• Spotkanie rady rodziców

      Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Monika Lubańska zaprasza przedstawicieli rodziców z każdej klasy na zebranie on-line, które odbędzie się 29 czerwca o 18.30. Tematem spotkania będzie kwestia ubezpieczenia NNW na przyszły rok szkolny. Osoby, które będą reprezentować daną klasę, proszone są o przesłanie swojego adresu e-mail na adres rada.rodzicow@sp3mm.pl

     • Human Smart City

      W dniach 20 i 22 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty „Czym są inteligentne miasta human smart cities”. Uczniowie podzielili się na grupy i odbyli spacer po parku gdzie wykonywali zadania przydzielone przez prowadzących. Mieli za zadanie zaobserwować miejsca, które są przyjazne i dostępne dla ludzi, przyjrzeć się ich estetyce oraz zdecydować, czy można się w nich dobrze czuć. Szukali także minusów tej przestrzeni. Po spacerze każda z grup zrobiła mapę parku, później ją przedstawiła i objaśniła, gdzie znajdują się najbardziej dostosowane miejsca, minusy przestrzeni i inne sprzyjające rzeczy. Na koniec obejrzeliśmy film i zrobiliśmy makiety miasta. Każdy wykazał się kreatywnością, a także wyobraźnią, tworząc własne projekty miasta.

     • Sportowe sukcesy

      Dzień przed zakończeniem roku szkolnego podczas apelu pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki nagrodził uczniów, którzy w tym roku szkolnym odnieśli sukcesy sportowe. Uczniowie otrzymali gratulacje, brawa od rówieśników i drobne słodkie upominki. Nauczyciele wychowania fizycznego - pani Aldona Szewczyk, pan Marek Kudelski, pan Tomasz Ruta i pan Marcin Sokołowski - mają w tym roku szczególne powody do dumy, bo osiągnięcia uczniów są imponujące, nie tylko w mieście, ale i powiecie, regionie oraz województwie. Gratulujemy motywacji, aktywności, zaangażowania. Życzymy dalszych sportowych osiągnięć.

     • Brzechwa dzieciom

      Grupa teatralna z kl. 7c i 8c, czyli Maciek, Marcel, Amelka, Zosia, Natalia, Martyna, Marta, Paula, Witek i Grześ przygotowała niespodziankę dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. W ostatnim tygodniu przed wakacjami uczniowie kl. 0-3 zostali zaproszeni na 15-minutowy spektakl "Brzechwa dzieciom" złożony z wierszy tego znanego i lubianego poety. Młodzi widzowie mogli obejrzeć teatralne interpretacje takich utworów jak: "Staś Pytalski", "Osioł i róża", "Rozmawiała gęś z prosięciem", "Ptasi mózg", "Na straganie" czy "Na wyspach Bergamutach". Spotkanie było okazją do nauki właściwego zachowania w teatrze, ale też praktycznym sposobem uwrażliwiania młodego odbiorcy na sztukę słowa. Aktorów bardzo cieszyły żywe reakcje publiczności i gromkie brawa na koniec spektaklu.

     • Dziennikarska wyprawa... na lody

      Redakcja szkolnej gazetki "NA MARGINESIE" to trzydziestoosobowa ekipa uczniów kk. 7-8, którzy co miesiąc przygotowywali i wydawali szkolne czasopismo. Zbierali materiały, robili wywiady, przeprowadzali sondy, tworzyli artykuły - wszystko po to, żeby informować o tym, co w szkolnym życiu ważne i ciekawe. Dziś, 22 czerwca opiekunki koła dziennikarskiego - pani Agnieszka Kożuchowska i pani Izabela Saganowska postanowiły podziękować redakcji za współpracę w tym roku szkolnym. Za uważność, ciekawość świata, systematyczność, odpowiedzialność, kreatywność, dzięki którym powstało dziesięc numerów szkolnej gazetki "NA MARGNESIE". Nagrodą za całoroczny trud były lody ufundowane przez Radę Rodziców.

     • 7B na Festiwalu Literackim

      22 czerwca uczniowie klasy 7b skorzystali z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej do udziału w spotkaniu autorskim zorganizowanym w ramach Festiwalu Literackiego dla szkół "Fantastyczna Biblioteka". Gościem Biblioteki był pan Franciszek Piątkowski - z zawodu adwokat, z zamiłowania bloger podróżniczo-kulinarny, z wyznania rodzimowierca słowiański, autor pierwszej nowoczesnej powieści rodzimowierczej pt. „Powiernik”, która zapoczątkowała historię Powiernika. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są wierzenia słowiańskie, jakich bogów słowiańskich powinno się kojarzyć (Perun, Weles). Uczniowie 7b już wiedzą, że warto poznawać miotologię słowiańską, a nie tylko mitologię grecką czy rzymską.

     • Dyskoteka

      Uczniowie klas 7 i 8 we wtorek wieczorem bawili się na dystkotece. Uczniowie tańczyli przy dźwiękach ustalonej przez siebie muzyki. Jak zwykle niezawodna okazała się "Belgijka", która zintegrowała oba roczniki. To była super impreza na koniec roku!

     • Konferencja

      21 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja „Mazowieckie Kluby Integracyjne. O sile działań edukacyjnych wspierających i integrujących uczniów”. Jej celem była prezentacja głównych założeń projektu MaKI oraz propozycji różnych działań i rozwiązań edukacyjnych, które służą integracji uczniów z doświadczeniem migracji w polskich szkołach i placówkach oświatowych. Wzięli w niej udział także przedstawiciele naszej szkoły, a pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki był prelegentem podczas panelu dyskusyjnego dotyczącego dobrych praktyk. Opowiadał o doświadczeniach w organizacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Podkreślał fakt zaangażowania całej społeczności szkolnej na rzecz wsparcia potrzebujących i ogrom wdzięczności spływającej na naszą społeczność każdego dnia. Trzeba i warto pomagać.

     • Zakończenie roku szkolnego

      Rok szkolny 2021/2022 zakończymy uroczyście 24 czerwca (w piątek) według następującego harmonogramu:

      godz. 9.30 - klasy ósme

      godz. 11.15 - klasy czwarte, piąte i siódme

      godz. 13.00 - klasy pierwsze, drugie i trzecie

      Uroczystości odbędą się w sali gimnastycznej. Po części oficjalnej uczniowie spotkają się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.

     • Summer Camp!

      Dnia 20 czerwca wszyscy uczniowie klas 3, 4 i 5 brali udział w wydarzeniu o nazwie Summer Camp.
      Była to zorganizowana przez koleżanki i kolegów z klasy 8c pod opieką Pani Moniki Gromulskiej gra
      terenowa. Uczestnicy zabawy zostali podzieleni na grupy i otrzymali mapy wraz z legendami
      wskazówkami opracowanymi w języku angielskim. Celem gry było dotarcie przez każdą z grup do
      wyznaczonych na mapie 6 punktów znajdujących się na terenie miejskiego parku oraz wykonanie
      zadania lub udzielenie odpowiedzi na zagadkę sformułowaną przez starszych kolegów w języku
      angielskim. Po wykonaniu przypisanego dla danego punktu zadania uczniowie otrzymywali
      wskazówkę po angielsku jak dotrzeć do następnego punktu. Zadania były bardzo zróżnicowane i
      ciekawe. Uczestnicy musieli wysłuchać opisu po angielsku i odgadnąć jaka była opisywana postać lub
      zwierzę. Tak, jak na prawdziwym amerykańskim obozie letnim spraw

     • Mój słownik ortograficzny

      Uczniowie klasy 4a i 4c przez cały rok szkolny tworzyli własne słowniki ortograficzne. Jest to skuteczna metoda doskonalenia poprawnej pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Dzięki takiej pracy uczniowie aktywizowali pamięć, umiejętność tworzenia skojarzeń, a tym samym minimalizowali ilość popełnianych błędów. Prace uczniów można obejrzeć w szkolnej bibliotece. Życzymy ciekawej lektury i jednocześnie gratulujemy pomysłu na uczenie ortografii pani polonistce - Joannie Sternie!

     • Miasto przyszłości

      Podczas Korowodu Historycznego pokazaliśmy przeszłość i teraźniejszość naszego miasta. Ale myślimy również o jego przyszłości. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów kl. 8b, którzy pokazali, jak wyobrażają sobie Mińsk Mazowiecki przyszłości.

     • Czerwcowe wydanie gazetki "Na marginesie"

      Oddajemy do rąk czytelników ostatni w tym roku numer szkolnej gazetki. To już kolejny miesiąc, w którym przygotowaliśmy aż 28 stron na temat tego, co ważne w naszym szkolnym życiu. Opiekunki koła dziennikarskiego - panie Agnieszka Kożuchowska i Izabela Saganowska - serdecznie dziękują wszystkim uczniom zaangażowanym w tworzenie miesięcznika "Na marginesie". Dla uczniów z bardzo licznej w tym roku szkolnym, bo ponad 30-osobowej redakcji jest to działanie dodatkowe, wymagające sprytu, uważności, terminowości, solidności. Doceniamy pracę szkolnych dziennikarzy i zachęcamy do lektury!

     • Warmia i Mazury - aktywnie (7b i 7c)

      W dniach 13-15 czerwca dwie klasy siódme wraz z paniami: Agnieszką Kożuchowską, Agnieszką Nowak i Aldoną Szewczyk były na wycieczce w Kętrzynie, Giżycku, Gwarku i nad rzeką Krutyń. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Wilczy Szaniec, czyli wojenną kwaterę Hitlera oraz XIX-wieczną twierdzę Boyen. Wieczorem w ramach integracji wszyscy wzięli udział w warsztatach zumby i wspólnym tańczeniu "Belgijki". Drugi dzień to różnorodne aktywności w Gwarku - była gra strategiczna, szkolenie komandosów, gra w minigolfa, zabawy integracyjne i część muczyczna, czyli dźwięki powstające bez intstrumentów (klaskanie, tupanie, pstrykanie). Po południu był czas na rekreację na terenie zielonym wokół hotelu i nad jeziorem. Ostatni dzień to przygoda na kajakach - płynęliśmy po urokliwej rzece Krutyni. Na koniec mieliśmy ognisko i kiełbaski. Aktywnie spędzony czas na wycieczce zdecydowanie przybliżył nas do waka

     • Dzień Dziecka pełen wrażeń!

      1 czerwca, w dniu, w którym świętują wszystkie dzieci, klasa IIIa odwiedził Komendę Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Grupę oprowadziła pani Monika Kowalczyk - podkomisarz policji. Dzieci miały wielką przyjemność dowiedzieć się ciekawostek na temat pracy policjanta, zwiedzić komendę, przywitać się z policyjną maskotką Misiem Rysiem, obejrzeć pojazdy oraz poznać policyjnego psa patrolująco-tropiącego. Na zakończenie wizyty uczniowie mogli poznać komendanta Policji w Mińsku Mazowieckim - pana Sławomira Rogowskiego, który czekał na dzieci z prezentami z okazji Dnia Dziecka. W drodze powrotnej odwiedziliśmy "Kwirynę", w której wszyscy zjedli pyszne desery lodowe. To była wspaniała wycieczka pełna pozytywnych emocji!

     • Gramy w Paintball!

      Dnia 13 czerwca klasa 8E po czujnym okiem wychowawcy p. Renaty Jasińskiej oraz p. Artura Jankowskiego postanowiła spędzić bardzo aktywnie swój przedostatni poniedziałek w szkole. W tym celu wybrali się do dawnego Pol-Hotelu w Pogorzeli k. Otwocka, gdzie na terenie 6-ciohektarowego sosnowego lasu rozegrali 3 różne scenariusze gier w Paintball, trwające po 30 minut. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom każdy otrzymał odpowiedni strój i zestaw do gry zawierający pneumatyczny marker, maskę chroniącą twarz oraz mundur ochronny i maskujący. Ten niecodzienny strój wzbudził wiele zabawnych i niezapomnianych emocji…
      Zwieńczeniem wspólnej zabawy było ognisko z kiełbaskami. Żar ognia pozwolił choć na chwilę zapomnieć o lekkiej mżawce, która nas zaskoczyła. Wspólnym pogaduchom, wspomnieniom i żartom przy ognisku nie było końca…

     • Literackie podium

      Z ogormną radością i dumą informujemy, że trzy uczennice naszej szkoły zdominowały podium Powiatowego Konkursu Literackiego "ODCIENIE" organizowanego przez Zespół Szkół im. M. Curie-Skłodowskiej. Martyna Kozłowska z kl. 8e zajęła I miejsce, Natasza Brzozowska z tej samej klasy - III miejsca, a IV przyoadło w udziale Martynie Kucińskiej z kl. 8c. Nagrodzone w konkursie prace będą dostępne na stronie internetowej "Chemika", a także zostaną opublikowane w Roczniku Mińskomazowieckim wydawanym przez TPMM. Gratulujemy sukcesu literackiego ósmoklasistkom i ich polonistkom - pani Agnieszce Kożuchowskiej i pani Izabeli Saganowskiej.

     • Słodkie podsumowanie roku

      Klasa 7d wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Kozłowską-Wyszogrodzką wybrała się do cukierni na lody, aby w przestrzeni pozaszkolnej porozmawiać o sukcesach i porażkach w klasie 7. Każdy uczeń w przyjaznej atmosferze miał szansę opowiedzieć o swoich wrażeniach czy odczuciach. Po słodkim poczęstunku był jeszcze spacer alejkami parku oraz odtańczona na łonie natury "Belgijka".... Już jesteśmy gotowi na wakacje.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych