• Dzień Misia w 0b

     • 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, uczniowie klasy 0b poznali historię pluszowych misiów i zapoznali się z najsłynniejszymi misiami z książek i bajek. Ta wiedza pomogła im w rozwiązaniu quizu. Nie zabrakło prac plastycznych i zabaw do piosenki "Stary niedźwiedź mocno śpi".

     • Rodzinne dyktando napisane!

     • W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "LIKE dla poprawnej polszczyzny". Jednym z zadań było zorganizowanie i przeprowadzenie w szkole dyktanda rodzinnego. W piątkowe popołudnie  26 listopada w szkolnej hali gimnastycznej ponad 55 osób podjęło wyzwanie napisania naprawdę trudnego tekstu o superbohaterce muszce, która przeżyła niesłychaną przygodę w jadłodajni "Żarełko". Członkowie rodzin dzielnie się wspierali podczas pisania dyktanda. Efekty współpracy okazały się bardzo dobre - I miejsce zajął duet: Anna Płochocka i Martyna Płochocka. Na drugim miejscu znaleźli się Wiktor Kulikowski z mamą - Eweliną Kulikowską, a na III - Alicja Pskiet i Maryla Wielgo-Pskiet. Poloniści podziękowali wszystkim piszącym dyktando, każdy otrzymał dyplom za udział oraz słodki upominek. Zwycięzcy dostali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim bardzo dziękujemy za wspólnie spędzone popołudnie.  

     • Wesprzyj zbiórkę żywności

     • Ruszuła zbiórka żywności w ramach akcji "ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE". Naszych wolontariuszy spotkanie dziś i jutro (26-27.11) w sklepie Biedronka (przy Dabrówki) i Kaufland. Wesprzyjcie zbiórkę i dołóżcie do kosza jakis produkt (kasza, cukier, mąka, makaron, olej, słodycze itd.). Paczki żywnościowe trafią do potrzebujących na początku grudnia.

     • ZAGŁOSUJMY!

     • Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Unii Europejskiej. Nasze miasto do konkursu zgłosiło inwestycję pn. „Rewitalizacja terenu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim”.

      •  wejdź na  https://europapnews.pap.pl/node/19684
      •  zejdź na dół i kliknij "głosuj na swoją gminę"
      •  na liście inwestycji odszukaj "Mińsk Mazowiecki: Rewitalizacja terenu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim
      •  zagłosuj

      Głosowanie potrwa do końca roku. Prosimy o Państwa głosy!

     • Szlachetna paczka

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie naszej społeczności szkolnej!

      Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szlachetna paczka”. „Szlachetna paczka” jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W bieżącym roku opieką objęliśmy Rodzinę Pani Katarzyny - załączamy link z opisem rodziny i listą potrzebnych rzeczy:
      Wybór rodziny - opis rodziny - Szlachetna Paczka

      Uprzejmie prosimy o pomoc i wsparcie tej akcji. Zbiórka potrzebnych artykułów trwa do 8 grudnia włącznie. Artykuły prosimy składać do wychowawców klas.

      Opiekunowie Szlachetnej Paczki: Aleksandra Kołak, Ewelina Frankiewicz

      Osoba do kontaktu: Ewelina Frankiewicz, Tel. 692-238-240

       Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

       

     • W imieniu Antosia dziekujemy!

     • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę rzeczy na kiermasz dla Antosia. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni ilością darów. Zapraszamy również osoby chętne na kiermasz, który odbędzie się w Cegłowie w najbliższą sobotę.

     • Stop cyberprzemocy

     • W listopadzie w naszej szkole prowadzona jest akcja szeroko rozumianej profilaktyki "Pod parasolem". Uczniowie klas starszych wzięli dziś udział w apelu na temat cyberprzemocy przygotowanym przez panią pedagog Justynę Kołodziejczyk i uczniów klasy 7e. Młodzież usłyszała o zasadach, które powinny obowiązywać w sieci. Uczniowie dowiedzieli się, jakie mogą być przejawy i skutki cyberprzemocy oraz gdzie należy szukać pomocy w przypadku bycia ofiarą nieodpowiedzialnego zachowania innych w Internecie.

     • Listopadowa gazetka szkolna

     • Dziennikarze naszego szkolnego miesięcznika "Na marginesie" przygotowali listopadowe wydanie gazetki. Przeczytacie w niej wywiad z przewodniczącą SU, rozmowę z panem dyrektorem o budowie boiska za szkołą, sondę o pasjach naszych nauczycieli. Poza tym są też stałe rubryki - VS i tematy tabu. Od tego miesiąca uczniowie zdecydowali się na reaktywację cyklu "Mamy cię" oraz na regularne pisanie recenzji gier komputerowych. Jeśli macie tematy, o których chcecie czytać, dajcie nam znać - zajmiemy się tym! Przyjemnej lektury! Link do gazetki znajduje się poniżej:


     • 7d na warsztatach w Międzyczasie

     • Uczniowie i uczennice klasy  7d  wraz  z  wychowawczynią  K.Kozłowską-Wyszogrodzką  i nauczycielka języka angielskiego p. Monika Gromulską  uczestniczyli 18 listopada w warsztatach "Miejsce dla młodych - tworzone przez młodych"  w  Centrum Młodzieżowym Międzyczas.

      Spotkanie  z  młodzieżą  poprowadzili  wolontariusze  Fundacji  EBU  z  Niemiec  i  Węgier.

      Uczniowie  dowiedzieli  się,  jak  funkcjonuje  Międzyczas  i  dla  kogo  jest  dostępny.

      Zostali  poproszeni  o  stworzenie  własnych projektów takiego  miejsca  i  zaproponowanie  ciekawych aktywności  dla  rówieśników. 

      Rozmowy  odbywały  się  w  języku  angielskim, języku niemieckim i polskim. 

      Uczniowie  zapewniali, że  chętnie  wrócą  do  Centrum Młodzieżowego  Międzyczas.

     • Szlakiem "Kamieni na szaniec"

     • 18 i 19 listopada klasy 8a, 8b oraz 8d i 8e pod opieką wychowawców oraz p. A Matuszewskiej  
      w nietypowy sposób rozpoczęła swoją pierwszą przygodę z lekturą A. Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec". Wycieczka do stolicy w ramach projektu „Poznaj Polskę” miała konkretny cel: przybliżyć uczestnikom najważniejsze wydarzenia życia Zośki, Rudego i Alka z książki Aleksandra Kamieńskiego, ich ideały i dramaty, jak również obraz życia w okupowanej Warszawie. Choć pogoda w piątek nie dopisała, to alternatywa objeżdżania zakątków miasta z panem przewodnikiem okazała się fascynującą przygodą.

      Grupa odwiedziła konkretne miejsca związane z wydarzeniami przedstawionymi w lekturze. Pierwszym punktem programu była Aleja Szucha i Mauzoleum Walki i Męczeństwa, upamiętniające prowadzone w nieludzki sposób przesłuchania więźniów. Muzeum mieści się w dawnej siedzibie Gestapo przy Alei Jana Christiana Szucha 25. Zobaczyliśmy tam cele zbiorowe, zwane potocznie "tramwajami", korytarze, izolatki oraz pokój dyżurnego gestapowca. Z autokaru uczniowie mogli zobaczyć Liceum im. Stefana Batorego - szkołę, do której chodzili bohaterowie - żywe miejsce zawiązywania się przyjaźni; pomnik Mikołaja Kopernika, ze zwróceniem uwagi na śruby, które Alek odkręcił "pod nosem" Komendy Głównej, celem odsłonięcia polskiego napisu ukrytego pod hitlerowską płytą oraz
      pl. Piłsudskiego

                  Kolejnym miejscem zwiedzania było Muzeum Więzienia na Pawiaku, gdzie przetrzymywany był Rudy. Więzienie zostało spalone, zaś Muzeum zastało wybudowane na ocalałych piwnicach Pawiaka. Uczniowie zobaczyli pierwsze wydanie „Kamieni na szaniec” jak również przejmujące listy, różańce, rysunki oraz różne pamiątki, które przetrwały w pożarze, a zostały pozostawione przez więźniów, w większości osoby zamordowane w czasie II wojny światowej. Największe wrażenie wywarły narzędzia tortur, jakimi posługiwali się naziści oraz informacje na temat bestialstwa, jakiego doświadczyli przetrzymywani w tych murach Polacy. Odsłuchane w tym miejscu nagrania grypsów (ukrytych wiadomości przemycanych przez więźniów) najbardziej zapadły w pamięć zwiedzającym. Odczyty wyznań skazanych wprawiły uczestników wycieczki w osłupienie. Reakcja grupy – głęboka cisza
      i spuszczone głowy - była najwymowniejszym dowodem autentycznego przeżycia dramatów doświadczanych przez Polaków w czasie okupacji.

                  Atmosferę smutku wzmocniła jeszcze wizyta na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Ósmoklasiści oddali hołd spoczywającemu tam A. Kamińskiemu – autorowi książki oraz jej głównym bohaterom – Janowi Bytnarowi (Rudy), Tadeuszowi Zawadzkiemu (Zośka) oraz Aleksemu Dawidowskiemu (Alek), zapalając symboliczny znicz.

      Na sam koniec uczniowie udali się pod gmach Arsenału, gdzie 26 marca 1943r. miała miejsce najsłynniejsza akcja Szarych Szeregów - odbicie Jana Bytnara wraz z 25 więźniami. Przed budynkiem znajduje się dziś kamień - pomnik upamiętniający to dramatyczne wydarzenie. Zwieńczeniem całej trasy był Pomnik „Małego Powstańca”, przedstawiający blisko 1,5-metrową postać kilkuletniego chłopca
      w za dużym hełmie, zbyt obszernej panterce, za dużych butach i z przewieszonym przez ramię karabinem,
      u
      pamiętniający najmłodszych uczestników powstania warszawskiego.

      Nasza wycieczka była pełna przemyśleń i refleksji na temat wojennej historii Polski. I pomimo, że większość uczniów nie lubi takich wycieczek, to ta i towarzyszące jej emocje na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych ósmoklasistów…

      Dodatkowo niezapomniana i wyjątkowa lekcja W-Fu czekała na naszych uczniów w kompleksie sportowym Hangar 646 na warszawskim Gocławiu, gdzie nasi uczniowie mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną, wytrzymałość i koordynację ruchową.

      Autorka relacji - p. Renata Jasińska                                                                                                                                                                                     

     • Uwaga! Nasi wolontariusze ruszają do akcji!

     • W dniach 26-27 listopada w godzinach 9-19 w sklepie Kaufland oraz Biedronka (ul. Dabrówki) odbędzie się świateczna zbiórka z Bankiem Żywności. Kup 1 lu 2 opakowania więcej niż potrzebujesz, szczególnie: słodycze, cukier, mąkę, soki, dżemy, herbatę, kako, mleko, tłuszcze, konserwy, odzywki dla dzieci itp. Zebrane rzeczy zostaną przekazane w formie paczek potrzebującym dzieciom w ramach akcji - ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE! Przy koszach ze zbieraną żywnością będą stali wolonatariusze z naszej szkoły. Zachęcamy do podzielenia się żywnością z potrzebującymi. Akcję organizuje Rada Rodziców.

     • Rodzinne dyktando - zapraszamy chętnych!

     • Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt "LIKE DLA POPRAWNEJ POLSZCZYZNY". W ramach działań promujących poprawne używanie języka polskiego proponujemy zabawę ortograficzną w formie RODZINNEGO DYKTANDA. Dyktando odbędzie się 26 listopada o godz. 17.30. Do udziału w ortograficznych potyczkach zapraszamy rodziny uczniów z kl. 4-8. Chętni proszeni są o zgłaszanie deklaracji udziału do nauczycieli języka polskiego - przez dziennik elektroniczny do 23 listopada. Dyktando pisane będzie w parach - uczeń + członek jego rodziny.  Zachęcamy do udziału w zabawie!  

     • Listopadowe warsztaty z EBU

     • Klasy 1-3 miały przyjemność uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach zorganizowanych przez naszych zagranicznych przyjaciół. Tym razem wolontariusze zabrali najmłodszych uczniów w podróż do Portugalii i Węgier, inne oddziały oddały się fascynującej grze „Play Green”, która dostarczyła wielu wrażeń i powodów do śmiechu. Przy okazji dzieci miały możliwość poćwiczenia języka angielskiego. Starsze klasy uczestniczyły w zajęciach przygotowanych w Mińskim Centrum Młodzieżowym „Międzyczas”. Działanie zostało sfinansowane w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności ze środków Unii Europejskiej.

     • Słowo ma moc!

     • Klasa 7c we wtorek 16 listopada wzięła udział w warsztatach kreatywnego pisania, które zorganizował Miejski Dom Kultury w ramach Festiwalu Piotra Skrzyneckiego. Zajęcia dla uczniów prowadziła animatorka polskiego oddziału międzynarodowej organizacji LOESJE promującej wolność słowa. Organizacja powstała prawie 40 lat temu w Holandii, jej nazwa to imię holenderskiej młodej dziewczyny. Znanym wytworem kreatywnego pisania Loesje sa plakaty z hasłami bazującymi na metaforyczności i weloznaczności języka. Niekóre z tych plakatów możecie zobaczyc w naszej szkole. Podczas warsztatów uczniowie 7c uczyli się tworzyć opowiadanie, bawiąc się słowami. Powstały tez "lepieje", czyli śmieszne wierszyki, np.

      Lepiej surową cebulę zjeść na śniadanie

      Niż pozwolić na koleżanki hejtowanie.

     • 1c uczy się podstaw programowania

     • Uczniowie klasy 1c rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem. Dzięki robotom Photon poznają podstawy kodowania oraz matematyki. Photon to polski robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne zaplanowane lekcje.

     • Przyrodnicy z zeróweczek

     • Dzieci z zerówki obchodziły Dzień Jeża. Była to świetna okazja, by uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Towarzyszyło im przy tym mnóstwo dobrej zabawy.

     • Kiermasz charytatywny- pomóżmy Antosiowi!

     • Serdecznie zachęcamy do pomocy Antosiowi! Do 25.11 zbieramy gry, książki oraz zabawki. Rzeczy mogą być nowe lub używane w dobrym stanie.Wszystko zostanie przekazane na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 27 listopada w Cegłowie. W trakcie kiermaszu  organizowana będzie zbiórka na operację serca 5-cio miesięcznego chłopca. Operacja ma się odbyć w styczniu w Genewie. Dary należy składać do pokoju nauczycielskiego lub sali nr 6.

      Poniżej historia Antosia

      https://www.siepomaga.pl/antos-szlaski

      Koordynatorzy zbiórki: Marta Nalewka, Artur Jankowski, Sylwia Tyszko

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych