• Haloweenowe zabawy ósmoklasitów

• W ostatnim tygodniu października zgodnie z przyjętym planem pracy obchodziliśmy w szkole w ramach lekcji języka angielskiego Halloween. Obchody tego dnia to przygotowywanie smakołyków oraz gry i zabawy utrwalające słownictwo i zwroty związane z dniem 31 października obchodzonym w Anglii, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie jako Halloween. W ten sposó uczniowie poznają zwyczaje i kulturę krajów anglojęzycznych. Uczniowie klas 8 a, 8 b i 8 c obchodzili Halloween „na słodko i nie tylko” w ramach lekcji języka angielskiego. Przygotowali bardzo smaczne potrawy, których jednym ze składników była obowiązkowo dynia oraz napisali przepisy wraz z instrukcją przyrządzenia swojej potrawy w języku angielskim. W trakcie zajadania się przygotowanymi smakołykami utrwalaliśmy i poznawaliśmy nowe zwroty związane z Halloween, grając w memo, losując liściki oraz rozwiązując krzyżówki.

• Drugoklasiści poznają świętych

• 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to bardzo radosne święto, bo tego dnia cieszymy się razem z tymi, którzy Niebo już osiągnęli . Niektórych znamy z imienia, innych nie. Uczniowie klas IIc i IIb mogli na lekcjach religii poznać niektórych świętych do "zadań specjalnych ". Oto dziecięce wyobrażenia świętych.

• Klasa 1c buduje z klocków Lego Education

• Dzieci z klasy 1c podczas zajęć poznały różnice między zwierzętami hodowlanymi a domowymi. Zobaczyły jak należy o nie dbać, a także jak wygląda życie na wsi. Aby utrwalić zdobytą wiedze dzieci podzielone zostały na grupy i za pomocą klocków Lego Education wybudowały gospodarstwa rolne. Zajęcia z klockami były okazją do doskonalenia u uczniów kompetencji językowych, społecznych, sposobem na rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz kreatywności, a przede wszystkim doskonałą zabawą uczącą współpracy w zespole.

• Eko-lekcja dla klas 1!

• Dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez PWiK Mińsk Mazowiecki na temat ekologii. Nasi uczniowie dowiedzieli się ciekawostek na temat wody, ile potrzebujemy jej do prawidłowego funkcjonowania oraz jak dobrze ją wykorzystywać. Szczególnie zainteresowali się ciekawostkami dotyczącymi zużycia wody w poszczególnych dziedzinach naszego życia, np. ile wody zużywa się podczas prania odzieży bądź zmywania naczyń, a nawet w produkcji samochodu osobowego. Zajęcia zakończyły się konkursem z nagrodami oraz ciekawym eksperymentem.

• Zerówkowicze poznają Europę!

• Od października najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie „Europa i ja”. Ma on na celu zapoznanie dzieci z wybranymi krajami naszego kontynentu. Zerówkowicze postanowili poznać następujące państwa: Czarnogórę, Hiszpanię i Wielką Brytanię. Już na pierwszych warsztatach sprawdzili położenie danego kraju, zapoznali się z symbolami: flagą i godłem, które następnie wykonali. Poznali język i stolicę danego kraju, współpracując w grupach stworzyli makiety państw z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku: korków, worków na śmieci czy wykałaczek. Wyznaczyli także trasę i środki lokomocji, aby dotrzeć do celu, a to dopiero początek tej podróży, ciąg dalszy nastąpi...