• Przygoda w stadninie koni

      29 maja klasa 2b razem z wychowawczyniami wybrała się na wycieczkę do niedaleko położonej stadniny "Konik Polny" w Żarnówce, której właścicielem jest pisarka, hodowca koni i edukatorka pani Ewa Szadyn. Dzieci uczestniczyły w bogatym warsztacie przyrodniczo-edukacyjnym, który obejmował różnorodne zajęcia na łonie natury. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej, w której poszukiwali skarbu Mistrza Twardowskiego. Dzięki temu mogli podziwiać malownicze krajobrazy naszego regionu. Kolejnym zadaniem było oporządzanie konia: czyszczenie zwierzęcia i jego uprzęży w stajni, siodłanie oraz karmienie marchewką. Prawdziwe emocje wzbudziły przejażdżki na koniu - dzieci przekonały się, że wymaga to wiele wysiłku i odpowiedniego treningu, ale odważnie i ochoczo wzięły udział w jeździe pod czujnym okiem instruktorów. Pani Ewa przygotowała kilka opowiadań, które przeczytała drugoklasistom podczas wspóln

     • Zerówka na warsztatach kulinarnych

      Uczniowie zerówki zostali zaproszeni przez nowo otwartą w Mińsku Mazowieckim restaurację Pizzeria 105 na warsztaty kulinarne. Z tej okazji dzieci dojechały na miejsce komunikacją miejską i uczyły się przepisu na najlepszą pizzę. Podczas warsztatów zerówkowicze od podstaw otrzymywali informacje od kucharzy, jak pracować z ciastem, jak robione są sosy oraz jakich składników najczęściej sie używa. Pan pokazywał, jak rzuca się cienkim ciastem w powietrzu i jaki sprzęt posiada lokal, aby uzyskać różne grubości ciasta. Dzieci po ciężkiej pracy mogły zjeść swoją pizzę. Bardzo dziękujemy właścicielom i pizzermenom za zaproszenie oraz podzieleniem się wiedzą.

     • Wycieczka do Mieni

      We wtorek 21 maja uczniowie trzech klas z naszej szkoły wzięli udział w fantastycznej wycieczce do lasu. Dzieci z klasy 3b, 4d oraz 5a wraz ze swoimi wychowawczyniami - panią Martyną Woźnicą, panią Bogumiłą Gołoś, panią Iwoną Karwowską oraz z nauczycielkami – panią Małgorzatą Drzazgą, panią Magdaleną Jakubowską i panią Katarzyną Rosłoń rozpoczęły swoją przygodę już na stacji PKP w Mińsku Mazowieckim. Każde dziecko miało tam lekcję samodzielności – musiało kupić bilet na pociąg do Mieni i z powrotem do Mińska Mazowieckiego. Większość dzieci robiła to po raz pierwszy w życiu, ale wszyscy zdali ten sprawdzian na szóstkę. Podróż pociągiem, choć krótka, to dla większości była równie ekscytująca co zakup biletu.

     • Iga i Zuzia wybiegały medale

      W gorącą niedzielę 26 maja, w biegach dziecięcych i młodzieżowych towarzyszących Ogólnopolskim Biegom Ulicznym 28. Mazowieckiej Piętnastki i 9. Mazowieckiej Piątki wzięły udział uczennice naszej szkoły - Zuzanna Wieczorek z klasy 1c, któa zajęła II miejsce i Iga Pietrzak z klasy 2a, która zajęła III miejsce w biegu na 400m w kategorii dziewczęta 2015-2016! Dziewczynkom gratulujemy sukcesu!

     • 4b i 5c w Górach Świętokrzyskich

      W dniach 23-24 maja klasy 4b oraz 5c z opiekunami: panią Agnieszką Kożuchowską, panią Anettą Bodecką, panią Eweliną Frankiewicz oraz panem Marcinem Maciejewskim wyjechały na wycieczkę w Góry Świętokrzystkie. Pierwszym punktem programu była wizyta w Parku Legend, gdzie uczniowie mieli okazję poznać krótką historię tych najstarszych polskich gór. Czwarto- oraz piątoklasiści zostali również zaznajomieni z pradawnymi legendami oraz podaniami ludowymi o postaciach związanych z istnieniem gór - m.in Cyklopach, czarownicach świętokrzyskich, Dąbrówce, Emeryku czy też Zbóju Madeju. Na zakończenie ścieżki legend uczniowie skorzystali z symulatora lotu na miotle! Dzięki wykorzystaniu specjalnych foteli, które odwzorowują ruchy lotu oraz goglom VR każdy mógł poczuć się jak wiedźma podczas lotu nad Łysogórami. Po zwiedzeniu Parku Legend uczniowie wyruszyli w górską wędrówkę, aby dotrzeć na drugi najw

     • Dzień Dawcy Szpiku

      W ubiegły czwartek szkolni wolontariusze we współpracy z fundacją DKMS zorganizowali Dzień Dawcy Szpiku. Nasi wolontariusze, po wcześniejszym przeszkoleniu, rejestrowali potencjalnych dawców szpiku dla osób zmagających się z nowotworami krwi. Dziękujemy przede wszystkim cudownym ludziom, którzy w tym dniu zdecydowali się na cudowny gest i zarejestrowali się w bazie danych fundacji. Serdeczne podziękowania dla niezawodnych wolontariuszy z klasy 7b. I na koniec... Podziękowania dla pani Ani Piętki i pani Lucyny Smużyńskiej, które nadzorowały całą akcję. Dziękujemy!

     • Egzaminy na kartę rowerową

      Czwartoklasiści przystępują do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Już wcześniej uczniowie pisali część teoretyczną, wykazywali się znajomością znaków drogowych i przepisów obowiązujących rowerzystów. Dziś i jutro zadanie uczniów polega na wykazaniu się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami w praktyce. Trzymamy kciuki za pozytywne wyniki egzaminów naszych czwartoklasistów.

     • FitSchool - dołączyliśmy do programu profilaktycznego

      W maju nasza szkoła przystąpiła do Programu "FitSchool" przygotowanego przez Fundację Medicover. Dzięki Programowi nauczyciele zerówki oraz klas 1-3 mają dostęp do gotowego narzędzia wspierającego pracę z uczniami. Głównym celem Programu "FitSchool" jest profilaktyka zdrowia dzieci poprzez zwiększenie poziomu aktywności fizycznej, poprawę wydolności i wzmocnienie gorsetu mięśniowego. Nasi uczniowie już korzystają z 3-minutowych przerw śródlekcyjnych w formie aktywności ruchowej, niektórzy nawet z 30-minutowych teningów z wirtualnym trenerem. Jako pierwsi z Programu "FitSchool" skorzystali zerówkowicze i dzieci ze świetlicy. Kolejne klasy na pewno również będą ćwiczyć i dbać o aktywność fizyczną przy pomocy tego innowacyjnego narzędzia.

     • Światowy Dzień Pszczół

      20 maja przypadał Światowy Dzień Pszczół. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać fascynujący świat tych owadów poprzez spotkanie z pasjonatami pszczelarstwa - wujkiem Frania z kl.1a i dziadkiem Hani z kl. 1b. Uczniowie poznali budowę ula i zwyczaje pszczół oraz etapy narodzin pszczoły i przygotowania miodu. Dowiedzieli się, czym są hotele dla owadów, co to takiego taniec pszczół, pieżga i propolis. Mogli obejrzeć i przymierzyć strój pszczelarza, poobserwować pyłek kwiatowy, przekonać się, do czego służą ramki w ulu i z czego są zrobione, poczuć zapach prawdziwego pszczelego wosku. Zwieńczeniem zajęć było samodzielne wykonanie pachnącej woskowej świecy. Świętowanie tego dnia było pretekstem do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów.

     • Sukces Natalki

      Z radością informujemy, że uczennica klasy 3c - Natalia Zagórska zdobyła wyróżnienie w XV Powiatowym Konkursie Wiedzy OMNIBUS 2024 w kategorii klas 1-3. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Natalka zwyciężyła w etapie szkolnym i godnie reprezentowała naszą szkołę podczas II etapu konkursu. Gratulujemy świetnego wyniku!

     • Rozmowy o Unii Europejskiej...

      Uczniowie i uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego brali udział w spotkaniu z okazji 20 lat Polski w UE. Zawiłości polityki unijnej tłumaczyli zebranym p. Rafał Rudnicki - kierownik zespołu do spraw komunikacji w Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i Małych i Średnich Przedsiębiorstw KE oraz dyrektorzy biur Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w Polsce: Witold Naturski i Bartłomiej Balcerzyk. Spotkanie na pewno było lekcją historii i wiedzy o społeczeństwie polskim i europejskim. Dziękujemy za zaproszenie p. Katarzynie Trojanek (Europe Direct MM).

     • DNI MIASTA

      W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach zaplanowanych z okazji 603. urodzin Mińska Mazowieckiego. W tym roku jubileuszowa 10. Gala Alei Gwiazd Literatury z gościem specjalnym Cezarym Harasimowiczem, który odsłoni swoją gwiazdę w mińskiej alei. Gali będzie towarzyszył koncert zespołu Kroke. Od piątku do niedzieli przed Pałacem Dernałowiczów festiwal food tracków i egzotyczne dania, które polubili mińszczanie. W niedzielę zapraszamy na 28. Ogólnopolskie Biegi Uliczne: Mazowiecka Piętnastka i Mazowiecka Piątka. W urodziny nie może zabraknąć przyjęcia urodzinowego — zapraszamy na "Przyjacielskie spotkanie na skwerze 600-lecia" 26 maja o godzinie 17.00. Przyjaźń to piękna więź, jedna z najbardziej wartościowych relacji, jakie człowiek może nawiązać w swoim życiu. To miłość, troska i udział w losach innych. Podczas urodzinowego spotkania będziemy wspominać kulto

     • 4a i 4c zdobyły Biskupin i Gniezno

      W dniach 16-17 maja uczniowie klasy 4a i 4c wraz z opiekunami: p. Anetą Korkosz, p. Katarzyną Rosłoń, p.Marcinem Sokołowskim i p. Sławomirem Rybińskim uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Biskupina i Gniezna. Pierwszego dnia wraz z przewodnikiem zwiedzili Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie, gdzie zobaczyli: osadę neolityczną oraz osadę piastowską. Odwiedzili również Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji (zaliczając przejazd kolejką) oraz ruiny Zamku Diabła Weneckiego. Wieczorem dzieci uczestniczyły w grze terenowej, w której szukały figurek królika. Drugiego dnia zwiedzili z przewodnikiem Gniezno, gdzie obejrzeli Drzwi Gnieźnieńskie, przepiękne wnętrze Katedry Gnieźnieńskiej oraz rynek. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w parku wodnym ,,Suntago''. Czwartoklasiści i ich opiekunowie wrócili bardzo zadowoleni z wyjazdu.

     • 6a nad Motławą

      W dniach 13-15 maja uczniowie klasy VIa wraz z p. Joanna Sterną i p. Pawłem Aniszewskim uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Gdańska. Celem wycieczki było poznanie historii Gdańska, jego tradycji, zabytków kultury, obejrzenie cech charakterystycznych dla architektury trójmiasta, zapoznanie się z legendami gdańskimi, ale także poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego tego regionu. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć ponad 20 charakterystycznych miejsc związanych z miastem. Kolejnym ważnym celem wycieczki było upowszechnianie form aktywnego wypoczynku. Szczegółową relację z wycieczki będzie można przeczytać w majowym wydaniu gazetki szkolnej „ Na marginesie”.

     • 5b wyjechała na wycieczkę do Kazimierza Dolnego

      Po wyjściu z busa, uczniowie spotkali się z przewodnikiem, który przekazał im bardzo ciekawą historię Kazimierza oraz oprowadził po tym niewielkim, ale uroczym miasteczku. W pierwszej kolejności przeszli szlakiem kazimierskich spichlerzy, by po chwili udać się na średniowieczny Kazimierski Rynek ze studnią, na którym królują kazimierskie koguty. Poznali też historię psa Werniksa, który za zasługi dla mieszkańców miasta zyskał nawet swój pomnik. Z Rynku udali się na malownicze ruiny średniowiecznego zamku, a następnie po niekończących się i stromych schodach wspięli się na Basztę. Przepiękny widok na malownicze przełomy Wisły oraz okoliczne łąki i lasy zachwyciły piątoklasistów. Ostatnim punktem zwiedzania Kazimierza Dolnego była wspinaczka na Wzgórze Trzech Krzyży, skąd można podziwiać panoramę miasta oraz wijącą się Wisłę. Na szczycie góry stoją trzy drewniane krzyże postawione na pamią

     • Uroczystość upamiętniająca rozstrzelanych mińszczan

      Człowiek skupia w sobie przeszłość swojego narodu, w duchu tożsamości historycznej przyczynia się do tworzenia teraźniejszości, a przez to tworzy jego przyszłość. Czym był, czym jest i czym może być człowiek, o tym dowiadujemy się z historii. Dzisiaj klasy 7a, 7b i 6b uczestniczyły w uroczystości na Starym Rynku. Uczniowie swoją obecnością upamiętnili dzień w którym w czasie II wojny światowej rozstrzelano siedmioro mieszkańców naszego miasta. Pamięć o historii jest nieodzownym czynnikiem wychowania.

     • Wycieczka na Kosmiczne Ranczo

      14 maja klasy 3a i 2c uczestniczyły w niezwykłej wycieczce. Mieliśmy okazję odwiedzić Kosmiczne Ranczo, czyli miejsce, gdzie Ziemianie mogą poczuć magię kosmosu. Na ranczu obejrzeliśmy ciekawe obiekty i zgłębiliśmy tajniki wszechświata, a jednocześnie mogliśmy się przy tym wspaniale bawić. Dzieci miały do dyspozycji dwa place zabaw, hangar z dmuchańcami, karuzele, spotkaliśmy również przybyszów z kosmosu, z którymi mogliśmy sobie zrobić zdjęcie. Wzięliśmy także udział w warsztatach zdobienia meteorytów. Wycieczkę zakończyliśmy przepysznym obiadem. Pogoda dopisała, dobry humor również! Dzieci wróciły szczęśliwe i na pewno na długo zapamiętają ten dzień.

     • Rejestracja dawców szpiku (w dniu zebrania)

      Nasz szkolny wolontariat będzie rejestrował potencjalnych dawców szpiku. 16 maja będziemy na Państwa czekać na dolnym korytarzu w naszej szkole. Zapraszamy od godziny 17.00 do 20.00. Zarejestrować się może każdy zdrowy człowiek w wieku 18-55 lat. Wystarczy pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka, wypełnić formularz i gotowe! Być może komuś to uratuje życie! Serdecznie zapraszamy!

     • Unijne zagadki

      Uczniowie i uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego pod opieką pani Katarzyny Kozłowskiej-Wyszogrodzkiej 11 maja brali udział w Grze Miejskiej na terenie mińskiego parku. Młodzież w kilkuosobowych grupach biegała alejkami parkowymi, zatrzymując się przy stacjach zadaniowych, aby rozwiązać unijne zagadki, łamigłówki czy hasła. Uczestnicy musieli się wykazać znajomością hymnu, flagi czy maskotki UE. Odpowiadali na pytania dotyczące założycieli UE i krajów członkowskich. Po intelektualnym wysiłku każda grupa wykonała "unijne selfie" i otrzymała nagrody z rąk p. Katarzyny Trojanek (Europe Direct Mińsk Mazowiecki).

     • Boisko szkolne nieczynne w dn. 20-23 maja

      Szanowni Państwo! Informujemy, że w dniach 20-23 maja w związku z przygotowaniami placu do zdawania egzaminu na kartę rowerową oraz z przeprowadzeniem egzaminu dla czwartoklasistów boisko na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 będzie nieczynne.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych