• Dzień zdrowia psychicznego

          • Teoretycznie wiemy, czym jest zdrowie psychiczne. Czy jednak potrafiłbyś dobrze zdefiniować to określenie? Definicja WHO podaje, że zdrowie psychiczne to stan, dzięki któremu człowiek może w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. Oznacza to, że jest zdolny do nauki, pracy, radzi sobie w różnego typu sytuacjach, w tym stresujących. Niestety granica pomiędzy dobrym zdrowiem psychicznym a jego zaburzeniami jest niezwykle cienka. Dlatego warto na co dzień obserwować swój dobrostan psychiczny oraz swoich bliskich. Być może w ten sposób uda się zauważyć pewne zmiany, które będzie można od razu zdiagnozować i tym samym sobie (albo swoim bliskim) pomóc. „Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem" – to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Jeśli czujesz, że Twoje zdrowie psychicznie nie działa tak, jak powinno – czujesz, że w Twoim życiu dzieje się coś złego, nie wahaj się poszukać pomocy. Wykaz instytucji pomocowych w naszym mieście znajdziesz w zakładce „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna”.

          • Ósmoklasiści zwiedzili Toruń

          • W dniach 10 i 11 października uczniowie z klas 8b, 8c i 8e wraz z paniami: Agnieszką Nowak, Izabelą Saganowską i Agnieszką Kożuchowską poznawali uroki Torunia reklamującego się hasłem "gotyk na dotyk". Podczas spaceru z panią przewodniczką ósmoklasiści podziwiali średniowieczną architekturę miasta, oglądali kamienice i kościoły liczące ponad pół tysiąca lat. Toruń słynie z pierników, więc udział w warsztatach wyrobu pierników był obowiązkowym punktem programu wycieczki. Uczniowie byli też w Piwnicy Hanzy, gdzie dowiedzieli się, jak wieki temu funkcjonowała współpraca między kupcami z miast będących ówczesnymi kupieckimi potęgami Europy. Młodzież poznała też kilka legend związanych z Toruniem, obejrzała kilka pomników charakterystycznych dla tego miasta. Drugi dzień był poświęcony nauce - uczniowie mieli możliwość doświadczania i przede wszystkim obcowania z wiedzą podczas wizyty w Centrum Nauki Młyny Wiedzy. Później była wizyta w planetarium na pokazie pt. "Meteoplanet" opowiadającym o niezwykłych i ekstremalnych warunkach, jakie panują na wybranych planetach i księżycach w Układzie Słonecznym. Ostatni punkt programu to wizyta w Domu Mikołaja Kopernika, gdzie uczniowie poznali życiorys polskiego astronoma, dowiedzieli się o jego wszechstronnym wykształceniu oraz rewolucyjnym odkryciu, które zmieniło świat. Ósmoklasiści zdecydowanie polecają wycieczkę do Torunia!

          • 8d była w Łodzi

          • W piątek 7 października uczniowie klasy 8d wybrali się na całodniową wycieczkę do Łodzi. Swoją przygodę w Łodzi rozpoczęli od ulicy Piotrowskiej. Jest ona centralnym punktem miasta, liczącym aż 4 kilometry. Młodzież podziwiała okazałe kamienice pokazujące pełne bogactwo architektury XIX wieku, do tego miejskie pałace, oryginalne pomniki, a w podwórzach kolejne wyjątkowe miejsca do odkrycia – ogrody, fabryki. Uczniowie zobaczyli Ławeczkę Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Kufer Reymonta. Podążając Aleją Gwiazd znajdującą się na szlaku filmowym, mijali Muzeum Kinematografii w dawnym Pałacu Scheiblerów Zajrzeli też w podwórze kamienicy nr 3 przy ulicy Piotrkowskiej i zobaczyli skryte jest tam niesamowite, całkowicie pokryte szklaną mozaiką podwórko, znane jako Pasaż Róży. Wygląd tego miejsca jest nawiązaniem do choroby córki autorki – Róży. Następnie uczniowie udali się do Manufaktury. Dawny kompleks fabryczny rodziny Poznańskich od 2006 r. jest otwarty dla wszystkich. Zabytkowe budynki wykorzystane są na muzea, teatr, kino, a także różne lokale gastronomiczne. W Muzeum Fabryki  uczniowie zastanawiali się, jak doszło do tego, że Łódź z małej osady stała się jednym z największych polskich miast przemysłowych. Na warsztatach ósmoklasiści śledzili przyczyny i skutki rozwoju miasta oraz rozmawiali o tym, jak wyglądała praca zatrudnionych w niej robotników. Ponadto mogli podziwiać stałą ekspozycję maszyn włókienniczych. To był intensywny i jednocześnie fascynujący dzień.

          • Akcja na 4 łapy

          •  

            Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do wsparcia akcji dla zwierząt z Mińska Mazowieckiego! Zbieramy karmę, smycze, obroże, środki przeciwko kleszczom, koce i miski. Okaż serce zwierzakowi! Zbiórka trwa do końca października. Prosimy o wsparcie!

          • Ósmoklasiści obejrzeli film "Orlęta. Grodno'39"

          • We wtorek 4 października uczniowie klas ósmych obejrzeli w Kinie Muza polski film wojenny w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. Film jest poruszającym obrazem wojny z sowietami ukazanej z perspektywy dwunastolatka. Brutalność wojny przyspiesza dojrzewanie młodych bohaterów, stawia ich w skrajnie trudnych sytuacjach, w których nigdy nie powinni brać udziału i których nigdy nie powinni doświadczyć ani młodzi chłopcy, ani młode dziewczyny. Uczniowie dzięki filmowi poznali fragment trudnej historii z roku 1939.

          • Bezpłatny generator zdjęć do legitymacji szkolnej

          • Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów. Mogą obecnie skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej.
            Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej. Fotografię można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycie głowy.

             

             

          • Dzień Chłopaka

          • 30 września to tradycyjnie święto wszystkich „panów” - i tych małych, i tych dużych. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy i my! Jaki prezent podarować kolegom w Dniu Chłopaka - o tym myślały wszystkie ,,panie' - i małe, i duże. Liczył się gest i moc dobrych myśli! Z tych dobrych myśli zrodziły się same wspaniałe pomysły!  Chłopcy lubią słodkości, zatem w niektórych klasach były gofrowe i ciasteczkowe poczęstunki. Inne klasy wybrały się wspólnie na pizzę, a jeszcze inne - do kina. Były grupy, które przeżywały przygodę z Lego i byli też tacy, którzy bawili się w podchody. Wszystkie te atrakcje zorganizowane zostały z myślą o naszych szkolnych chłopakach. Życzymy wszystkich chłopcom: BĄDŹCIE UŚMIECHNIĘCI I RADOŚNI KAŻDEGO DNIA!

          • Pszczelarskie  ciekawostki

          •  

            W klasie III b odbyły się zajęcia pszczelarskie. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda i co robi królowa pszczół, czym jest miód, jaką drogę przebywa miód z ula do słoika oraz czy pszczoły śpią. Dzieci miały okazję zobaczyć wnętrze ula oraz poznać narzędzia potrzebne do pracy w pasiece. Ciekawą atrakcją było przymierzanie kapelusza pszczelarza oraz oglądanie ramki i plastra z miodem. Najlepsze jednak było „małe co nieco” – jakby powiedział Kubuś Puchatek. Każdy uczeń z przyjemnością spróbował  zdrowego, pysznego, prawdziwego miodu. Lekcja była także okazją do przypomnienia wiadomości o wyjątkach od zasad ortograficznych. Każdy uczeń teraz już wie, jak poprawnie zapisać wyrazy „pszczoła” oraz „pszczelarz”.

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych