• Tydzień z muzą Klio
     • Tydzień z muzą Klio

     • W dniach 2-10.11.2021 w naszej szkole odbywał się tydzień spotkań z muzą Klio, czyli szereg konkursów oraz wydarzeń związanych z historią. Wybór był szeroki, każdy uczeń z klas 4-8 mógł znaleźć coś dla siebie: konkurs na grafikę patriotyczną, mem, strój historyczny, zdjęcie z flagą. Można było kręcić Tik Toki, śpiewać patriotyczne pieśni podczas przerw oraz wziąć udział w szkolnej grze terenowej upamiętniającej 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Poniżej przedstawiam listę zwycięzców w poszczególnych konkursach oraz kategoriach wiekowych:

      Patriotyczny Tik – Tok: 1 miejsce – Michalina Gąsior i Weronika Kruk 8c; 2 miejsce – Julia Malinowska i Marta Szymońska 8c

      Mem historyczny: 1 miejsce – Aleksander Marczak 8b, 2 miejsce – Zofia Jaworowska 7b, 3 miejsce -  Marysia Kretowicz 8b

      Grafika historyczna: 1 miejsce – Antoni Korzeniewski 5b, 2 miejsce - Adam Lazarowicz 5a, 3 miejsce – Jagoda Perczyńska 4a

      Strój historyczny klasy 4-5: 1 miejsce – Jagoda Perczyńska 4a, 2 miejsce –Gabriela Czapska 4a, 3 miejsce – Piotr Szymaniak 4a

      Strój historyczny klasy 7-8: 1 miejsce – Ania Szylberg 8a, 2 miejsce – Maja Łebkowska 8d, 3 miejsce – Dawid Trynkiewicz 8b oraz Nikola Subocz 8e

      Szkolna gra terenowa: 1 miejsce - 8b, 2 miejsce - 8a, 3 miejsce 8e

      Zdjęcie z flagą: Antoni Korzeniewski, Julia Rybacka, Piotr Szymaniak, Oliwier Łoboda, Tymon Cyran, Wiktoria Świeczak, Gabriela Czapska

      Dziękuję wszystkim za zaangażowanie! Gratuluję zwycięzcom! (pani Agnieszka Nowak - nauczycielka historii)

     • Wesprzyjmy IGORA - zapraszamy na niedzielny mecz!

     • Pomoży Igorowi wygrać walkę z chorobą.  

      Co?

      • Mecz charytatywny Mińskie VIPy vs. Przyjaciele Igora
      • licytację fantów pozyskanych od sponsorów i sympatyków, m.in. koszulka z podpisem Roberta Lewndowskiego, okulary Krzysztofa Cugowskiego, sukienka Kasi Kowalskiej i inne
      • loteria fantowa, każdy los wygrywa, a sponsorzy byli baaaardzo hojni!
      • żurek, ciasta i inne atrakcje dla całych rodzin.

      Gdzie? Boisko MOSIR przy ul. Budowlanej

      Kiedy? W tę niedzielę 14.11 od 16.00

      Historia Igorahttps://www.facebook.com/IgorLwieSerce

     • Kreatywni ósmoklasiści

     • Uczniowie klasy 8c podsumowali swoje spotkanie z lekturą "Pan Tadeusz", tworząc projekty pod hasłem "Pan Tadeusz działa na zmysły". Powstały foldery, książka kucharska, obrazy, makieta, prezentacje multimedialne. Słuchaliśmy, jakie dźwięki dochodzą z Soplicowa, oglądaliśmy przestrzenny układ zaścianka Dobrzyńskiego na makiecie, czytaliśmy o walorach odpoczynku w soplicowskim otoczeniu, a nawet zajadaliśmy się staropolskim bigosem i szarlotką. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć przedstawiających efekty pracy ucznió oraz filmu z pokazem mody postaci z lektury:

     • Bieg Radości z Niepodległości

     • Już czwarty raz w naszej szkole zorganizowany został „Bieg Radości z Niepodległości”. W tym wzniosłym przedsięwzięciu brali udział nauczyciele oraz uczniowie. W tym roku gościem honorowym była pani wiceburmistrz Eliza Bujalska, która otworzyła uroczystość oraz poprowadziła rozgrzewkę przygotowującą do biegu. Uczestnicy aktywnie uczcili wolność naszego kraju. Okazuje się, że można jednocześnie kształtować postawy patriotyczne i rozwijać kondycję fizyczną. Każda drużyna miała za zadanie przebiec wyznaczoną trasę oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące naszej ojczyzny. Uczniowie wykazali się nie tylko zacięciem sportowym, ale również niemałą wiedzą o Polsce. Każdy uczestnik otrzymał dyplom.

      Gratulujemy wszystkim pięknej postawy patriotycznej i wielkiego zaangażowania w bieg.

     • Z Orłem w tle - szkolne obchody Święta Niepodległości

     • Tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały szczególnie uroczysty charakter. Uczniowie kl. 2a i 2c pod kierunkiem swoich wychowawczyń - pani Izabelli Kożuchowskiej i pani Katarzyny Chłopik przygotowali poruszające poetycko-taneczne przedstawienie "Z Orłemw tle". Pokazali trud tych, którzy walczyli o niepodległość. Były fragmenty wierszy, piosenki, scenki pantomimiczne i taneczne. Na zakończnie uczniowie klasy 3c przygotowani przez wychowawczynię panią Małgorzatę Kożuchowską zatańczyli poloneza w pięknych szalcheckich strojach. Publiczość, która w dużym skupieniu oglądała występy, zachwycała się także scenografią i pieknym oświetleniem. Mottem spektaklu były słowa naszego patrona Jana Pawła II: "Wolność nie jest dana raz na zawsze". 

      Nasza szkoła włączyła się dziś (10.11) także w ogólnopolski projekt 'SZKOŁA DO HYMNU!". O godzinie 11.11 publiczność zgormadzona w hali sportowej oraz uczniowie klas starszych zebrani przed szkołą zaśpiewali hymn państwowy. A podczas długiej przerwy uczniowie klas 4-8 śpiewali na górnym korytarzu piosenki legionowe z panią Agnieszka Nowak (nauczycielką historii). 

      To był wyjątkowo uroczysty dzień. Zapamiętajmy z niego hasło widniejące na dolnym korytarzu - Jesteśmy Polakami. Jestesmy jednością.

     • Patriotyczne przerwy muzyczne

     • Pani Agnieszka Nowak zaprosiła uczniów klas starszych do wspólnego śpiewania podczas długich przerw. Uczniowie odpowiedzieli bardzo chętnie i... głośno. Pieśni legionowe słychać było z daleka. Uczniowie z pełnym zaangażownaiem korzystali ze śpiewników i wkładali w śpiewanie całe serce. "Warszawianka", "Legiony", "Z młodej piersi się wyrwało", "Przybyli ułani pod okienko", "Wojenko, wojenko" i inne pieśni patriotyczne niosły się przez korytarz. 

     • Limeryki to my umiemy pisać! - całe podium w kategorii kl. 7-8 NASZE!

     • Z ogromną przyjmnością donosimy, że w miejskim konkursie literackim na limeryk pt. "Ta postać odegrała doniosłą rolę w dziejach naszego miasta" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 z okazjii 600-lecia miasta aż pięc uczennic z naszej szkoły znalazło się na podium w kategorii kl. 7-8.

      1. miejsce - Julia Cudna z 8e i Joanna Wójcicka z 7c

      2. miejsce - Natalia Dąbrowska z 7c

      3. miejsce - Tatiana Aniśko z 8c i Martyna Kozłowska z 8e

      Gratulacje dla utalentowanych literacko uczennic i ich polonistek - pani Agnieszki Kożuchowskiej i pani Izabeli Saganowskiej.

      W listopadowym numerze gazetki szkolnej opublikujemy nagrodzone prace.

     • Podsumujmy wrzesień i październik

     • Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie!

      Przedstawiamy Wam zestawienie działań dodatkowych podjętych w naszej szkole na rzecz uczniów we wrześniu i październiku tego roku szkolnego. Zależy nam na tym, byście zapoznali się z tym zestawieniem i przekonali się, jak wiele ciekawych projektów, działań, przedsięwzięć udało nam się wspólnie zrealizować. Mamy też nadzieję, że docenicie wysiłek wszystkich, dzieki którym te działania mogły się odbyć.

      dzialania_dodatkowe_-_wrzesien_i_pazdziernik_2021r..pdf​​​​​​​

     • MIŃSK MAZOWIECKI MIASTEM BEZ PRZEMOCY

     • MIŃSK MAZOWIECKI MIASTEM BEZ PRZEMOCY!!! Taki tytuł nosi kampania społeczna, która została zrealizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz członków Zespołu Monitorującego realizację Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie Miasta Mińsk Mazowiecki na lata 2017 – 2020. Kampania jest kolejnym  krokiem do walki z przemocą. Głównym celem kampanii jest podnoszenie świadomości społecznej i wiedzy o przejawach przemocy w rodzinie oraz promowanie odpowiednich wzorców życia rodzinnego. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu promocyjnego:

      https://youtu.be/rUwVr524zIA

     • Leki ze szkolnej apteki

     • Czy wiesz czym różni się antybiotyk od innych lekarstw?

       Albo jaka jest różnica między tabletką a kapsułką?

      My już wiemy, bo mieliśmy bardzo ciekawego gościa w ramach akcji „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Gościem tym była pani Kasia- mama Wiktorii z klasy 3d. Pani Kasia jest farmaceutką. Opowiedziała nam czym zajmuje się w pracy w aptece. Podzieliła się z nami również ogromną wiedzą na temat lekarstw, witamin, ich dobrodziejstwa oraz zagrożeń, które za sobą mogą nieść użytkowane niewłaściwie. Niespodzianką podczas spotkania było robienie własnej maści z prawdziwych składników i urządzeń do tego przystosowanych. Bardzo dziękujemy pani Kasi za wizytę i zapraszamy kolejnych rodziców, aby opowiadali nam o swoich ciekawych zawodach!

     • W NASZEJ SZKOLE TO SIĘ WIE- JAK ODŻYWIAĆ TRZEBA SIĘ

     • Miesiąc październik był w naszej szkole miesiącem Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Jak ważne jest zdrowie nikomu nie trzeba wyjaśniać, ale rozmawiać z uczniami o zdrowym trybie życia zawsze warto. Nawet trzeba.

         Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w programach „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”. Dla dzieci jest to smaczna przekąska na co dzień a dla nauczycieli ogromne wsparcie w propagowaniu zdrowego żywienia już od najmłodszych lat.

        W tym miesiącu najmłodsze klasy wraz z wychowawcami przygotowywały zdrowe (i smaczne!) kanapeczki, soki i sałatki. W ramach akcji zapukała do nich również starsza koleżanka z Mini Samorządu Uczniowskiego- Zosia Rogala, która opowiedziała młodszym kolegom i koleżankom, dlaczego zamiast słodyczy warto wybierać zdrowe przekąski. Maluchy słuchały jej z zapartym tchem.

        Czwarte klasy dowiedziały się jeszcze więcej, ponieważ temat zdrowego odżywiania był również omówiony na zajęciach WDŻ z panią Marzeną Grzyb.

           Samorząd Uczniowski przygotował dla starszych klas gazetkę informacyjną propagującą treści prozdrowotne.

      Wszystko pięknie ułożyło się w nasze wspólne święto, w które uczniowie włożyli ogrom pracy i zaangażowania. Dziękujemy wszystkim za te dni!

     • 8c w Trójmieście

     • Klasa 8c w dniach 3-5 listopada wyjechała na wycieczkę do Trójmiasta razm z wychowawczynią panią Joanną SUłek i nauczycielką wychowania fizycznego panią Aldoną Szewczyk..

      *Ósmoklasiści na początku swojej wyprawy odwiedzili Akwarium Gdyńskie, gdzie mogli podziwiać nie tylko rekiny, krewetki i ukwiały, ale również aksolotle meksykańskie.  Następnie w Muzeum Emigracji towarzyszyli w podróży za ocean rodzinie Sikorów. 

      * Kolejnego dnia byli z wizytą w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym, gdzie pod okiem pani Ewy Ropel młodzież budowała swój pierwszy model biznesowy. W czasie warsztatów uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością. Tego samego dnia zwiedzili Europejskie Centrum Solidarności. Przekonali się, że uważny obserwator otrzymuje tam o wiele więcej niż wyjaśnienie pustych półek i kilometrowych kolejek - otrzymuje historię, która porusza. Niestrudzeni wycieczkowicze udali się na wieczorny spacer po deszczowym Gdańsku. Pan Jarosław Staniszewski podzielił się z nimi niesamowitymi opowieściami.  

      * Ostatniego dnia uczniowie z klasy 8c ponownie odwiedzili Pomorski Park Naukowo – Technologiczny. Obejrzeli w nim w czasie pracy drukarki 3D, dowiedzieli się, co i po co warto na nich drukować. Kolejnym punktem programu było Centrum Nauki Eksperyment - miejsce doświadczania i poznawania otaczającego nas świata z prawdzie naukowej perspektywy.  

      Przed wyjazdem postanowili odwiedzić Sopot. Pojechali do Opery Leśnej i na molo.

      Wyjazd klasy był jednym z elementów projektu „Szkoła dla innowatora”. Zorganizowało ją dla nich Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

       

    • Przed nami tydzień radosnego świętowania!
     • Przed nami tydzień radosnego świętowania!

     • Od poniedziałku 8 listopada zaczynamy w naszej szkole radosne świętowanie NIEPODLEGŁOŚCI! Na długich przerwach będziemy śpiewać na górnym korytarzu pieśni legionowe. Zachęcamy uczniów do wspólnego śpiewania. Młodsze klasy będą uczestniczyć w BIEGU RADOŚCI z NIEPODLEGŁOŚCI, a starsze klasy wezmą udział w szkolnej grze terenowej organizowanej przez kl. 8c i panią Agnieszkę Nowak. 10 listopada wychowankowie pani Katarzyny Chłopik i pani Izabelli Kożuchowskiej zapraszają wszystkich na uroczyste przedstawienie w hali widowiskowo-sportowej. Harmonogram udziału w spektaklu przekażą klasom wychowawcy. Tego dnia, czyli 10 listopada o 11.11 będziemy śpiewać w szkole i przed szkołą hymn państwowy w ramach akcji "Szkoła do hymnu!". Przypominamy, że 10 listopada obowiązuje nas wszystkich strój galowy. Świętujemy - radośnie i z klasą!

     • Świętujmy NIEPODLEGŁOŚĆ! - zaproszenie

     • W imieniu burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości. Oficjalne obchody rozpoczną się od Mszą Św. w intencji ojczyzny (g. 12.30; kościół NNMP), następnie na Starym Rynku  będą miały miejsce uroczystości główne, składanie kwiatów i przemówienia. Po części oficjalnej zapraszamy do wspólnego świętowania. Czekamy na Państwa na Starym Rynku od 14.30 do 17.00 z ofertą działań kulturalno-artystycznych. Z Wydziałem Promocji i Kultury wykonać można kotyliony, przypinki  oraz stylizowane zdjęcia z rekwizytami z czasów II Rzeczypospolitej! Na gości czekać będą również członkowie Towarzystwa Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich. Na plenerowej wystawie poświęconej kobietom Niepodległości zaprezentujemy wybrane postaci, bojowniczki o niepodległość i emancypację. Przypomnimy zasługi cichych bohaterek naszej niepodległości. Zapraszamy także na spacer Ścieżkami niepodległości. Z kartą, którą Państwo otrzymacie, można odwiedzić MBP, MZM i MDK. Miejskie instytucje kultury zadbały  o atrakcje dla dużych i małych! MBP zaprasza do świętowania z książką. Razem będziemy czytać  fragmenty „Brakującej połowy dziejów” Anny Kowalczyk oraz „Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę” Kamila Janickiego. Specjalną atrakcją będzie udział w społecznej akcji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku „Mamy Niepodległą!”. W bibliotece  będzie można nadać wyjątkową pocztówkę do swoich bliskich czy przyjaciół z najlepszymi życzeniami z okazji tego radosnego święta. W MDK  najmłodsi obejrzą krótki, edukacyjny film pt. „Co wydarzyło się 100 lat temu?”. Za przykładem króla Maciusia I stworzą wspólną wizję państwa, w którym każdy ma prawo do „fajności”. Dorośli natomiast poznają historię obrazu Wojciecha Kossaka „Józef Piłsudski na Kasztance” i zwiedzą pokoik ostatniej właścicielki pałacu - Józefiny Dorii Dernałowicz. Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na sesję zdjęciową z popiersiem Piłsudskiego. Następnie wizerunek zostanie przeniesiony na kubek, który będzie można otrzymać jako pamiątkę ze spaceru. Pracownicy MZM podziela się ciekawymi informacjami na temat artefaktów muzealnych  związanych z Piłsudskim. MZM zaprasza także na wspólne śpiewanie pieśni legionowych. A po zebraniu pieczątek z trzech instytucji kultury, potwierdzających Państwa obecność i udział w spacerze, ponownie zapraszamy na Stary Rynek po odbiór nagrody, łyk gorącej herbaty z sokiem i ulubione ciastko Marszałka, czyli suchary.

      Radośnie świętujmy Dzień Niepodległości!

     • Boisko powstaje...

     • 20 października ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego na terenie naszej szkoły. Z każdym tygodniem budowa posuwa się naprzód, widać kolejne działania firmy budowlanej. Zachęcamy do obejrzenia galerii, która pokazuje, jak powstaje wyczekiwane przez ucznió boisko.

     • Brawo Martyno!

     • 3 listopada reprezentantki naszej szkoły (Martyna Kozłowska z 8e, Gabriela Antonkiewicz z 7b i Patrycja Maciejewska z 7b) recytowały wiersze podczas Powiatowego Przeglądu Patriotycznego "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" w Mrozach. Z przyjemnością informujemy, że jury w składzie: pani Marta Pill, pan Artur Gotz i pan Adam Tkaczyk postanowiło przyznać nagrodę specjalną Martynie Kozłowskiej z kl. 8e za najlepsze wykonanie wiersza jednego z trzech polskich poetów obchodzących w tym roku okrągłe rocznie urodzin. Martyna recytowała wiersz Tadeusza Różewicza "List do ludożerców". Serdeczne gratulacje dla Martyny! (zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/CentrumKulturyMrozy)

     • Pamiętamy o żołnierzach

     • Przed Świętem Zmarłych uczniowie klas 0-3 wybrali się na cmentarz, by zapalić znicze na grobach żołnierzy. Była to lekcja historii, która obudziła w naszych podopiecznych ducha patriotyzmu, a także wrażliwość i szacunek dla zmarłych. 

     • Dzień dyni w 0b

     • 29 października uczniowie klasy 0b obchodzili Dzień Dyni, podczas którego królowały pomarańczowe ubrania i dyniowe ozdoby. Dzieci poprzez obserwację dyń opisywały ich wygląd, poznawały ich cechy, a także dowiedziały się o ich wartościach odżywczych. Dzień Dyni był okazją do rozmów na temat spędzania Święta Zmarłych w różnych kulturach, w tym polskiego Dnia Wszystkich Świętych, Halloween, a także Dia de Muertos. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych