• Nowy numer gazetki "Na marginesie"

      Mimo że luty był dość krótkim miesiącem, szkolni dziennikarze zdążyli przygotować nowy numer miesięcznika "Na marginesie". W lutowym wydaniu znajdują się tematy związane z "Modą na polski", z miłością, z Dniem Kota... Miłośnicy pysznego jedzenia przeczytają pomysłowe podpowiedzi na śniadania i na słodkości, a wielbiciele filmów, książek i gier - recenzje polecanych tytułów. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem gazetki.

     • Wyniki miejskiego konkursu "LEKTURY NA PLAKAT"

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za udział w miejskim konkursie literacko-plastycznym "LEKTURY NA PLAKAT".

      Wyboru laureatów dokonała pani Aleksandra Rykała, która jest absolwentką Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, malarstwem, arteterapią oraz projektowaniem wnętrz. Od roku 2010 współtworzy nieformalną grupę artystyczną „ławeczka", stypendystka Prezydenta Miasta Siedlec.

     • Ciało nie określa

      W czwartek 24 lutego kilka klas z naszej szkoły (7c, 8c, 8a, 8d) wzięło udział w zajęciach interaktywnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom SIłę pod hasłem "Ciało nie określa". Uczyliśmy się, jak bezpiecznie korzystać z mediów społecznościowych. Jak zadbać o ciałopozytywność, czyli uznanie, że nasze ciało to nie tylko wygląd, ale porzede wszystkim możliwości.

     • Konkurs na plakat lekturowy - etap szkolny rozstrzygnięty

      W lutym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie "Lektury na plakat". Bardzo wielu uczniów wykonało kreatywne piękne prace. Polonistyczne jury wybrało reprezentantów naszej szkoły w trzech kategoriach. W kl. 1-3 pierwsze miejsce zajęła Julia Suchomska z 1a, II miejsce przyznano Aleksandrowi Walasikowi z 1c, a III miejsce - Mai Lubańskiej z 3c. Jury przyznało również wyróżnianie Janowi Pogorzelskiemu z kl. 1a. W kategorii kl. 4-5 zwyciężyła Diana Kulhawik z kl. 4b, II miejsce zajął Marcel Nowakowski z kl. 5b, a na trzecim znalazła się Agnieszka Sakowska z kl. 4c. W kategorii kl. 7-8 jury przyznało I miejsce Martynie Kozłowskiej z kl. 8e, II miejsce zajęła Julia Szczepańska z 8c, a III miejsce - Sebastian Korga z 8b. Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w etapie międzyszkolnym.

     • Sukces dziewczyn z 8c!

      Miło nam poinformować, że ogromną wiedzą o bł. kardynale Stefanie Wyszyńskim mogą się pochwalić Natalia Markiewicz i Julia Szczepańska z kl. 8c. Dziewczyny zakwalifikowały się do II etapu konkursu diecezjalnego "Soli Deo - Jedynemu Bogu". Serdecznie gratulujemy Natalii i Julii oraz życzymy zwycięstwa w kolejnym etapie konkursu.

     • Zuchy i harcerze w naszej szkole

      22 lutego jest Dniem Myśli Braterskiej. Jest to święto przyjaźni obchodzone przez harcerzy i skautów na całym świecie. W tym dniu harcerze składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. W naszej szkole uczniowie zdecydowali się założyć mundury i w ten sposób pokazać, jak spędzają swój wolny czas, jakie idee i wartości są dla nich ważne. Dodatkowo uczennica kl. 3c Nikola Piętka ze 107 Gromady Zuchowej "Zorza" przygotowała dla swoich koleżanek i kolegów z klasy prezentację na temat harcerstwa i podzieliła się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniami.

     • Zwycięzcy w konkursie plastycznym WOŚP

      Miło nam poinfirmować, że nasi uczniowie świetnie się spisali w Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez miński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Konkurs był związany z jubileuszowym 30. finałem WOŚP. W kategorii kl. 0-3 drugie miejsce zajęła Maria Dróżdż z klasy 1a, a na trzecim znalazł się Franciszek Goebel z kl. 2a. W kategorii kl. 4-8 zwyciężył Marcel Nowakowski z kl. 5b, a II miejsce jury przyznało Karolowi Krasnodębskiemu z kl. 8e. Serdecznie gratulujemy laureatom. Zamieszczamy zdjęcia z finałowego wręczenia nagród.

     • Relacja z zimowych warsztatów narciarskich

      „Połamania nart” i udanego wypoczynku - tak nam wszyscy życzyli oraz mocno trzymali kciuki za sukces. I tak się stało, realizacja zadania na szóstkę z plusem. Narciarskie warsztaty zimowe już za nami. Wróciliśmy zadowoleni i z nowymi narciarskimi umiejętnościami. Złoty medal dla wszystkich uczestników! Włożony wysiłek został właściwie spożytkowany, a światowy klub miłośników zimowego narciarskiego szaleństwa powiększył się o grono 46 nowych członków.To wielki sukces, który był możliwy dzięki wsparciu Miasta Mińsk Mazowiecki i zorganizowanym narciarskim warsztatom zimowym. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do umożliwienia realizacji tego zimowego projektu. Zadanie publiczne „Narciarskie warsztaty zimowe” było współfinansowane ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki. W filmie została zaprezentowana aktywność uczestników podczas narciarskich warsztatów zimowych.

     • Sukces literacki w konkursie ogólnopolskim

      Z prawdziwą dumą informujemy, że dwie uczennice klasy 8c zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "FANTASMAGORIE" organizowanego przez Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu. Natalia Markiewicz zajęła II, a Julia Szczepańska III miejsce. Dziewczyny tworzyły opowiadania z elementami fantastyki. Gratulujemy sukcesu literackiego Julii i Natalii oraz ich polonistycznej opiekunce - pani Izabeli Saganowskiej. Zachęcamy do przeczytania nagrodzonych prac:

    • Sukces literacki w konkursie ogólnopolskim
     • Niech żyje bal!

      Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, której nieodłącznym elementem są bale przebierańców. Tak też było i w naszych zerówkach. 18 lutego już od rana w salach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, księżniczki, piratów, ninja i wiele innych postaci, które utrudniały rozpoznanie naszych zerówkowiczów. Na hali odbyły się tańce, animacje oraz zabawy taneczne, które wyłoniły najlepsze tancerki i najlepszych tancerzy, którzy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.

     • Depresja-w pułapce myśli

      Centrum Młodzieżowe "Międzyczas" zaprasza zainteresowanych uczniów w wieku 12-25 lat na spotkanie z psychologiem i psychoterapeutą panią Joanną Młoduchowską. Tematem spotkania będzie depresja. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i gdzie szukać pomocy? Centrum "Międzyczas" zaprasza 24 lutego (czwartek) na godz. 17.30 do piwnicy Pałacu Dernałowiczów.

     • Walentynki, walentynki - dla chłopczyka i dziewczynki!

      16 lutego dla uczniów klas młodszych był bardzo ważnym dniem, ponieważ dzieci dostały walentynki od swoich przyjaciół! Do każdej klasy weszli przedstawiciele „poczty walentynkowej” i wręczyli serduszkowe kartki adresatom. Na twarzach maluchów pojawiło się wiele uśmiechów dzięki pięknie malowanym laurkom od cichych wielbicieli! Kartek było co niemiara, dziękujemy za zaangażowanie! Pamiętajcie, że kolejne walentynki już za... niecały rok!

     • Nowa instytucja pomocowa

      Informujemy, że na terenie powiatu mińskiego powstała kolejna placówka wsparcia dzieci i młodzieży w wieku 5-21 lat, zmagających się z zaburzeniami psychicznymi i trudnościami emocjonalnymi.Firma EZRA UKSW Sp. z o.o. w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia uruchomiła w Sulejówku Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Pacjenci mogą zgłaszać się bez skierowania lekarskiego. Ośrodek znajduje się przy ul. Piastowskiej 2, 05-070 Sulejówek. Rejestracja pacjentów odbywa się telefonicznie pod numerem telefonu 576 346 777

    • Nowa instytucja pomocowa
     • Podsumowanie styczniowych dni z matematyką

      Wraz z początkiem roku 2022 do naszej szkoły wkroczyła matematyka. Nieco nieśmiało zaprosiła uczniów do rozwiązywania KRZYŻÓWEK MATEMATYCZNYCH i SUDOKU. Okazało się, że uczniowie bardzo pozytywnie zareagowali na tę propozycję i w pudłach wystawionych na górnym korytarzu znalazło się mnóstwo rozwiązanych łamigłówek. Spośród wielu poprawnych odpowiedzi komisja wylosowała szczęśliwców, którzy otrzymają drobne upominki.
      W kategorii klas 4-5 nagrody otrzymują Wiktor Legat z klasy 4b za SUDOKU i Jakub Bożym
      z klasy 5a za KRZYŻÓWKĘ. W kategorii klas 7-8 wylosowano poprawne SUDOKU Jakuba Ulickiego z klasy 8a i KRZYŻÓWKĘ Mateusza Jedlińskiego z 7b.

     • MODA NA POLSKI - rządzi w lutym

      W lutym w naszej szkole rządy obejmuje JĘZYK POLSKI. W szkole dekoracje już zachęcają do świętowania poprawnej polszczyzny. Przypominamy o konkursach, w których można wziąć udział:

      1. LEKTURY NA PLAKAT - konkurs dla uczniów kl. 1-8 - przygotuj plakat do wybranej lektury obowiązkowej, pamiętaj, żeby na plakacie w formacie A3 umieścić tytuł, nazwisko autora utworu i co najmniej trzy elementy graficzne nawiązujące do treści lub przesłania książki; pracę przynieś do szkoły do 15 lutego;

    • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
     • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

      Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu przypada 8 lutego i jest obchodzony w większości placówek oświatowych w Europie. Od początków pandemii coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami. Badania nad higieną cyfrową, wykazały, że w okresach nauki zdalnej polskie dzieci korzystają z internetu średnio „6 godzin lub więcej” dziennie. Co trzecie z nich poświęca na media tyle samo czasu w tygodniu, jak i w weekendy.

     • LEKTURY NA PLAKAT - zapraszamy do udziału w konkursie

      Ogłaszamy konkurs dla uczniów kl.1-8. Zadaniem uczestnika konkursu jest stworzenie plakatu do wybranej lektury obowiązkowej. Na plakacie powinien znaleźć się tytuł lektury, imię i nazwisko jej autora oraz co najmniej trzy elementy symboliczne, graficzne nawiązujące do treści lub przesłania tekstu literackiego. Format plakatu - A3. Technika - dowolna.

    • LEKTURY NA PLAKAT - zapraszamy do udziału w konkursie
    • UDANYCH FERII
     • UDANYCH FERII

      Kochani Uczniowie! Drodzy Nauczyciele! Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych ferii zimowych. Odpoczywajcie do 13 lutego.

     • UWAGA! Konkurs poetycki - zapraszamy do pisania wierszy o mieście

      Miejska Rada Seniorów i Muzeum Ziemi MIńskiej zapraszają dzieci, młodziez i dorosłych do udziału w konkursie poetyckim "Moje mIasto Mińsk Mazowiecki". Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie trzy wiersze związane z tradycją, kulturą, historią lub najpiękniejszymi zakątkami naszego miasta. Konkurs organizowany jest w ramach obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Mińskowi Mazowieckiemu. Prace należy składac do 15 marca br. w Muzeum Ziemi MIńskiej przy ul. Okrzei 16.

     • Uzbieraliśmy ponad 18 tysięcy!

      30 stycznia grupa wolontariuszy z naszej szkoły zbierała pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Nasza grupa to 21 oficjalnie zgłoszonych wolontariuszy, 9 uczniów wspierających swoje koleżanki i kolegów oraz 12 nauczycieli czuwających nad bezpieczeństwem młodzieży. Pogoda nie sprzyjała, wszyscy zmarzli i przemokli, ale zgodnie stwierdzili, że było warto! W sumie uzbieraliśmy 18340,18! W puszkach wolontariuszy było 15.690,18zł + 4,86 EURO + 51 pensów + 50 kopiejek. Do e-skarbonek 4 uczniów (Nikoli Piętki z 3c, Nikoli Laskowskiej z 7d, Janka Gągola z 7c i Zofii Gągol z 7c) wpłacono łącznie 2650zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć młodzież z naszej szkoły.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych