• Gratulacje dla Martyny!

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Martyna Kucińska z kl. 8c zajęła I miejsce w X Powiatowym Konkursie Plastycznym pod patronatem starosty mińskiego Pięknem malowane - uroda ziemi mińskiej "Urokliwe miejsca mojej Małej Ojczyzny". Martynko - gartulujemy sukcesu i talentu plastycznego!

• Torami Nowej Edukacji- zajęcia rozwijające z biologii

Na zajęciach rozwijających z biologii realizujemy różne projekty biologiczne. Ostatnio przygotowaliśmy projekty: "Cukier w pokarmach - słodka pułapka" oraz budowaliśmy modele DNA. W czasie zajęć wykorzystujemy też mikroskopy, prowadzimy obserwacje mikroskopowe samodzielnie przygotowanych preparatów oraz preparatów gotowych.

• Na mikołajki - wycieczka

Uczniowie klas 7b i 7c zdecydowali, że ich prezentem mikołajkowym będzie wycieczka do Warszawy. Siódmoklasiści pojechali do Muzeum Świata Iluzji oraz do Hangaru 646. Była rozrywka dla umysłu i dla ciała. Był też spacer po świątecznie wystrojonych ulicach Warszawy - przy okazji uczniowie zobaczyli Pomnik Małego Powstańca i zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Mikołajki mogłyby być częściej...

• Mikołajki w 4a i 4b

6 grudnia uczniowie klas 4a i 4b obchodzili mikołajki. A skoro jest to czas zabaw i przygotowań do świąt, każdy z obecnych uczniów mógł na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Dzień ten był również okazją do zapoznania się z tradycjami bożonarodzeniowymi i przyniósł dzieciom wiele radości oraz pozytywnych emocji, a także pobudził ich wyobraźnię. Na początku uczniowie zapoznali się z różnymi tradycjami. Potem zaczęła się zabawa. Były wyścigi rzędów, zabawy z piłeczką pingpongową oraz wiele różnych gier i zabaw ruchowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć łamigłówek związanych ze świętami. Następnie wszystkie dzieci wykonywały ozdoby świąteczne. Potem przyszedł czas na prezenty, które rozdał święty Mikołaj. Mikołajki to nie tylko okazja do dobrej zabawy i integracji, ale też źródło szacunku dla tradycji.

• Święty Mikołaj !

6 grudnia wszystkich uczniów tych młodszych i starszych odwiedził Święty Mikołaj. Przywitał dzieci, porozmawiał o dobrych uczynkach i za pomocą swoich wspaniałych pomocników wręczył dzeieciom słodkie upominki!

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Już za tydzień 14 grudnia zorganizujemy w szkole po raz pierwszy KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Na specjalnie zaaranżowanych stoiskach w hali sportowej uczniowie będa mogli kupować ozdoby świateczne, karty świąteczne, stroiki, świece, pierniczki i inne arcydzieła wykonane przez uczniów, nauczycieli i ich rodziców. Do tego w tle będziemy słuchać kolęd i piosenek światecznych. Chcemy pod dachem, w przyjemnym ciepełku stworzyć namiastkę Jarmarku Bożonarodzeniowego. Pomysłodawczynią tego światecznego spotkania jest pani Marta Nalewka, nauczycielka języka angielskiego. Dochód ze sprzedaży światecznych cudeńków zostanie przeznaczony na potrzeby Rady Rodziców, ze szczególnym uwzględnieniem zakupu sztandaru.

• Wycieczka 3c - palcem po mapie

Dzieci z klasy 3c były na objazdowej wycieczce po Polsce, mimo że nie wyszły poza klasę. Uczniowie na dłużej zatrzymali się dawnych stolicach kraju i obecnej stolicy - Warszawie, aby poznać legendy związane z tymi miejscami. Uczniowie obejrzeli zamki lub ich ruiny. Nie zabrakło również kontaktu z przyrodą. Parki krajobrazowe zostały zwiedzone, a ich fauna i flora zachwyciły uczestników wyprawy. Cala wycieczka odbyła się w atmosferze koleżeńskiej pomocy, współpracy i dobrej zabawy z mapą. Trzecioklasiści bardzo sprawnie szukali w internecie ciekawostek o zwiedzanych miejscowościach. Okazuje się, że nawet takie podróżowanie może być fascynujące!

• Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych u najmłodszych

3 grudnia zerówkowicze obchodziły Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W klasie została przeprowadzona pogadanka na temat różnych niepełnosprawności, które dostrzegają w swoim środowisku lokalnym. Dzieci bardzo chętnie dzieliły się własnymi spostrzeżeniami. Następnie została odczytana bajka terapeutyczna pn.”Jaśka pierwszy dzień nowej szkoły”. Dzieci mogły także same doświadczyć z jakimi ograniczeniami borykają się osoby niepełnosprawne poprzez udział w przygotowanych ćwiczeniach: torze przeszkód z klocków, poruszania się z zakrytymi oczami. Wywołało to w nich dużo emocji i wrażeń. Na koniec wykonali pracę plastyczną „Serce na dłoni”, mamy nadzieję, że wspólne eksperymentowanie pozwoliło przybliżyć im świat osób niepełnosprawnych i zaszczepiło w nich postawy do okazywania pomocy i serdeczności.