• Wielka próba

• Od 1 do 3 marca nasi ósmoklasiści piszą próbne egzaminy. Uczniowie poznają nie tylko zasady pracy z arkuszami egzaminacyjnymi, ale przede wszystkim oswajają się z procedurami organizacyjnymi i stresem towarzyszącym egzaminom. Przez trzy dni przychodzą do szkoły w strojach galowych, losują numerki stolików, przy których potem rozwiązują zadania egzaminacyjne z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Testy będą sprawdzać nauczyciele, którzy potem dokładnie omówią z uczniami wyniki, przekazując im informację zwrotną o tym, co juz potrafią, a nad czym jeszcze trzeba popracować. Wierzymy, że marcowa sesja próbna będzie też dla uczniów mobilizacją do systematycznej i soldnej pracy i samokształcenia. Trzymamy kciuki za Wasz sukces!

• Wizyta pań higienistek stomatologicznych w zerówce

• W naszym oddziale przedszkolnym w grupie 0B gościliśmy dwie panie reprezentujące Centrum Stomatologii CSME w Mińsku Mazowieckim. Wspólnie z dziećmi ustaliliśmy szkodliwe i dobroczynne dla zębów składniki pokarmowe. Panie w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiły sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych najmłodsi mieli możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, którą przyniosły panie higienistki stomatologiczne. Maluchty z zerówki mogły poznać inne przybory potrzebne do leczenia zębów, które panie przyniosły i pokazały uczniom. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby. Dzieci biorące udział we wspaniałej prelekcji otrzymały upominki: pastę do zębów, breloczek, kolorowankę i kalendarzyk mycia zębów. Każde dziecko dostało też dyplom za udział w warsztatach zdrowego uśmiechu.

• Warsztaty z dietetyczką w grupie 0B

• 27 stycznia do oddział przedszkolny odwiedziła pani dietetyk Magdalena Ciężkowska. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się dietetyk i w jaki sposób żywność wpływa na zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększać spożycie warzyw i owoców. Wyjaśniła zerówkowiczom w oparciu o prezentację, że oprócz dobrego żywienia, bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Pani Ciężkowska w interesujący sposób przedstawiła dzieciom talerz żywienia. Omówiła produkty żywnościowe od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych - po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych dla nich zadaniach. Bez żadnego problemu potrafiły podzielić produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe i umieścić w odpowiednich miejscach na talerzu. Zaproszony gość zrobił  przedszkolakom niesamowitą niespodziankę i zorganizował wykonanie zdrowego deseru wspólnie z dziećmi.