• Konkurs plastyczny na 30-lecie WOŚP

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym, którego hasłem jest "30. jubileuszowy finał Wilekiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę w formacie A4 wykonaną dowolną płaską techniką. Zabronione jest wykorzystywanie elementów gotowych lub wykonanych w technice komputerowej. Prace należy składać w dniach 19 - 21 stycznia 2022 r. w naszej szkole do skrzynki w głównym wejściu szkoły. Konkurs koordynuje pani Paulina Goebel. Wyniki konkursu będą ogłoszone 26 stycznia, a nagrody w kategoriach kl. 0-3 i 4-8 zostaną wręczone podczas miejskiego finału WOŚP. Szczegóły konkursu są w Regulaminie zamieszczonym poniżej.

• Pomóżmy SP1 wygrać 20 tys.

Praca plastyczna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 zakwalifikowała się do II etapu konkursu „Nauka z klasą” organizowanego przez Kaufland. Bardzo prosimy o wykazanie patriotyzmu lokalnego i oddanie głosu na pracę z naszego miasta. W głosowaniu może wziąć udział każdy!

Głosowanie ma charakter otwarty i powszechny oraz jest w pełni anonimowe.

• W styczniu w naszej szkole króluje MATEMATYKA

Drodzy uczniowie!

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV – VIII do aktywnego udziału w konkursach, zabawach i rozgrywkach matematycznych , które będą miały miejsce w ciągu najbliższych trzech tygodni w naszej szkole.

Podejmowane przez nas działania mają na celu dać Wam - uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Mamy ogromną nadzieję pokazać Wam inną stronę tej nauki. Pragniemy przekonać Was, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

• Ostatnie pożegnanie

Zawiadamiamy, że w wieku 92 lat zmarła wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 3 - pani Alicja Womaczko. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

• WESOŁYCH ŚWIĄT!

Wszystkim uczniom, absolwentom, rodzicom, pracownikom i przyjaciołom naszej szkoły życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Niech świąteczny czas będzie okazją do odpoczynku, spotkań w gronie najbliższych, małych i dużych radości. Niech nikomu nie zabraknie zdrowia, bliskości, miłości, dobrego słowa i życzliwości ludzkiej. Niech się w nas rodzi dobro. A Nowy Rok niech przyniesie tylko piękne chwile.

• Warsztaty świąteczne dla najmłodszych

W dniu 16 grudnia młodsze dzieci wzieły udział w warsztatach świątecznych. Podczas zajęć uczniowie tworzyli bombki według własnego pomysłu. Dzieciaki wykazały się naprawdę dużą kreatywnością. Było świątecznie, wesoło i radośnie! Zapraszamy do galerii.

• Teatr piasku- świąteczny koncert kolęd

Klasa 3b wybrała się do Miejskiej Szkoły Artystycznej aby wziąć udział w spektaklu teatralnym malowanym piaskiem. Podczas koncertu kolęd, który już sam w sobie niesamowitym przeżyciem, mieliśmy okazję oglądać sceny malowane w piasku, dotyczące tematyki świątecznej. Wrażenia - niezastąpione! Zapraszamy do galerii.

• JASEŁKA SZKOLNE

17 grudnia obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez uczniów kl. 3a i 3b pod kierunkiem pani Pauliny Goebel i pani Katarzyny Słowik-Siwickiej. Ze względu na wprowadzenie nauki zdalnej od poniedziałku ostatni przed świętami wspólny dzień w szkole spędziliśmy w świątecznym nastroju. Oglądaliśmy pokazaną na scenie historię o świątecznym czasie cudów. Były też piękne kolędy i pastorałki. A na koniec życzenia, żebyśmy wszyscy pod choinką znaleźli niewidzialne prezenty takie jak - zdrowie, miłość, dobre słowo, życzliwość. WESOŁYCH ŚWIĄT!