• Wycieczka - klasowy projekt 8c

     • Dnia 30 marca uczniowie klasy 8c wraz z panią Izabelą Saganowską i panią Agnieszką Nowak wybrali się na wycieczkę śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”.

      Wycieczka była bardzo nietypowa, ponieważ to właśnie uczniowie sami ją zorganizowali, czyli wybrali interesujące ich miejsca, zamówili bilety i autokar oraz zebrali pieniądze, byli też przewodnikami. Odwiedziliśmy między innymi: Arsenał, Aleję Szucha, cmentarz wojskowy „Powązki”, zatrzymaliśmy się przy pomniku MIkołaja Kopernika, obejrzeliśmy dawne Gimnazjum im. Batorego. Wszystkich uczestników wycieczki najbardziej poruszył „Pawiak” i historie męczeństwa przetrzymywanych tam więźniów.

      Tak zorganizowana wycieczka stała się też doskonałą okazją do trenowania wystąpień publicznych i opanowania tremy, co wszystkim „przewodnikom” udało się doskonale. Byliśmy również w pijalni czekolady „Wedel”, co jak się okazało też ma związek z lekturą. Jaki? Poszukajcie odpowiedzi w powieści Aleksandra Kamińskiego.

      Julia Malinowska i Marta Szymońska 8c

      Obszerniejsza relacja z projektowej wycieczki - już w kwietniowym wydaniu gazetki szkolnej.

     • Jesteśmy SZKOŁĄ DLA INNOWATORA!

     • 28 marca w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca dwuletni projekt unijny "Szkoła dla innowatora". Nasza szkoła jako jedna z dwudziestu szkół podstawowych z całej Polski uczestniczyła w tym niezwykłym programie. Przez dwa lata dziesięcioro nauczycieli, czyli Joanna Sułek, Agnieszka Nowak, Aldona Szewczyk, Grażyna Olczak, Monika Gromulska, Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka, Izabela Saganowska, Ewa Raczyńska, Tomasz Ruta i Sławomir Rybiński na czele z panem dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim oraz uczniowie klasy 7c-8c brali udział w wielu działaniach projektowych. Uczyliśmy się, jak zmieniać metody nauczania, by kształcić u uczniów kompetencje proinnowacyjne. Jesteśmy szkołą, która chce nauczyć swoich uczniów samodzielności myślenia, rozwiązywania problemów, współpracy, liderstwa i zarządzania sobą. Jesteśmy SZKOŁĄ DLA INNOWATORA. Podczas konferencji taki własnie tytuł pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki odebrał z rąk pana Dawida Pachuckiego - przedstawieciela Ministerstwa Rozwoju i Technologii, pana Tomasza Kuleszy - przedstawiciela Ministerstwa Edukacji i Nauki, pana Jędrzeja Witkowskiego - prezesa Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz pani Małgorzaty Stodulnej - dyrektorki projektu. Podsumowaliśmy dwuletnią pracę w projekcie, ale traktujemy ten etap jako początek procesu zmiany, którą chcemy w szkole wprowadzać.

     • XX KONCERTY CHARYTATYWNY - zapraszamy!

     • Zapraszamy na XX Koncert charytatywny "Trochę słońca", który odbędzie się w szkolnej hali widowiskowo-sportowej 3 kwietnia (niedziela) o godz. 17.00.

      Jeśli chcesz:

      • obejrzeć występy teatralne w wykonaniu uczniów,
      • posłuchać, jak grają i śpiewają Twoi koledzy i Twoje koleżanki, a także absolwenci, rodzice i nauczyciele,
      • zobaczyć, jak tańczą rodzice, nauczycielki i uczniowie młodszych klas,
      • obejrzeć taneczno-muzyczny występ zerówkowiczów,
      • posłuchać popisów wokalnych trzecioklasistów,
      • kupić piękne świąteczno-wiosenne ozdoby,
      • a przede wszystkim - pomóc potrzebującym,

      przyjdź koniecznie!

       

     • Kinoteka dla szkół i przedszkoli

     • Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim organizuje cyklicznie zajęcia "Kinoteka dla szkół i przedszkoli" . 23 marca nasi uczniowie z klas 1a, 1c i 3a wzięli udział w takich zajęciach. Dzieci mogły zapoznać się z biblioteką oraz salą konferencyjna, obejrzały na dużym ekranie bajkę "Luca" produkcji Disney, która uświadomiła im, czym jest przyjaźń i miłość rodzicielska.

     • Kolejne sukcesy pływaków

     • 24 marca w AQUAPARK Mińsk Mazowiecki odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu indywidualnym i drużynowym dziewcząt i chłopców klas VI i młodszych. Nasi zawodnicy doskonale sobie poradzili. Oto wyniki szkolnych reprezentantów:

      2 miejsce - Sztafeta 8x25 dziewcząt (Antonina Ruta, Amelia Brodzik, Julia Sierańska, Joanna Krupa, Amelia Stelmaszyk, Lena Berć, Julia Grajda, Karolina Bielecka) 

      2 miejsce - Sztafeta 8x25 m chłopców (Marcel Mikucewicz, Antoni Zawolski, Patryk Rytel, Jan Goebel, Tymon Cyran, Aleksander Malinowski, Marcel Gołębiewski, Aleksander Aniśko, Stanisław Pietrzkiewicz)

      2 miejsce - Amelia Stelmaszczyk (styl grzbietowy)

      4 miejsce - Lena Barć (styl grzbietowy)

      5 miejsce - Nikola Borówek  (styl klasyczny)

      3 miejsce - Amelia Stelmaszczyk (styl dowolny)

      4 miejsce - Karolina Bielecka (styl dowolny)

      3 miejsce - Aleksander Malinowski (styl dowolny)

      5 miejsce - Tymon Cyran (styl dowolny)

      5 miejsce - Antonina Ruta (styl grzbietowy)

      4 miejsce - Antonina Ruta (styl dowolny)

      5 miejsce - Marcel Mikucewicz (styl grzbietowy)

      3 miejsce - Marcel Mikucewicz (styl klasyczny)

      Wszystkie wymienione osoby oraz sztafety będą reprezentowały nasz Powiat w Zawodach Regionalnych. Gratulujemy i pływakom, i ich opiekunom - pani Aldonie Szewczyk i panu Markowi Kudelskiemu.

     • Marcowy numer szkolnego miesięcznika

     • Zachęcamy do zapoznania się z kolejnym wydaniem gazetki "Na marginesie". Marzec to długi miesiąc, więc szkolni dziennikarze dostrzegli wokół siebie mnóstwo tematów, którymi chcieli się zająć, dlatego nasza gazetka ma w tym miesiącu aż 28 stron. Życzymy przyjemnej lektury. Jeśli ktoś z uczniów kl. 7-8 chciałby dołączyć do grona dziennikarzy, to zapraszmy do współpracy. Dane kontaktowe są w zakładce "gazetka szkolna" na stronie szkoły.

      Link do gazetki: marzec_7_-_186.pdf​​​​​​​

     • Pierwszy dzień wiosny w 1c

     • 21 marca był dniem wielkich poszukiwań WIOSNY. Klasa 1c tego dnia zaczęła swoja aktywność od tworzenia marzanny i poznania jej tradycji. Uczniowie, niczego się nie spodziewając, znaleźli list z zadaniami od dopiero przybyłej wiosny, rozegrali na jej polecenie grę terenową w obszarze naszej szkoły i poszukiwali wraz ze stworzoną przez siebie marzanną pierwszych oznak nowej pory roku. Dopełnieniem pełnego przygód dnia było odesłanie marzanny na Syberię, konkurs klasowy na szaloną fryzurę, pokaz mody wiosennej zorganizowany przez Samorząd Szkolny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa, do którego dzieci się włączyły, zakładając różnokolorowe skarpetki. 

     • Przyrodomaniakowa Rebusomania

     • 14 i 15 marca odbywała się Przyrodomaniakowa Rebusomania. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas IV, VII i VIII. Klasy IV zmagały się z rozwiązywaniem rebusów z przyrody, natomiast klasy VII i VII rozwiązywały rebusy z przedmiotów przyrodniczych, czyli: fizyki, chemii, biologii i geografii. Wspólne rozwiązywanie rebusów było dla uczniów świetną rozrywką, nauką, a także ciekawą formą spędzania czasu. Mogli wykazać się wszechstronnością w poszukiwaniu rozwiązań.

     • Najlepsza Klasa Przyrodomaniaków

     • W naszej szkole odbył się konkurs na Najlepszą Klasę Przyrodomaniaków, podczas którego uczniowie zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Impreza spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, uczestnicy byli bardzo zaangażowani, niestraszne im były skomplikowane zagadki przyrodnicze. Poprzez zabawę z różnymi łamigłówkami, rebusami, puzzlami, dominem i innymi zadaniami utrwalali wiadomości. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas V, VII i VIII.

     • Konkurs na najpiękniej ukwieconą klasę

     • Wraz z nastaniem wiosny sale w naszej szkole zmieniły swój wygląd. Z tej okazji w oddziałach 0-3 został ogłoszony konkurs na najbardziej ukwieconą klasę. W zabawie liczyła się pomysłowość oraz zaangażowanie uczniów w dekorowanie sali. Jury składające się z nauczycieli oraz członków Samorządu Uczniowskiego wyłoniło zwycięzców, którymi zostały oddziały 1a i 1b. W nagrodę zwycięskie klasy otrzymały voucher na pizzę, a wszyscy uczniowie słodki upominek.

     • Światowy Dzień Wody w zerówce

     • 22 marca zerówczaki z zaciekawieniem obejrzały animowaną prezentację, z której dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wody: skąd się bierze, ile jest jej na świecie, jak wygląda obieg wody w przyrodzie. Następnie wymieniały znane im rodzaje wód i zastanawiały się, do czego woda jest potrzebna człowiekowi w życiu. Dzieci dyskutowały, jak należy oszczędzać wodę każdego dnia, by nikomu jej nie zabrakło. Wykonały eksperymenty, w których sprawdzałyi właściwości wody oraz wykonały plakaty, na których pojawiły się wodne Ekoludki. Tego dnia maluchy założyły także klasowy „zielony ogródek”, w którym posiały warzywa: rzodkiewkę, fasolę, szczypiorek, sałatę oraz kwiaty: hiacynty i bratki. Teraz wiedzą już doskonale o magicznych mocach wody i czekają na efekty swojej pracy.

     • Nasi pływacy - najlepsi!

     • W pierwszym dniu wiosny 21.03 na mińskim basenie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu indywidualnym i sztafetowym dziewcząt i chłopców klas 7-8. Wygraliśmy wszystko, co można było wygrać! Oto wyniki naszych uczennic i naszych uczniów:

      I MIEJSCE SZTAFETA DZIEWCZĄT - Szylberg Anna, Wojciechowska Lena, Szymońska Marta,  Obrębska Zuzanna. Wójcik Weronika, Malinowska Julia, Berger Lena

      I MIEJSCE SZTAFETA CHŁOPCÓW - Jakub Ulicki, Jakub Parol, Grzesiek Krzewski, Kacper Tomasiuk, Łukasz Królak, Sebastian Komoda

      I MIEJSCE INDYWIDUALNIE STYL GRZBIETOWY DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW - Anna Szylberg i Jakub Ulicki

      I MIEJSCE STYL DOWOLNY DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW -  Anna Szylberg i Jakub Ulicki

      III MIEJSCE STYL DOWOLNY  - Jakub Parol

      I MIEJSCE STYL KLASYCZNY DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW - Anna Szylberg i Jakub Ulicki

      Gratulujemy i uczniom, i ich opiekunom - pani Aldonie Szewczyk i panu Markowi Kudelskiemu!

     • "Metro" w Teatrze Buffo ponownie zachwyciło!

     • W ostatnim tygodniu aż pięć klas z naszej szkoły wybrało się do Teatru Buffo na musical "Metro". 15 marca przedstawienie obejrzeli uczniowie klasy 7d wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Kozłowską-Wyszogrodzką oraz polonistką - p. Joanną Sterną, zaś 17 marca do Warszawy pojechali uczniowie czterech klas: 7b, 7c, 8d i 8e wraz z wychowawczyniami (p. Agnieszką Kożuchowską, p. Agnieszką Nowak, p. Agnieszką Rycharską i p. Renatą Jasińską oraz paniami Moniką Gromulską i Małgorzatą Drzazgą). Kolejny rocznik uczniów mógł posłuchać piosenek skomponowanych przez Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosę. Efekty specjalne, gra aktorska, popisy taneczne i historia opowiedziana w spektaklu poruszyły zarówno siódmoklasistów, jak i ósmoklasistów. Przygoda naszych uczniów z teatrem będzie kontynuowana - młodzież z pewnością jeszcze poczuje emocje związane z odbiorem sztuk teatralnych.

     • St. Patrick's Day

     • 17 marca jest szczególnym dniem w jednym z anglojęzycznych krajów - Irlandii. Najważaniejszą tradycją obchodów Dnia świętego Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. W nawiązaniu do tego zwyczaju uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły również założyli coś zielonego. Dodatkowo odbyły się zorganizowane przez klasę 8c poszukiwania czekoladowych monet i informacji na temat św. Patryka. Następnie 18 marca na korytarzu został przeprowadzony quiz wiedzy o tym dniu. Pierwsze miejsce zajęła Agata z klasy 8b, drugie - Grzegorz z klasy 8c, a na trzecim znalazł się Adrian z klasy 5.

     • DZIEŃ BEZ PLECAKA

     • Pomysł samorządu uczniowskiego spotkał się z szerokim odzewem wśród uczniów. 17 marca był w naszej szkole DNIEM BEZ PLECAKA. Pomysłowość uczniów, w czym przynieść rzeczy szkolne - przechodziła najśmielsze oczekiwania. Przybory szkolne, zeszyty i podręczniki uczniowie "zamknęli" w walizkach, koszykach na zakupy, tosterze, kontenerze dla zwierząt, drewnianym wózku na kółkach, pokrowcu na gitarę, wiklinowym koszyku i jeszcze wielu innych, równie pomysłowych zastępnikach plecaka.

      Gratulacje dla samorzadu za pomysł, a dla uczniów - za kreatywność.

      Zachęcamy do obejrzenia filmiku nagranego przez Michalinę Gąsior z 8c - tak oto wyglądał dzień bez plecaka w naszej szkole:

      IMG_41420362.MOV

     • Wszechmocni w sieci

     • 14 marca klasy 7b i 7c wraz z wychowawczyniami - panią Agnieszką Kożuchowską i panią Agnieszką Nowak wybrały się do warszawskiego Teatru Kamienica na spektakl "Wszechmocni w sieci". Godzinne przedstawienie w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego dotyczy niezwykle ważnego problemu - internetowego hejtu. Trójka wspaniale grających młodych aktorów, dynamiczna muzyka, ostre światła, wykorzystanie nowoczesnych technik wizualnych do stworzenia scenografii, a przede wszystkim opowiadana ze sceny historia - robią duże wrażenie i inspirują do rozmów o naszych zachowaniach w sieci i ich wpływie na innych. POLECAMY! 

     • Konkursowe stroje karnawałowe

     • Karnawał minął bezpowrotnie, ale w naszych wspomnieniach do tej pory mamy to szczególnie radosne wydarzenie, które jak co roku dostarcza dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i emocji. Tego dnia w szkole pojawiły się postacie z różnych światów: SpiderMan, Batman, Harry Potter, niezliczone księżniczki, kowboje itp. Nie sposób wymienić ich wszystkich, a niektórych nawet rozpoznać. Szkoła w tym dniu zamieniła się w scenę pełną aktorów w oryginalnych przebraniach. W związku z balem został ogłoszony konkurs na najlepsze przebranie w dwóch kategoriach: uczniowie i nauczyciele. Wyróżnieni otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki. Gratulujemy pomysłowości i dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie barwnych strojów. Do zobaczenia za rok!

     • Warsztaty kulinarne pierwszoklasistów

     • Uczniowie klas 1a i 1c uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, które odbywały się w mińskiej Diavoli. Dzieci mogły zwiedzić pizzerię, dostawały fartuszki oraz wchodziły do kuchni, aby przyrządzić swoją pizzę. Wielki piec robił wrażenie, a każdy miał możliwość zrobienia pizzy według własnego pomysłu i z ulubionymi składnikami. Dzieci wróciły najedzone i... szczęśliwe! Wszysycy otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności. Dzieci zadeklarowały także, że chciałyby ponownie odwiedzić tę restaurację.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych