• 7 lutego - karnawał w SP3

     • W najbliższy wtorek 7 lutego odbędzie się w naszej szkole zabawa karnawałowa: bal dla klas 0-3 oraz dyskoteka dla klas 4-8. Koniecznie przygotujcie przebrania, serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

     • Naukowo, historycznie i teatralnie - 8e zwiedzała stolicę

     • 30 stycznia 8e wraz z wychowawczynią panią Martą Ślubowską i nauczycielką języka polskiego panią Izabelą Saganowską wybrała się do Warszawy. Pierwszy przystanek to Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie ponad dwie godziny eksperymentowali i poznawali zagadki nauki. Potem przyszedł czas na spacer Traktem Królewskim. Obejrzeliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, z którego "Alek", czyli Aleksy Dawidowski zdjął tablicę z niemieckim napisem. Dowiedzieliśmy się, gdzie spoczywa serce Szpena i dlaczego w herbie Uniwersytetu Warszawskiego jest pięć gwiazd wokół orła. Zatrzymaliśmy się na chwilkę przy ławeczce ks. Jana Twardowskiego i przy Pomniku Małego Powstańca. Zwieńczeniem naszej warszawskiej przygody była wizyta w Teatrze Studio Buffo i obejrzenie kultowego musicalu "Metro". 

     • Wolontariusze na medal (dla WOŚP)!

     • 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to dla naszych wolontariuszy okazja do działania! W tym roku prawie 40 uczniów (zwłaszcza z klas ósmych, ale także dwie trzecioklasistki i jedna pierwszoklasistka) i 15 nauczycieli działało od samego rana, by zebrać jak najwięcej pieniędzy na walkę z sepsą. Jesteśmy dumni z kwoty, jaką w tym roku zebraliśmy! W naszych puszkach znalazło się 12.535,82 zł, 2,78 euro, 1 szwedzka korona, 5 pensów i 0,01$! Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wrzucić pieniądze do puszek. Czujemy wdzięczność, bo przydarzyły nam się również momenty wzruszające - dziadek przyniósł i przekazał wolontariuszkom skarbonki swoich wnuczek, właścicielka PUB-u 3 dała nam pieniądze z piątkowego koncertu zespołu Brickvillers na rzecz WOŚP! W ludziach drzemie dobro - my w szkole chcemy uczyć, że warto bezinteresownie robić coś dla innych. 

     • W niedzielę - wspieramy WOŚP!

     • W tym roku po raz kolejny grupa naszych uczniów będzie wolontariuszami 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zachęcamy wszystkich - Rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, a także mieszkańców miasta do wsparcia tej inicjatywy! Wystarczy przyjść na spacer na ul. Budowlaną 2 - wolontariusze będą przy szkole od godz. 9.00 do 17.00. Będzie można spotkać naszych uczniów również na ulicach miasta. Celem tegorocznego finału jest walka z sepsą. Razem zróbmy coś dobrego!

     • Woda źródłem życiem

     • W minionym tygodniu gościliśmy w klasie 1b pracownika Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, dlaczego woda jest tak ważna w życiu człowieka, jakie działania możemy podejmować wspólnie, aby dbać o ten drogocenny skarb oraz jakich zasad należy przestrzegać, aby przeciwdziałać awariom miejskich wodociągów. Dzieci chętnie wzięły udział w dyskusji, dzieląc się własnymi, ciekawymi spostrzeżeniami i doświadczeniami z życia codziennego. Poprzez wirtualny spacer dzieci mogły także obejrzeć wnętrza oczyszczalni ścieków oraz stacji uzdatniania wody. Doskonale poradziły sobie z quizem, który stanowił podsumowanie zajęć. W nagrodę otrzymały pamiątkowe długopisy.

     • Wykład otwarty

     • 27 stycznia z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu nauczycielka historii - pani dr Agnieszka Nowak wygłosiła wykład o eksperymentach medycznych przeprowadzanych na więźniarkach w obozie w Ravensbruck. Wśród słuchaczy zebranych w hali sportowej byli wszyscy ósmoklasiści z naszej szkoły oraz uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5, z Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

      Dr Agnieszka Nowak zdefiniowała eksperyment medyczny jako narzędzie rozwoju wiedzy naukowej, krótko opisała jego historię, a także opowiedziała o rodzajach eksperymentów prowadzonych na więźniarkach w obozie w Ravensbruck. Naukowe dane wzbogaciły zdjęcia i historie zasłyszane w czasie wywiadów prowadzonych przez panią Nowak z więźniarkami. Dwie relacje mogliśmy w czasie wykładu usłyszeć. Pani Helena Hegier-Rafalska i pani Stanisława Śledziejowska-Osiczko relacjonowały swoje przeżycia po przeprowadzonych niezgodnie z ich wolą operacjach eksperymentalnych. Były to bardzo poruszające słowa.

      Temat wykładu nie był prosty ani przyjemny, ale taka wiedza jest nam potrzebna, zwłaszcza przekazywana w tak profesjonalny sposób przez kompetentnego naukowca.  

     • Warsztaty z pierwszej pomocy

     • W ubiegłym tygodniu klasy 1a, 2a, 2b, 3d wzięły udział w warsztatach z pierwszej pomocy z Misiem Edziem. W trakcie warsztatów Miś Edzio przeżywał różne przygody, a dzieci ratowały go z opresji. 

      Uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich w najbliższym otoczeniu oraz uczyli się jak postępować w sytuacjach trudnych z zagrożeniem życia lub zdrowia. Poszkodowanym był Miś Edzio, któremu trzeba było przykleić plaster, owinąć ranę, czy usztywnić rękę.

      Na spotkaniu nauczyliśmy się jak sprawdzić funkcje życiowe i jak je przywrócić, wykonywaliśmy ćwiczenia masażu serca i sztucznego oddychanie na specjalistycznym fantomie LED, poznaliśmy bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i prawidłowe ułożenie poszkodowanego, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz poznaliśmy materiały higieniczne i ich zastosowanie w praktyce.

      Była to doskonała forma połączenia nauki z zabawą, poprzez którą uczniowie zdobyli cenną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

     • Poetka z klasy 2a

     • W związku z uczczeniem rocznicy 600-lecia miasta Mińsk Mazowiecki został wydany wyjątkowy tomik wierszy pt. “Srebrzyk 2” wiersze znad Srebrnej. W tomiku ukazało się wiele wierszy oraz ilustracji autorstwa dzieci z mińskich szkół podstawowych opowiadających o pięknych miejscach i historii Mińska Mazowieckiego. 

      Ku naszej radości w książce ukazał się wiersz naszej uczennicy klasy 2a Dominiki Kalbary. 

      “Srebrzyste miasteczko”

      W moim miasteczku nad rzeką srebrzystą

      są domy też srebrne i park posrebrzany.

      Nad rzeką most strojny w kilka srebrnych kłódek.

      Są srebrne uliczki i wysrebrzane bloki.

      Jest dom kultury i siedziba burmistrza,

      skąd srebrne widoki.

      Wszystko to widać w lustrze srebrzystej wody,

      dlatego wszyscy mieszkańcy mają tu srebrszyste

      przygody. 

      Gratulacje dla młodej poetyki!

     • Muzyczne przeżycie

     • W poniedziałkowe popołudnie 23 stycznia uczniowie z klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 2c, 2d oraz 3d uczestniczyli w magicznym koncercie Disneya. 

      Dzieci miały okazję wsłuchać się w muzykę graną na żywo oraz śpiewać znane piosenki z bajek wraz z artystami teatrów Buffo i Roma. Na scenie nie zabrakło dzielnej Vaiany wraz z Mauim, rozśpiewanej Anny oraz Elzy, pięknej Dżasminy czy śmiesznego raka Sebastaiana. Jednak bałwan Olaf wywołał najwięcej uśmiechu na twarzach dzieci. 

      To był wspaniały dzień!

     • Gazetka styczniowa poleca się do czytania

     • Redakcja szkolnego miesięcznika "NA MARGINESIE" zachęca do zapoznania się ze styczniowym wydaniem gazetki - gazetka_-_styczen_2023.pdf Znajdziecie tu rozmowy z ciekawymi ludźmi, wspomnienia, sondy, relacje, recenzje i wiele, wiele interesujących tekstów tworzonych przez uczniów kl. 6a i klas ósmych. Zachęcamy również do dołączania do naszej redakcyjnej rodzinki, zapraszamy zwłaszcza uczniów klas piątych i szóstych. Chętni mogą zgłaszać się do pani Agnieszki Kożuchowskiej lub pani Izabeli Saganowskiej.

     • Zabawa w Siedlcach

     • W styczniowy poranek uczniowie klasy 1a i 2d wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Na początku wyprawy dzieci odwiedziły Centrum Kultury i Sztuki gdzie obejrzały świąteczny spektakl „Do góry kopyta”. Następnie oddały się szaleństwom w siedleckim parku trampolin. Dobrej zabawy nie było końca! 

     • 8b i 8c na "Rodzinie Addamsów" w Teatrze Syrena

     • Ósmoklasiści piątkowy wieczór (20 stycznia) spędzili w warszawskim Teatrze Syrena, gdzie wraz z wychowawczyniami: Agnieszką Kożuchowską, Agnieszką Nowak i panią pedagog Justyną Kołodziejczyk obejrzeli musicalowe widowisko pt. "Rodzina Addamsów". Uczniowie docenili scenografię, kostiumy, charakteryzację aktorów oraz mnóstwo zaskakujących tricków scenicznych. Dla wielu osób był to pierwszy obejrzany musical z muzyką na żywo. Według większości uczniów ocena przedstawienia to 10/10 (a niektórzy twierdzili, że nawet więcej :-). 

     • Teatralnie i muzealnie

     • We wtorek klasa 8a wraz z wychowawcą Sławomirem Rybińskim i psychologiem szkolnym Martyną Tomkiewicz udali się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Pierwszym punktem był Teatr Capitol. Uczniowie mogli zobaczyć spektakl pt. "Dreams", który opowiadał o niespełnionych marzeniach i utraconej wierze w siebie. Następnie grupa udała się na lekcję pt. "Przeboje muzealne" do Muzeum Narodowego. To był zdecydowanie dzień pełen emocji, wiedzy i pozytywnych wrażeń.

     • Świece dla Ukrainy

     • W imieniu pani Ally Horetskiej zwracamy się o pomoc dla ludności ukraińskiej, która ma duże problemy z brakiem dostaw prądu i gazu. Włączamy się w akcję zbierania świec lub odpadków świeczek, które już nie nadają się do uzytku. Materiał ten jest przetapiany i powstają w ten sposób świece. które wysyłane są żołnierzom na front lub służą cywilom do oświetlania pomieszczeń czy podgrzewania posiłku.

      Przy szkolnej szatni stoi karton z naklejonym plakatem ŚWIECE DLA UKRAINY. Prosimy o przynoszenie i zostawianie w kartonie świec lub odpadków świec. Akcja potrwa do ferii, a jak będzie trzeba - to i dłużej. Zachęcamy do tej prostej formy pomocy. 

     • Klasa 8b zwiedziła MBP

     • Uczniowie z klasy 8b wraz z wychowawczynią zwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną - jedną z mińskich instytucji kultury. Ósmoklasiści zostali oprowadzeni przez panią Katarzynę Jastrzębską, która przekazała im ważne informacje dotyczące korzystania z zasobów biblioteki, wytumaczyła działanie aplikacji Sowa Mobi, pokazała wypożyczalnię, czytelnię, gralnię, a nawet bardzo nowoczesny magazyn biblioteki. Uczniowie wiedzą już, że biblioteka to nie tylko wypożyczanie książek, ale także miejsce nauki, spotkań z autorami książek oraz wieloma innymi ciekawymi osobami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gralnia z planszówkami i płytami winylowymi. Każdy uczeń otrzymał również egzemplarze wydawanego lokalnie pisma "Klimaty, czasy". Na koniec spotkania wszyscy dowiedzieli się, jakie są zasady korzystania z książkomatu. Być może któryś z uczniów 8b stanie się nowym czytelnikiem mińskiej biblioteki.

     • Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu 27 stycznia o godz. 10.00 w naszej szkolnej hali sportowo-widowiskowej dr Agnieszka Nowak (nauczycielka historii) wygłosi wykład dotyczący eksperymentów medycznych prowadzonych w obozie w Ravensbruck. Słuchaczami na wykładzie będą uczniowie wszystkich klas ósmych oraz chętni z innych szkół. Zgłoszenia od osób spoza szkoły przyjmujemy do 25 stycznia na adres: szkola@sp3mm.pl. Prosimy o podanie liczby osób chętnych. Decyduje kolejność zgłoszeń. ZAPRASZAMY!

     • Zapamiętam imię twoje...

     • Zapamiętam Twoje imię…

      Jak ja mieć będę dwadzieścia lat,

      Zacznę oglądać nasz piękny świat.
                                                   Abramek Koplowicz

       

      27 stycznia - dzień wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku przez Armię Czerwoną. Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 r. ustanowiło 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

      W ten dzień w imieniu organizatorów zapraszamy mieszkańców miasta na wspólne uczczenie pamięci ofiar nazistowskich zbrodni.

      Spotkamy się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Kopernika w sali nr 110 o godz. 18.00.

      Ewa Borkowska z perspektywy historyka opowie o wydarzeniach tamtych dni i przybliży ideę pamięci. Zapraszamy również do wspólnego działania. Osią naszej uwagi w tym roku czynimy doświadczenia dzieci Holocaustu, szczególnie tych, które przeżyły, ale Holocaust odebrał im rodziny.  O losie takich dzieci, również mińszczanek, pisała znana reporterka Anna Bikont w reportażu z 2022 roku pt. „Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie”. W trakcie miniwarsztatów poznamy ich historie, a także dokonamy artystycznego upamiętnienia dzieci.

      Na koniec wspólnie przeczytamy wiersz noblistki Wisławy Szymborskiej.

      Zapraszamy każdego, komu pamięć o żydowskich mieszkańcach Polski nie jest obojętna! 

       

     • Magiczne krzesła w 4c

     • Uczniowie klasy 4c zakończyli omawianie książki "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" wykonaniem projektów lekturowych. Czwartoklasiści mogli zaprojektować swoje czerwone krzesła oraz dopisać do nich instrukcję, w której miała być uwzględniona zasada działania i magiczna moc krzesła. Uczniowie mogli też zdecydować się na przygotowanie pudełka lekturowego, do którego należało włożyć przedmioty kojarzące się z lekturą. Dzięki prezentacji własnych działań projektowych uczniowie zdobywają umiejętność prezentacji, oswajają się z sytuacją występowania przed innymi i starają się formułować wypowiedzi ustne na określony temat. Zapraszamy do sali 19, w której można obejrzeć magiczne krzesła. A może ktoś wybróbuje ich magiczne moce?

     • Pozdrowienia z Białej Szkoły

     • Grupa uczniów z kl. 4-8 pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego wyruszyła dziś do Poronina, aby skorzystać z uroków zimy i pojeździć na nartach lub na snowboardzie. Uczniowie wypożyczyli już sprzęt i zaliczyli pierwsze zjazdy. Nauczyciele informują, że wieczorem wszyscy mieli jeszcze siłę i mnóstwo czasu na grę w bilard, w piłkarzyki, cymbergaja i tenisa stołowego. Przed uczestnikami wycieczki jeszcze kilka intensywnych sportowych dni. Życzymy, aby pogoda im dopisała!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych