• Uwaga! Nasi wolontariusze ruszają do akcji!

          • W dniach 26-27 listopada w godzinach 9-19 w sklepie Kaufland oraz Biedronka (ul. Dabrówki) odbędzie się świateczna zbiórka z Bankiem Żywności. Kup 1 lu 2 opakowania więcej niż potrzebujesz, szczególnie: słodycze, cukier, mąkę, soki, dżemy, herbatę, kako, mleko, tłuszcze, konserwy, odzywki dla dzieci itp. Zebrane rzeczy zostaną przekazane w formie paczek potrzebującym dzieciom w ramach akcji - ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE! Przy koszach ze zbieraną żywnością będą stali wolonatariusze z naszej szkoły. Zachęcamy do podzielenia się żywnością z potrzebującymi. Akcję organizuje Rada Rodziców.

          • Rodzinne dyktando - zapraszamy chętnych!

          • Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt "LIKE DLA POPRAWNEJ POLSZCZYZNY". W ramach działań promujących poprawne używanie języka polskiego proponujemy zabawę ortograficzną w formie RODZINNEGO DYKTANDA. Dyktando odbędzie się 26 listopada o godz. 17.30. Do udziału w ortograficznych potyczkach zapraszamy rodziny uczniów z kl. 4-8. Chętni proszeni są o zgłaszanie deklaracji udziału do nauczycieli języka polskiego - przez dziennik elektroniczny do 23 listopada. Dyktando pisane będzie w parach - uczeń + członek jego rodziny.  Zachęcamy do udziału w zabawie!  

          • Listopadowe warsztaty z EBU

          • Klasy 1-3 miały przyjemność uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach zorganizowanych przez naszych zagranicznych przyjaciół. Tym razem wolontariusze zabrali najmłodszych uczniów w podróż do Portugalii i Węgier, inne oddziały oddały się fascynującej grze „Play Green”, która dostarczyła wielu wrażeń i powodów do śmiechu. Przy okazji dzieci miały możliwość poćwiczenia języka angielskiego. Starsze klasy uczestniczyły w zajęciach przygotowanych w Mińskim Centrum Młodzieżowym „Międzyczas”. Działanie zostało sfinansowane w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności ze środków Unii Europejskiej.

          • Słowo ma moc!

          • Klasa 7c we wtorek 16 listopada wzięła udział w warsztatach kreatywnego pisania, które zorganizował Miejski Dom Kultury w ramach Festiwalu Piotra Skrzyneckiego. Zajęcia dla uczniów prowadziła animatorka polskiego oddziału międzynarodowej organizacji LOESJE promującej wolność słowa. Organizacja powstała prawie 40 lat temu w Holandii, jej nazwa to imię holenderskiej młodej dziewczyny. Znanym wytworem kreatywnego pisania Loesje sa plakaty z hasłami bazującymi na metaforyczności i weloznaczności języka. Niekóre z tych plakatów możecie zobaczyc w naszej szkole. Podczas warsztatów uczniowie 7c uczyli się tworzyć opowiadanie, bawiąc się słowami. Powstały tez "lepieje", czyli śmieszne wierszyki, np.

            Lepiej surową cebulę zjeść na śniadanie

            Niż pozwolić na koleżanki hejtowanie.

          • 1c uczy się podstaw programowania

          • Uczniowie klasy 1c rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem. Dzięki robotom Photon poznają podstawy kodowania oraz matematyki. Photon to polski robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne zaplanowane lekcje.

          • Przyrodnicy z zeróweczek

          • Dzieci z zerówki obchodziły Dzień Jeża. Była to świetna okazja, by uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Towarzyszyło im przy tym mnóstwo dobrej zabawy.

          • Kiermasz charytatywny- pomóżmy Antosiowi!

          • Serdecznie zachęcamy do pomocy Antosiowi! Do 25.11 zbieramy gry, książki oraz zabawki. Rzeczy mogą być nowe lub używane w dobrym stanie.Wszystko zostanie przekazane na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 27 listopada w Cegłowie. W trakcie kiermaszu  organizowana będzie zbiórka na operację serca 5-cio miesięcznego chłopca. Operacja ma się odbyć w styczniu w Genewie. Dary należy składać do pokoju nauczycielskiego lub sali nr 6.

            Poniżej historia Antosia

            https://www.siepomaga.pl/antos-szlaski

            Koordynatorzy zbiórki: Marta Nalewka, Artur Jankowski, Sylwia Tyszko

        • Tydzień z muzą Klio
          • Tydzień z muzą Klio

          • W dniach 2-10.11.2021 w naszej szkole odbywał się tydzień spotkań z muzą Klio, czyli szereg konkursów oraz wydarzeń związanych z historią. Wybór był szeroki, każdy uczeń z klas 4-8 mógł znaleźć coś dla siebie: konkurs na grafikę patriotyczną, mem, strój historyczny, zdjęcie z flagą. Można było kręcić Tik Toki, śpiewać patriotyczne pieśni podczas przerw oraz wziąć udział w szkolnej grze terenowej upamiętniającej 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Poniżej przedstawiam listę zwycięzców w poszczególnych konkursach oraz kategoriach wiekowych:

            Patriotyczny Tik – Tok: 1 miejsce – Michalina Gąsior i Weronika Kruk 8c; 2 miejsce – Julia Malinowska i Marta Szymońska 8c

            Mem historyczny: 1 miejsce – Aleksander Marczak 8b, 2 miejsce – Zofia Jaworowska 7b, 3 miejsce -  Marysia Kretowicz 8b

            Grafika historyczna: 1 miejsce – Antoni Korzeniewski 5b, 2 miejsce - Adam Lazarowicz 5a, 3 miejsce – Jagoda Perczyńska 4a

            Strój historyczny klasy 4-5: 1 miejsce – Jagoda Perczyńska 4a, 2 miejsce –Gabriela Czapska 4a, 3 miejsce – Piotr Szymaniak 4a

            Strój historyczny klasy 7-8: 1 miejsce – Ania Szylberg 8a, 2 miejsce – Maja Łebkowska 8d, 3 miejsce – Dawid Trynkiewicz 8b oraz Nikola Subocz 8e

            Szkolna gra terenowa: 1 miejsce - 8b, 2 miejsce - 8a, 3 miejsce 8e

            Zdjęcie z flagą: Antoni Korzeniewski, Julia Rybacka, Piotr Szymaniak, Oliwier Łoboda, Tymon Cyran, Wiktoria Świeczak, Gabriela Czapska

            Dziękuję wszystkim za zaangażowanie! Gratuluję zwycięzcom! (pani Agnieszka Nowak - nauczycielka historii)

          • Wesprzyjmy IGORA - zapraszamy na niedzielny mecz!

          • Pomoży Igorowi wygrać walkę z chorobą.  

            Co?

            • Mecz charytatywny Mińskie VIPy vs. Przyjaciele Igora
            • licytację fantów pozyskanych od sponsorów i sympatyków, m.in. koszulka z podpisem Roberta Lewndowskiego, okulary Krzysztofa Cugowskiego, sukienka Kasi Kowalskiej i inne
            • loteria fantowa, każdy los wygrywa, a sponsorzy byli baaaardzo hojni!
            • żurek, ciasta i inne atrakcje dla całych rodzin.

            Gdzie? Boisko MOSIR przy ul. Budowlanej

            Kiedy? W tę niedzielę 14.11 od 16.00

            Historia Igorahttps://www.facebook.com/IgorLwieSerce

          • Kreatywni ósmoklasiści

          • Uczniowie klasy 8c podsumowali swoje spotkanie z lekturą "Pan Tadeusz", tworząc projekty pod hasłem "Pan Tadeusz działa na zmysły". Powstały foldery, książka kucharska, obrazy, makieta, prezentacje multimedialne. Słuchaliśmy, jakie dźwięki dochodzą z Soplicowa, oglądaliśmy przestrzenny układ zaścianka Dobrzyńskiego na makiecie, czytaliśmy o walorach odpoczynku w soplicowskim otoczeniu, a nawet zajadaliśmy się staropolskim bigosem i szarlotką. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć przedstawiających efekty pracy ucznió oraz filmu z pokazem mody postaci z lektury:

          • Bieg Radości z Niepodległości

          • Już czwarty raz w naszej szkole zorganizowany został „Bieg Radości z Niepodległości”. W tym wzniosłym przedsięwzięciu brali udział nauczyciele oraz uczniowie. W tym roku gościem honorowym była pani wiceburmistrz Eliza Bujalska, która otworzyła uroczystość oraz poprowadziła rozgrzewkę przygotowującą do biegu. Uczestnicy aktywnie uczcili wolność naszego kraju. Okazuje się, że można jednocześnie kształtować postawy patriotyczne i rozwijać kondycję fizyczną. Każda drużyna miała za zadanie przebiec wyznaczoną trasę oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące naszej ojczyzny. Uczniowie wykazali się nie tylko zacięciem sportowym, ale również niemałą wiedzą o Polsce. Każdy uczestnik otrzymał dyplom.

            Gratulujemy wszystkim pięknej postawy patriotycznej i wielkiego zaangażowania w bieg.

          • Z Orłem w tle - szkolne obchody Święta Niepodległości

          • Tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały szczególnie uroczysty charakter. Uczniowie kl. 2a i 2c pod kierunkiem swoich wychowawczyń - pani Izabelli Kożuchowskiej i pani Katarzyny Chłopik przygotowali poruszające poetycko-taneczne przedstawienie "Z Orłemw tle". Pokazali trud tych, którzy walczyli o niepodległość. Były fragmenty wierszy, piosenki, scenki pantomimiczne i taneczne. Na zakończnie uczniowie klasy 3c przygotowani przez wychowawczynię panią Małgorzatę Kożuchowską zatańczyli poloneza w pięknych szalcheckich strojach. Publiczość, która w dużym skupieniu oglądała występy, zachwycała się także scenografią i pieknym oświetleniem. Mottem spektaklu były słowa naszego patrona Jana Pawła II: "Wolność nie jest dana raz na zawsze". 

            Nasza szkoła włączyła się dziś (10.11) także w ogólnopolski projekt 'SZKOŁA DO HYMNU!". O godzinie 11.11 publiczność zgormadzona w hali sportowej oraz uczniowie klas starszych zebrani przed szkołą zaśpiewali hymn państwowy. A podczas długiej przerwy uczniowie klas 4-8 śpiewali na górnym korytarzu piosenki legionowe z panią Agnieszka Nowak (nauczycielką historii). 

            To był wyjątkowo uroczysty dzień. Zapamiętajmy z niego hasło widniejące na dolnym korytarzu - Jesteśmy Polakami. Jestesmy jednością.

          • Patriotyczne przerwy muzyczne

          • Pani Agnieszka Nowak zaprosiła uczniów klas starszych do wspólnego śpiewania podczas długich przerw. Uczniowie odpowiedzieli bardzo chętnie i... głośno. Pieśni legionowe słychać było z daleka. Uczniowie z pełnym zaangażownaiem korzystali ze śpiewników i wkładali w śpiewanie całe serce. "Warszawianka", "Legiony", "Z młodej piersi się wyrwało", "Przybyli ułani pod okienko", "Wojenko, wojenko" i inne pieśni patriotyczne niosły się przez korytarz. 

          • Limeryki to my umiemy pisać! - całe podium w kategorii kl. 7-8 NASZE!

          • Z ogromną przyjmnością donosimy, że w miejskim konkursie literackim na limeryk pt. "Ta postać odegrała doniosłą rolę w dziejach naszego miasta" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 z okazjii 600-lecia miasta aż pięc uczennic z naszej szkoły znalazło się na podium w kategorii kl. 7-8.

            1. miejsce - Julia Cudna z 8e i Joanna Wójcicka z 7c

            2. miejsce - Natalia Dąbrowska z 7c

            3. miejsce - Tatiana Aniśko z 8c i Martyna Kozłowska z 8e

            Gratulacje dla utalentowanych literacko uczennic i ich polonistek - pani Agnieszki Kożuchowskiej i pani Izabeli Saganowskiej.

            W listopadowym numerze gazetki szkolnej opublikujemy nagrodzone prace.

          • Podsumujmy wrzesień i październik

          • Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie!

            Przedstawiamy Wam zestawienie działań dodatkowych podjętych w naszej szkole na rzecz uczniów we wrześniu i październiku tego roku szkolnego. Zależy nam na tym, byście zapoznali się z tym zestawieniem i przekonali się, jak wiele ciekawych projektów, działań, przedsięwzięć udało nam się wspólnie zrealizować. Mamy też nadzieję, że docenicie wysiłek wszystkich, dzieki którym te działania mogły się odbyć.

            dzialania_dodatkowe_-_wrzesien_i_pazdziernik_2021r..pdf​​​​​​​

          • MIŃSK MAZOWIECKI MIASTEM BEZ PRZEMOCY

          • MIŃSK MAZOWIECKI MIASTEM BEZ PRZEMOCY!!! Taki tytuł nosi kampania społeczna, która została zrealizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz członków Zespołu Monitorującego realizację Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie Miasta Mińsk Mazowiecki na lata 2017 – 2020. Kampania jest kolejnym  krokiem do walki z przemocą. Głównym celem kampanii jest podnoszenie świadomości społecznej i wiedzy o przejawach przemocy w rodzinie oraz promowanie odpowiednich wzorców życia rodzinnego. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu promocyjnego:

            https://youtu.be/rUwVr524zIA

          • Leki ze szkolnej apteki

          • Czy wiesz czym różni się antybiotyk od innych lekarstw?

             Albo jaka jest różnica między tabletką a kapsułką?

            My już wiemy, bo mieliśmy bardzo ciekawego gościa w ramach akcji „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Gościem tym była pani Kasia- mama Wiktorii z klasy 3d. Pani Kasia jest farmaceutką. Opowiedziała nam czym zajmuje się w pracy w aptece. Podzieliła się z nami również ogromną wiedzą na temat lekarstw, witamin, ich dobrodziejstwa oraz zagrożeń, które za sobą mogą nieść użytkowane niewłaściwie. Niespodzianką podczas spotkania było robienie własnej maści z prawdziwych składników i urządzeń do tego przystosowanych. Bardzo dziękujemy pani Kasi za wizytę i zapraszamy kolejnych rodziców, aby opowiadali nam o swoich ciekawych zawodach!

          • W NASZEJ SZKOLE TO SIĘ WIE- JAK ODŻYWIAĆ TRZEBA SIĘ

          • Miesiąc październik był w naszej szkole miesiącem Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Jak ważne jest zdrowie nikomu nie trzeba wyjaśniać, ale rozmawiać z uczniami o zdrowym trybie życia zawsze warto. Nawet trzeba.

               Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w programach „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”. Dla dzieci jest to smaczna przekąska na co dzień a dla nauczycieli ogromne wsparcie w propagowaniu zdrowego żywienia już od najmłodszych lat.

              W tym miesiącu najmłodsze klasy wraz z wychowawcami przygotowywały zdrowe (i smaczne!) kanapeczki, soki i sałatki. W ramach akcji zapukała do nich również starsza koleżanka z Mini Samorządu Uczniowskiego- Zosia Rogala, która opowiedziała młodszym kolegom i koleżankom, dlaczego zamiast słodyczy warto wybierać zdrowe przekąski. Maluchy słuchały jej z zapartym tchem.

              Czwarte klasy dowiedziały się jeszcze więcej, ponieważ temat zdrowego odżywiania był również omówiony na zajęciach WDŻ z panią Marzeną Grzyb.

                 Samorząd Uczniowski przygotował dla starszych klas gazetkę informacyjną propagującą treści prozdrowotne.

            Wszystko pięknie ułożyło się w nasze wspólne święto, w które uczniowie włożyli ogrom pracy i zaangażowania. Dziękujemy wszystkim za te dni!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych