• Patriotyczne przerwy muzyczne

Pani Agnieszka Nowak zaprosiła uczniów klas starszych do wspólnego śpiewania podczas długich przerw. Uczniowie odpowiedzieli bardzo chętnie i... głośno. Pieśni legionowe słychać było z daleka. Uczniowie z pełnym zaangażownaiem korzystali ze śpiewników i wkładali w śpiewanie całe serce. "Warszawianka", "Legiony", "Z młodej piersi się wyrwało", "Przybyli ułani pod okienko", "Wojenko, wojenko" i inne pieśni patriotyczne niosły się przez korytarz.

• Limeryki to my umiemy pisać! - całe podium w kategorii kl. 7-8 NASZE!

Z ogromną przyjmnością donosimy, że w miejskim konkursie literackim na limeryk pt. "Ta postać odegrała doniosłą rolę w dziejach naszego miasta" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 z okazjii 600-lecia miasta aż pięc uczennic z naszej szkoły znalazło się na podium w kategorii kl. 7-8.

1. miejsce - Julia Cudna z 8e i Joanna Wójcicka z 7c

• Pomóżmy dziewczynom z Jedynki!

Grupa tańczących dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim bierze udział w konkursie YOU CAN DANCE, Wygrywa film z największą liczbą lajków. Pomóżmy dziewczynom wygrać!

Wystarczy wejść na poniższy link i zostawić lajka pod filmem. Zachęcamy do lajkowania i udostępniania!

• Podsumujmy wrzesień i październik

Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie!

Przedstawiamy Wam zestawienie działań dodatkowych podjętych w naszej szkole na rzecz uczniów we wrześniu i październiku tego roku szkolnego. Zależy nam na tym, byście zapoznali się z tym zestawieniem i przekonali się, jak wiele ciekawych projektów, działań, przedsięwzięć udało nam się wspólnie zrealizować. Mamy też nadzieję, że docenicie wysiłek wszystkich, dzieki którym te działania mogły się odbyć.

• Telefon zaufania dla młodzieży

Oto nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

• MIŃSK MAZOWIECKI MIASTEM BEZ PRZEMOCY

MIŃSK MAZOWIECKI MIASTEM BEZ PRZEMOCY!!! Taki tytuł nosi kampania społeczna, która została zrealizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz członków Zespołu Monitorującego realizację Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie Miasta Mińsk Mazowiecki na lata 2017 – 2020. Kampania jest kolejnym krokiem do walki z przemocą. Głównym celem kampanii jest podnoszenie świadomości społecznej i wiedzy o przejawach przemocy w rodzinie oraz promowanie odpowiednich wzorców życia rodzinnego. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu promocyjnego:

• Leki ze szkolnej apteki

Czy wiesz czym różni się antybiotyk od innych lekarstw?

Albo jaka jest różnica między tabletką a kapsułką?

My już wiemy, bo mieliśmy bardzo ciekawego gościa w ramach akcji „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Gościem tym była pani Kasia- mama Wiktorii z klasy 3d. Pani Kasia jest farmaceutką. Opowiedziała nam czym zajmuje się w pracy w aptece. Podzieliła się z nami również ogromną wiedzą na temat lekarstw, witamin, ich dobrodziejstwa oraz zagrożeń, które za sobą mogą nieść użytkowane niewłaściwie. Niespodzianką podczas spotkania było robienie własnej maści z prawdziwych składników i urządzeń do tego przystosowanych. Bardzo dziękujemy pani Kasi za wizytę i zapraszamy kolejnych rodziców, aby opowiadali nam o swoich ciekawych zawodach!

• W NASZEJ SZKOLE TO SIĘ WIE- JAK ODŻYWIAĆ TRZEBA SIĘ

Miesiąc październik był w naszej szkole miesiącem Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Jak ważne jest zdrowie nikomu nie trzeba wyjaśniać, ale rozmawiać z uczniami o zdrowym trybie życia zawsze warto. Nawet trzeba.

Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w programach „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”. Dla dzieci jest to smaczna przekąska na co dzień a dla nauczycieli ogromne wsparcie w propagowaniu zdrowego żywienia już od najmłodszych lat.

• 8c w Trójmieście

Klasa 8c w dniach 3-5 listopada wyjechała na wycieczkę do Trójmiasta razm z wychowawczynią panią Joanną SUłek i nauczycielką wychowania fizycznego panią Aldoną Szewczyk..

*Ósmoklasiści na początku swojej wyprawy odwiedzili Akwarium Gdyńskie, gdzie mogli podziwiać nie tylko rekiny, krewetki i ukwiały, ale również aksolotle meksykańskie. Następnie w Muzeum Emigracji towarzyszyli w podróży za ocean rodzinie Sikorów.

• Przed nami tydzień radosnego świętowania!

Od poniedziałku 8 listopada zaczynamy w naszej szkole radosne świętowanie NIEPODLEGŁOŚCI! Na długich przerwach będziemy śpiewać na górnym korytarzu pieśni legionowe. Zachęcamy uczniów do wspólnego śpiewania. Młodsze klasy będą uczestniczyć w BIEGU RADOŚCI z NIEPODLEGŁOŚCI, a starsze klasy wezmą udział w szkolnej grze terenowej organizowanej przez kl. 8c i panią Agnieszkę Nowak. 10 listopada wychowankowie pani Katarzyny Chłopik i pani Izabelli Kożuchowskiej zapraszają wszystkich na uroczyste przedstawienie w hali widowiskowo-sportowej. Harmonogram udziału w spektaklu przekażą klasom wychowawcy. Tego dnia, czyli 10 listopada o 11.11 będziemy śpiewać w szkole i przed szkołą hymn państwowy w ramach akcji "Szkoła do hymnu!". Przypominamy, że 10 listopada obowiązuje nas wszystkich strój galowy. Świętujemy - radośnie i z klasą!