• Niespodzianka w klasie 2c

          • We wtorek po lekcjach uczniowie klasy 2c mieli wyjątkowe spotkanie przygotowane przez rodziców i panie wychowawczynie - Małgorzatę Korzeń i Iwonę Gąsecką. Dzieci myślały, że wezmą udział w warsztatch profilaktycznych, a w sali teatralnej przygotowane zostało dla nich przedstawienie, w którym pomieszały się wydarzenia z różnych baśni. Największym zaskoczeniem było to, że w role postaci baśniowych wcieliły się mamy uczniów oraz panie wychowaczynie. Na szczęście w scence finałowej wszystko się wyjaśniło i dzieci dowiedziały się, że najlepszą receptą jest... czytanie! Po przedstawieniu dzieci rozegrały turniej w zbijaka ze swoimi rodzicami i odpoczęły podczas rodzinnego pikniku. Gratulacje za pomysł tak sympatycznej niepodzianki dla dzieci.

          • Harmonogram uroczystości zakończenia roku szkolnego

          • 23 czerwca (w piątek) odbędą się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy uczniów i rodziców według następującego harmonogramu:

            • godz. 9.30 - klasy ósme
            • godz. 11.15 - klasy czwarte, piąte i szóste
            • godz. 13.00 - klasy pierwsze, drugie i trzecie

            Parafia NNMP zaprasza tego dnia na godz. 8.00 na mszę świętą dziękczynną za zakończony rok szkolny.

             

          • Noc pełna wrażeń - w świetlicy...

          • W ubiegły piątek grupka uczniów z klas trzecich uczestniczyła w nietypowym wydarzeniu. Pierwszy raz w historii świetlicy w SP3 dzieciaki nocowały w szkole. Sprawcą całego zamieszania byli: pani Milena Gniado, pan Sebastian Gniado i uczniowie klas 3a, 3b oraz 3d. Zaczęło się niewinnie - od przeczytania oraz podpisania regulaminu. Później noc nabierała rozpędu. Była pizza, salon piękności, gra terenowa dotycząca świetlicowego życia (na obu korytarzach, z użyciem latarek), spacer o północy po całej szkole (tym razem bez latarek - tak dla podniesienia emocji), pogaduchy, film i śmiech do 2:00 w nocy. Dzieciaki mało spały, gdyż już o 7:00 rano była pobudka, następnie szykowanie śniadania, pakowanie się i pożegnanie z tak wyjątkową przygodą. Uczniowie spisali się świetnie, przyszykowali świetlicę do nocowania oraz zmienili ją na drugi dzień ponownie w salę świetlicową.

          • Korzystny projekt

          • 19 czerwca odbyło się podsumowanie projektu związanego z nowoczesną technologią BlockChain, w którym brały udział wszystkie szkoły podstawowe w naszym mieście. Projekt polegał na zbieraniu nakrętek do pojemnika ze specjalnym czujnikiem, który w formie aplikacji przesyłał informacje o stopniu napełnienia pojemnika. Przedstawicieli szkół, dyrektorów i nauczycieli obecnych na spotkaniu podsumowującym działania przywitał gospodarz SP6, dyrektor pan Krystian Matuszewski oraz zastępczyni burmistrza pani Katarzyna Łaziuk – inicjatorka projektu. Potem pan Marcin Rzetecki opowiedział o korzyściach płynących ze stosowania technologii BlockChain i związku naszego „projektu nakrętkowego” z tą technologią. Uczestnicy spotkania mogli również wysłuchać wykładu dr Magdaleny Błaszczak ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na temat „sekretów” drzew. W kolejnym roku szkolnym jadna klasa z każdej szkoły podstawowej otrzyma zaproszenie do zwiedzania Szlaku Leśnych Gigantów w Sękocinie Starym oraz do udziału w wybranych zajęciach edukacyjnych. Naszą szkołę w projekcie reprezentowali uczniowie pana Tomasza Ruty z klasy 4b i to oni wyjadą jesienią na leśną wyprawę. Najwięcej nakrętek udało się zebrać uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2, my byliśmy drudzy. Zwycięska szkoła mogła wybrać fundację, której zostanie przekazany prezent w postaci 1000 zł. Podsumowaniem projektu było posadzenie roślin przy Szkole Salezjańskiej, które mają symbolizować wzrost naszych kompetencji.

          • PUCHAR PRZECHODNI JEST NASZ!

          • 19 czerwca 2023 w AQUAPARKU w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Miasta w pływaniu klas 4 o puchar Przechodni Prezesa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nasza szkolna reprezentacja w składzie: Julka Grajda, Matylda Chromińska, Wiktoria Borówek, Karolina Bielecka, Wiktoria Przyborowska, Marcel Gołębiewski, Staś Pietrzkiewicz, Błażej Jagusiak, Aleksander Aniśko, Gajownik Aleksander nie miała sobie równych i już po raz kolejny puchar przechodni jest nasz;) Tu warto wspomnieć, że już 3 takie puchary są w naszej kolekcji, a to oznacza, że wygrywaliśmy 10 edycji na 11, które się odbyły:) Indywidualnie najlepszą pływaczką została Julka Grajda. Gratulujemy naszym pływakom, i liczymy, że kolejne czwarte trofeum też zostanie u nas na zawsze. Opiekun szkolnych pływaków to pan Marek Kudelski.

          • Akcja specjalna w 1a

          • Jeszcze przed wakacjami odwiedził nas GOŚĆ SPECJALNY, Specjalny przez wielkie „S”!

            Był to tata uczennicy z kl. 1a, który jest żołnierzem i na teren szkoły przyjechał do nas Jelczem 442. Wóz ten ma 3 metry wysokości! Dzieci mogły wejść do wozu i zapoznać się z jego sprzętem. Dodatkowo pan Tomasz opowiedział nam o niezwykle trudnej pracy żołnierza. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem jego opowieści. Bardzo dziękujemy za podzielenie się swoją pasją!

          • Czerwcowe szaleństwo

          • W czwartek 15 czerwca uczniowie klas: 1a oraz 2d uczestniczyli w ostatnim już wyjeździe w tym roku szkolnym. Jak się okazało, była to najlepsza wycieczka, na jakiej były dzieci! Uczniowie wraz z wychowawczyniami odwiedzili "Leszczynowe zacisze" w Strachówce. Na miejscu, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: zabawa w sianie, karmienie alpak, zabawy na świeżym powietrzu, pieczenie kiełbasek na ognisku, tworzenie magnesowych alpak, dojenie krowy oraz warsztaty robienia pizzy. Każdy znalazł coś dla siebie. Dla dzieci była to niezapomniana przygoda. 

          • Spotkanie z podróżnikiem

          • W piątek 16 czerwca wszyscy uczniowie z kl. 1-8 oraz dzieci z zerówek spotkały się z panem Michałem Składanowskim - tatą naszych uczennic, który jest podróżnikiem, dziennikarzem, architektem. Pan Składanowski przygotował dla uczniów prezentację dotyczącą swojej wyprawy na Antarktydę. Dowiedzieliśmy się, jaka temperatura panuje w tamtej części świata, jakie rośliny i zwierzęta można tam podziwiać, jak współpracuje załoga jachtu płynącego na Antarktydę. Warto dodać, że wyprawa, o której opowiadał pan Składanowski, była pierwszym polskim (a zarazem dziewiątym w historii ludzkości) udanym wejściem jachtem żaglowym na Morzu Weddell-a, które jest wewnętrznym morzem antarktycznym. Obejrzeliśmy również filmiki z wypraw pana Składanowskiego. Ogromna ilość pytań do podróżnika ze strony publiczności świadczy o dużym zainteresowaniu tematem prezentacji. Podróżnik przekazał na ręce pana dyrektora kamień przywieziony z wyprawy, który można oglądać w pracowni geograficznej. Bardzo dziękujemy rodzicowi - panu Michałowi Składanowskiemu za propozycję spotkania z uczniami i za podzielenie się swoją pasją!

          • Młodzi piłkarze

          • W piątek 9 czerwca nasza reprezentacja najmłodszych uczniów z klas 1-3 rywalizowała w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej rozgrywanym w SP6 w Mińsku Mazowieckim. Chłopcy zajęli ostatecznie 3. miejsce, przegrywając z gospodarzami turnieju SP6, remisując z SP2 i wygrywając SP Huta Mińska. Warto dodać, że najlepszym bramkarzem turnieju został Miłosz Sikorski.  Naszą szkołę reprezentowali: Michał Malinowski 3c, Antoni Jaworski 3c, Miłosz Sikorski 3c, Fabian Krzyżanowski 2b, Jan Rosołek 2a, Maksymilian Stachula 2a, Kacper Strublewski 3a, Igor Soszyński 3b, Igor Kolasa 3b, Mikołaj Bielecki 1d, Krzysztof Barys 3b. Gratulujemy młodym piłkarzom i ich trenerowi - panu Marcinowi Sokołowskiemu.

          • Niech żyje bal!

          • Uczniowie klas ósmych 15 czerwca tanecznym krokiem podsumowali swoją edukację w Szkole Podstawowej nr 3 podczas BALU ÓSMOKLASISTY. Zaczęło się uroczyście od wystąpienia pana dyrektora, kwiatowych podziękowań dla dyrekcji i wychowawców oraz tradycyjnego poloneza. Uczniowie zaprezentowali się w czterech układach choreograficznych przygotowanych przez panią Aldonę Szewczyk i panią Renatę Mroczkowską. Tańczyli profesjonalnie i z wielkim przejęciem, ale też ich widok w eleganckich strojach, ze skupieniem i powagą na twarzach wycisnął niejedną łzę z oczu obserwujących pokazy rodziców. Aż trudno uwierzyć, że to juz za chwilę absolwenci! Po oficjalnej części był czas na pyszne przekąski, tańce i przyjacielskie zdjęcia, które z pewnością będą piękną pamiątką wyjątkowych chwil. Bal perfekcyjnie przygotowali rodzice na czele z panią Anną Parol. 

          • Dzień Mamy i Taty w 1c

          • 12 czerwca klasa 1c obchodziła uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przygotowały krótkie przedstawienie, podczas którego podziękowały rodzicom za miłość, troskę i trud włożony w ich wychowanie. Po występie mieliśmy okazję wspólnie spędzić czas podczas poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Bardzo dziękujemy za obecność i zaangażowanie w organizację tego dnia. Zapraszamy do galerii.

          • 4a zrealizowała projekt Uniwersytetu Dzieci w Klasie

          • Uczniowie klasy 4a przez cały rok szkolny brali udział w projekcie "Mistrzowie planowania. Jak zrealizować pomysł?". Projekt był zorganizowany przez Uniwersytet Dzieci w Klasie. Czwartoklasiści na zajęciach z wychwawczynią - panią Aldoną Szewczyk - zdobywali wiedzę oraz rozwijali kompetencje społeczne. Wszystkie omawiane zagadnienia służyły temu, by dzieci odkryły w sobie pasję do planowania i w przszłości potrafiły sprawnie działać. Mamy nadzieję, że za jakiś czas będziemy mogli zobaczyć efekty podejmowanych w klasie 4a działań. Gratulujemy i uczniom, i wychowawczyni!

            dyplom.pdf

            pismo.pdf

          • 8b na warsztatach w MBP

          • Uczniowie z klasy 8b po raz kolejny wzięli dziś udział w warsztatach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tym razem młodzież uczyła się podstaw rysunku komiksowego. Zajęcia poprowadziła pani Edyta Bystroń, która zaproponowała uczniom ćwiczenia wstępne z rysowania zwierząt i drzew. Następnie uczniowie dostali bardzo konkretne zadanie - mieli zaprojektować i wykonać krótką formę komiksową. Opowiedzenie i zobrazowanie na 4, 5 lub 6 komiksowych planszach całej historii wcale nie jest łatwym zadaniem, ale ósmoklasistom się to udało.  

          • Podium jest nasze!

          • Z ogromną przyjemnością informujemy, że trzy nasze uczennice zajęły całe podium w II MIędzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym "Lapbook - mój sposób na lekturę" zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1. Asia Wójcicka z klasy 8e zdobyła I miejsce, Natalka Dąbrowska z tej samej klasy - II miejsce, a na trzecim znalazła się Maja Lubańska z klasy 4c. Gratulujemy serdecznie uczennicom i ich polonistkom - pani Agnieszce Kożuchowskiej i pani Izabeli Saganowskiej.

          • Alians przeciw depresji

          • Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki zaprasza na spotkanie inaugurujące działania miasta i powiatu w ramach programu Alians Przeciw Depresji. Wykład dr. Piotra Toczyskiego „Depresja może dotknąć każdego, więc jak skutecznie wziąć udział w interwencji przeciw depresji” odbędzie się 19 czerwca o godz. 18.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Zaplanowano szereg działań, którym przyświecają trzy myśli: depresja może dotknąć każdego, depresja jest prawdziwą chorobą, depresję można skutecznie leczyć.

            Potrzebujemy sojuszników naszych działań by skutecznie docierać do potrzebujących i przekazywać informację o dostępnej pomocy. Jesteśmy przekonani, że jednomyślność i solidarność naszej społeczności przyczyni się do realizacji naszego celu. Metodę aliansu sprowadził do Polski prelegent dr Piotr Toczyski. Wydarzenie organizowane jest w  ramach międzynarodowego przedsięwzięcia EAAD-Best.eu i Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

          • Dzień otwarty w MIĘDZYCZASIE

          • Od kilku lat w piwnicach Miejskiego Domu Kultury działa Centrum Młodzieżowe Międzyczas. To miejsce spotkań młodych ludzi z Mińska Mazowieckiego i okolic. To młodzi tworzyli tę przestrzeń, malowali ściany, zawieszali lampy, ustawiali kanapy. To młodzi decydują, co chcą po południu w Międzyczasie robić. A dzieje się naprawdę wiele. Nie byłeś tam jeszcze? Międzyczas zaprasza na dzień otwarty 18 czerwca w godzinach 12:00-15:00. Link do wydarzenia:  https://fb.me/e/YSTRZPdr 

          • 4a na wykładzie uniwersyteckim

          • W dniu 7 czerwca klasa 4a byla na wykładzie w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Temat wykładu: Jak zbadać DNA sprzed tysięcy lat? Dzieci zwiedziły też Ogród Botaniczny w Powsinie.

          • Ósmoklasiści pozdrawiają znad morza!

          • Od 5 do 7 czerwca uczniowie z klas 8b i 8c byli na wycieczce nad Bałtykiem - zwiedzili Gdańsk ze szczególnym uwzględnieniem ważnych miejsc na terenie Głównego Miasta, odwiedzili dwa ważne muzea - Muzeum II Wojny Światowej oraz Eurpejskie Centrum Solidarności, popłynęli w rejs do Sopotu i spacerowali po molo. Na wycieczce był też czas na rekreację na plaży, podziwianie zachodów słońca, rozgrywki sportowe oraz wyzwania w parku linowym. Ostatni dzień to poznanie historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady w Sztutowie, a w drodze powrotnej zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia sprzed ponad 600 lat. Poza edukacyjnymi elementami wycieczki najważniejszy okazał się wspólnie spędzony czas, kolejna garść wspomnień, które młodzi ludzie zabiorą ze sobą na przyszłość i do których będą mogli wracać po latach. Dziękujemy za wspólną wyprawę i za organizację ostatniego wspólnego wyjazdu wychowawczyniom - paniom Agnieszce Nowak i Agnieszce Kożuchowskiej oraz opiekunowi - panu Marcinowi Sokołowskiemu.

          • Ławka w prezencie

          • Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej pan Leszek Celej przyjechał dziś do naszej szkoły z ciekawym prezentem. Otrzymaliśmy drewnianą ławkę - jedną z pięciu, które powstały w wyniku projektu rzeźbiarskiego organizowanego z okazji 600-lecia nadania praw miejskch Mińskowi Mazowieckiemu. W efekcie pleneru rzeźbiarskiego powstało pięć drewnianych ławek, które miały symbolizować największe zakłady przemysłowe wywodzące się z naszego miasta. Swoją ławkę miał zakład Drzewodar, fabryka Rudzkiego, FUD, ZNTK i zakład obuwniczy "Syrena". Ławki były przez rok eksponowane przy ulicy Warszawskiej na wysokości skweru Kilińskiego. Teraz po renowacji będą zdobiły mińskie szkoły.

            Ławka, która trafiła do nas, symbolizuje zakład obuwniczy "Syrena", który mieścił się niedaleko naszej szkoły przy ulicy Przemysłowej. Zakład słynął w całej Polsce z dobrej jakości produktów, panie zwłaszcza ceniły produkowane przez "Syrenę" kozaki (dlatego też właśnie te buty zdobią ławkę). Ławeczka stoi po prawej stronie przy wejściu do szkoły. Mamy nadzieję, że będzie służyła jako miejsce odpoczynku.

            Dziękujemy Muzeum Ziemi Mińskiej za prezent.  

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych