dziękujemy! Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do zabawy za rok.

            Renata Jasińska, Anna Redosz, Joanna Sułek

          • MODA NA POLSKI - rządzi w lutym

          • W lutym w naszej szkole rządy obejmuje JĘZYK POLSKI. W szkole dekoracje już zachęcają do świętowania poprawnej polszczyzny. Przypominamy o konkursach, w których można wziąć udział:

            1. LEKTURY NA PLAKAT - konkurs dla uczniów kl. 1-8 - przygotuj plakat do wybranej lektury obowiązkowej, pamiętaj, żeby na plakacie w formacie A3 umieścić tytuł, nazwisko autora utworu i co najmniej trzy elementy graficzne nawiązujące do treści lub przesłania książki; pracę przynieś do szkoły do 15 lutego;

            2. MODNE KOSZULKI - konkurs dla uczniów kl. 4-8; do 21 lutego samodzielnie lub w małych grupach (2-3-osobowych) zaprojektuj i wykonaj "lekturową koszulkę"; na jednobarwnej koszulce umieść tytuł, nazwisko autora lektury i elementy symboliczne nawiązujące do treści lub przesłania lektury (możesz je wyszyć, przyszyć, narysować, przykleić - działaj twórczo!)

            3. PISZ(MY) KREATYWNIE - konkurs literacki dla uczniów kl. 4-8; napisz tekst w dowolnej formie, w którym użyjesz następujących słów: BURZA, MUR, PODRÓŻ, MARZENIA, GRZĘDA; limit słów - dla kl. 4-5 - od 75 do 100 słów; dla kl. 7-8 - od 180 do 200 słów; pracę prześlij mailem do swojego polonisty; dodatkowym atutem będzie wykonannie i przesłanie razem z pracą ilustracji do własnego tekstu (format A4, technika dowolna); na prace czekamy do 21 lutego;

            4. INNE ATRAKCJE POLONISTYCZNE - w tygodniu od 21 lutego do 25 lutego w każdej klasie uczniowie będą pracować nad projektami polonistycznymi - w kl. 4-5 będą tworzyć kodowane dyktanda, a w kl. 7-8 - wykonają gazety ze świata lektur; pyszne nagrody czekają na najbardziej kreatywne klasy;

            5. SZKOLNY KONKURS GRAMATYCZNY - 24 lutego na 7. godzinie lekcyjnej chętni uczniowie mogą wziąć udział w konkursie sprawdzającym wiedzę z gramatyki języka polskiego; będzie to konkurs z zadaniami zamkniętymi; można uzyskać tytuł "Mistrza Gramatyki"; chętni powinni zgłosić się do swojego nauczyciela języka polskiego.

            Bawcie się językiem polskim, dbajcie o poprawność swoich wypowiedzi, odpowiedzialnie używajcie słów, pamiętając, że to język tworzy świat, w którym żyjemy.

            Zapraszamy do udziału w polonistycznych działaniach. JĘZYK POLSKI - dodaj do ulubionych!

             

        • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu przypada 8 lutego i jest obchodzony w większości placówek oświatowych w Europie. Od początków pandemii coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami. Badania nad higieną cyfrową, wykazały, że w okresach nauki zdalnej polskie dzieci korzystają z internetu średnio „6 godzin lub więcej” dziennie. Co trzecie z nich poświęca na media tyle samo czasu w tygodniu, jak i w weekendy.

            Dlatego, jak nigdy wcześniej, rodzice muszą trzymać rękę na pulsie i zadbać o bezpieczeństwo i równowagę w korzystaniu z elektroniki przez ich pociechy. Tylko, jak zabrać się za to w zabieganej codzienności pełnej obowiązków?

            Dobrze jest zacząć od wprowadzenia domowych zasad ekranowych. Zapoznaj się z rekomendowanymi limitami konsumpcji mediów w zależności od wieku i sprawdź, na ile już się do nich stosujecie. Porozmawiaj z dzieckiem na temat higieny cyfrowej i wyjaśnij rzeczowo, dlaczego ważne jest, by wolny czas wypełniały różnorodne aktywności, w tym: ruch na świeżym powietrzu, zabawy z rówieśnikami i rozwijanie zainteresowań.

            Określcie wspólnie pory dnia wolne od mediów cyfrowych. Traktuj pociechę jak równoważnego partnera w rozmowie – wysłuchaj, co ma do powiedzenia. Dziecko, które wie, że jego zdanie zostało uwzględnione, będzie w większym stopniu przestrzegać wspólnych ustaleń.

            Szczegółowe rekomendacje dotyczące rodzinnych zasad ekranowych można znaleźć w ulotce - kompetencje-medialne-w-zyciu-rodzinnym.pdf

        • LEKTURY NA PLAKAT - zapraszamy do udziału w konkursie
          • LEKTURY NA PLAKAT - zapraszamy do udziału w konkursie

          • Ogłaszamy konkurs dla uczniów kl.1-8. Zadaniem uczestnika konkursu jest stworzenie plakatu do wybranej lektury obowiązkowej. Na plakacie powinien znaleźć się tytuł lektury, imię i nazwisko jej autora oraz co najmniej trzy elementy symboliczne, graficzne nawiązujące do treści lub przesłania tekstu literackiego. Format plakatu - A3. Technika - dowolna. 

            Harmonogram konkursu:

            - do 15 lutego - termin oddawania prac konkursowych: uczniowie kl. 1-3 oddają prace do pani Izablelli Kożuchowskiej, uczniowie kl. 4-6 - do pani Joanny Sterny, a uczniowie kl. 7-8 - do pana Pawła Aniszewskiego; 

            - do 19 lutego - rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu - w każdej kategorii wiekowej zostaną wybrane po trzy najlepsze prace, które będą reprezentować szkołę w etapie miejskim;

            - do 21 lutego - etap miejski konkursu; każda szkoła z Mińska Mazowieckiego może zgłosić do udziału w konkursie po trzy prace w każdej kategorii wiekowej (kl.1-3, kl. 4-6 oraz kl. 7-8);

            - do 28 lutego - rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród laureatom;

            Szczegóły - w regulamnie konkursu: LEKTURY_NA_PLAKAT_-_regulamin_konkursu_miejskiego.pdf

            Zachęcamy do twórczych działań. Dla laureatów - nagrody.

        • UDANYCH FERII
          • UDANYCH FERII

          • Kochani Uczniowie! Drodzy Nauczyciele! Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych ferii zimowych. Odpoczywajcie do 13 lutego.

          • Uzbieraliśmy ponad 18 tysięcy!

          • 30 stycznia grupa wolontariuszy z naszej szkoły zbierała pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!  Nasza grupa to 21 oficjalnie zgłoszonych wolontariuszy, 9 uczniów wspierających swoje koleżanki i kolegów oraz 12 nauczycieli czuwających nad bezpieczeństwem młodzieży. Pogoda nie sprzyjała, wszyscy zmarzli i przemokli, ale zgodnie stwierdzili, że było warto! W sumie uzbieraliśmy 18340,18! W puszkach wolontariuszy było 15.690,18zł + 4,86 EURO + 51 pensów + 50 kopiejek. Do e-skarbonek 4 uczniów (Nikoli Piętki z 3c, Nikoli Laskowskiej z 7d, Janka Gągola z 7c i Zofii Gągol z 7c) wpłacono łącznie 2650zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć młodzież z naszej szkoły. 

          • Kto chce i może - ten pomoże!

          • Szanowni Rodzice! Drodzy Nauczyciele!
            W najbliższą niedzielę (30 stycznia) ponad 30 uczniów z naszej szkoły będzie wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Siódmo- i ósmoklasiści będą pod opieką nauczycieli chodzić po ulicach miasta z puszkami i zbierać pieniądze przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
            Jeśli będą Państwo mieli ochotę wesprzeć tę akcję, to zapraszam w niedzielę na spacer na ul. Budowlaną 2 – do szkoły. Od godz. 9.00 do 17.00 nasi uczniowie będą mieć dyżur wzdłuż ogrodzenia szkoły i w ciągu tych godzin będą czekać na uczniów, Rodziców, Nauczycieli, którzy w tym roku zechcą wrzucić pieniądze do puszek WOŚP-u. Zachęcam do wspierania 30. Finału pod hasłem „Przejrzyj na oczy”!
            Doceniam inicjatywę moich uczniów i cieszę się ze wsparcia udzielonego im przez nauczycieli. 
            Liczę na to, że społeczność naszej szkoły przyłączy się do akcji, w której tak licznie i to nie po raz pierwszy udział biorą nasi uczniowie wspierani przez nauczycieli i swoich Rodziców.
            W tamtym roku uczniowie spisali się doskonale - w tym roku również ich zapał jest ogromny! Mają moc! 
            Zapraszam w niedzielę na spacer na ul. Budowlaną 2! Proszę nie zapomnieć o zabraniu gotówki! 😊
            Grzegorz Wyszogrodzki
            Dyrektor szkoły

          • Akcja "Bezpieczne ferie"

          • Tuż przed feriami najmłodsi uczniowie z klas: 1b, 1d, 2b, 2c i 3d mieli okazję spotkać się ze strażakiem pracującym na co dzień w mińskiej Straży Pożarnej. Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zasady dotyczące spędzania nadchodzących ferii w sposób bezpieczny. Dowiedzieli się, gdzie można zjeżdżać na sankach, czy lód jest bezpieczny, gdzie można jeździć na łyżwach, jak się ubierać na zimowe wyjścia. Usłyszeli także, że kask jest niezbędny na stoku narciarskim i wiele, wiele innych niezwykle ważnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci zadawały liczne pytania i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Serdecznie dziękujemy panu Danielowi Gałązce za ciekawą i ważną lekcję.

          • Pomagamy ptakom

          • Zima to wyjątkowo trudny czas dla zwierząt, ale dzieci z grupy 0b, pomimo niesprzyjającej pogody, nie zapominają o dokarmianiu ptaków. Razem z rodzicami, maluchy postanowiły zatroszczyć się o latających przyjaciół i zadbać o ich pełne brzuszki :)

          • Kamienie lekturowe

          • Zakończenie omawiania lektury nie musi wiązać się z tradycyjnym powtarzaniem wiadomości. Przekonali się o tym uczniowie klasy 8e po omówieniu zagadnień związanych z lekturą obowiązkową "Kamienie na szaniec". Ich zadanie polegało na wykonaniu własnych kamieni lekturowych. Rysowali na nich symbole wiążące się z lekturą - były rysunki realistyczne i symboliczne. Ósmoklisiści odzwierciedlali na kamieniach to, co zapamiętali z akcji Małego Sabotażu i z akcji dywersyjnych. Taka praca też sprzyja zapamiętywaniu i uczeniu się przez działanie!

          • Szalik dla WOŚP

          • Zmotywowaliśmy się i dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji tworzenia rekordowego szalika na aukcję wspierającą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Czasu było niewiele, ale do wspólego szalika dokładamy dwanaście 1,5-metrowych szalików. Dzięujemy tym, którzy zechcieli te szaliki wydziergać: Liwii Bęgowskiej z 5a i jej mamie - pani Renacie Bęgowskiej, Mateuszowi Michalikowi z 7a, Oliwierowi Sobolewskiemu z 7a, Dianie Kulhawik z 4b, Adamowi Rogali z 2d i jego mamie - pani Kasi Rogali, Kacprowi Kęsce z 4b oraz naszym zdolnym nauczycielkom: pani Renacie Jasińskiej, pani Aldonie Szewczyk, pani Annie Redosz, pani Paulinie Kaczmarek, pani Grażynie Olczak i pani wicedyrektor Urszuli Ćwiek. BRAWO WY!

          • Styczniowa gazetka - już jest!

          • Szkolni dziennikarze przygotowali kolejny numer miesięcznika "Na marginesie". Za nami długi i intensywny miesiąc nauki, w związku z tym także dużo tematów do poruszenia oraz zagadnień do opisania. W styczniu oddajemy do rąk czytelników aż 28 stron o tym, co dla nas ważne, co nas porusza i co się dzieje w naszym (nie tylko szkolnym) życiu. Zachęcamy do zapoznania się z bieżącym numerem jeszcze przed feriami!
            Link do gazetki: styczen_5_-184.pdf

          • Dzień na sportowo w 7d

          • W zimowy słoneczny poranek 20 stycznia klasa 7d wyruszyła  na  zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki  w  Warszawie. Uczniowie  pod  opieką  pani  przewodnik rozpoczęli zwiedzanie od  pierwszych  w  historii  sportu Igrzysk Olimpijskich, poprzez  pierwsze  sukcesy  Polaków  aż  do  współczesności  i  współpracy  człowieka  z  technologią. Podczas  warsztatów z animatorem  uczniowie  poznawali  wady  i  zalety  uprawiania  sportu zawodowo. Gdy  już  byliśmy  przygotowani teoretycznie, wyruszyliśmy do Centrum Rozrywki  Hula Kula, aby  zagrać  w  kręgle. Początkujący  jak  i  zaawansowani  gracze  świetnie  sobie  poradzili - rywalizacja  była  pełna  emocji. Najlepsi  z  najlepszych  to  Łukasz Królak, Dawid  Kiełczewski  i  Ola  Lewandowska.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych