• Debata przedwyborcza

      Jutro (29 września) odbędą się w naszej szkole wybory do samorządu uczniowskiego. Uczniowie klas 4-8 będą wybierać swoich przedstawicieli. W przeddzień wyborów kandydaci mieli możliwość zaprezentowania się przed społecznością szkoły podczas DEBATY. W hali sportowej wszyscy uczniowie mogli wysłuchać krótkich prezentacji kandydatów - każdy opowiadał nie tylko o swoch pomysłach, swoim programie wyborczym, ale też o swoich pasjach, zainteresowaniach czy wyróżniających go wśród innych cechach czy umiejętnościach. W szranki stanęło szęścioro kandydatów - Julia Kościesza, Mateusz Kalinowski, Anna Władzińska, Aleksandra Michałowska, Amelia Brodzik i Gabriela Antonkiewicz. W czasie debaty prowadzonej przez Amelię Gałązkę i Zuzannę Rawską z 8c kandydaci odpowiadali też na pytania ekspertów, czyli pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego, pani pedagog Justyny Kołodziejczyk i nauczycielki wiedzy o s

     • KONKURSY PRZEDMIOTOWE

      Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Konkursy są organizowane z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętnośc twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.

     • Gazetka - wystartowała!

      Redakcja szkolnej gazetki "NA MARGINESIE" oddaje do rąk (i oczu) czytelników pierwszy w tym roku szkolnym numer szkolnego miesięcznika. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi artykułami z życia szkoły. Znajdziecie tu informacje o nowych nauczycielach i nowych uczniach. Poznacie bliżej czwartoklasistów. Przeczytacie wywiad z panią dyrektor MDK. Opowiemy Wam o ciekawostkach z życia królowej Elżbiety II. Poznacie nieznane szerzej fakty z czasów II wojny światowej. A do tego - recenzja gry, nowa rubryka "Ping-pong z...", Wasza ulubiona rubryka VS, sondy i inne ciekawostki. Gazetka jest dostępna w gablocie przy sali nr 19, na stronie internetowej szkoły, a dodatkowo - każda klasa otrzyma jeden wydrukowany egzemplarz szkolnego miesięcznika. Zapraszamy do lektury!

    • Gazetka - wystartowała!
     • Nasza szkoła na Zielonym Europikniku

      W minioną niedzielę (25 września) nasza szkoła wzięła udział w Zielonym Europikniku zorganizowanym przez Urząd Miasta. Reprezentanci szkół podstawowych z naszego miasta prezentowali efekty pracy przy projekcie Torami Nowej Edukacji, którego celem było rozwijanie uczniowskiej kreatywności, innowacyjnego myślenia i rozszerzanie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii. Przedstawiciele naszej szkoły zapraszali gości nie tylko do tworzenia stroików z wykorzystaniem darów jesieni, ale również do zapoznania się z nowoczesnymi pomocami naukowymi. Odwiedzające nas dzieci chętnie programowały trasę Robotów Photon, które poprzez aplikację mogły zmieniać kolory i wydawać dźwięki. Ponadto, przy pomocy pakietu LEGO Education, goście mieli możliwość zbudowania pojazdów i robotów, które mogły się poruszać! Największą atrakcją okazał się robot EMYS, który mówi w języku angielskim i reaguje n

     • Spotkanie o tolerancji

      W piątek 23.09.2022r. klasa 8D wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim wraz z panią Katarzyną Kozłowską-Wyszogrodzką. Młodzież wzięła udział w spotkaniu o wielokulturowości z panem Elmim Abdim. Bohater spotkania opowiadał o swojej drodze do Polski, o wojnie domowej w Somalii, o budowaniu tolerancji i otwartości na drugiego człowieka. Na koniec był czas na zadawanie pytań i wspólne zdjęcie.

     • Do szkoły... autobusem!

      W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 22 września do naszej szkoły w ramach edukacji komunikacyjnej zawitał miejski autobus. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzili z uczniami zajęcia na temat transportu miejskiego, jego zalet oraz bezpiecznego podróżowania autobusami. Uczniowie dowiedzieli się, co można przeczytać na przystanku, po co na autobusach maluje się żółte linie, dlaczego warto trzymać się poręczy w czasie podróży oraz czy wolno jeść w autobusie i jak się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych. To była bardzo ważna i potrzebna lekcja!

     • Dziewczyny wybiegały awans

      Z radością informujemy, że Maja Markiewicz zajęła 2.miejsce, a Lena Berger 8.miejsce w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych. Poniedziałek 26 września okazał się też dniem sukcesu dla Marysi Koncy i Ani Składanowskiej. Obie dziewczynki zajęły 4. miejsce w tych samych zawodach - Marysia wśród piątoklasistów, a Ania wśród czwartoklasistów. Cała czwórka wybiegała awans do zawodów regionalnych. Gratulujemy młodym zawodniczkom i ich trenerom - pani Aldonie Szewczyk i panu Marcinowi Sokołowskiemu. Gratulujemy też wszystkim pozostałym uczestnikom zawodów.

     • Pierwszaki zintegrowane

      21 września uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Kucykowej Zagrody w Cygance. Mieli tam możliwość nie tylko obserwować z bliska życie zwierząt takich jak konie, kucyki, osły, psy i koty, ale także mogli skorzystać z atrakcji. Poza skakaniem na trampolinie, zabawą na dmuchańcach i zjazdami na tyrolce, pierwszoklasiści zjedli kiełbaski z ogniska i watę cukrową. Najlepszą atrakcją wycieczki okazały się przejażdżki na kucykach.

     • EMYS uczy języka angielskiego

      Dzisiejsze lekcje języka angielskiego w niektórych klasach trzecich i czwartych wywołały mnóstwo emocji. Na zajęciach pojawił się robot EMYS, z którym można było poznawać nowe słownictwo. O emocje związane z pojawieniem się robota na lekcji języka angielskiego zadbał anglista pan Artur Jankowski. EMYS jest jedną z nowych pomocy naukowych, które pojawiły się w szkole.

     • Zapraszamy na zielony europiknik

      Zielony Europiknik - 25 września 2022 g. 14.30 -18.00

      Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na Zielony Europiknik.

      25 września oficjalnym otwarciem muralu Solidarni z Ukrainą rozpoczniemy nasze doroczne zielone święto. Zapraszamy o 14.30 na plac przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Krótko opowiemy o idei dzieła, spotkamy się z przedstawicielami Komisji Europejskiej w Polsce ( sponsorami przedsięwzięcia), zobaczymy program artystyczny przygotowany przez społeczność ukraińską. Skosztujemy też tradycyjnych przekąsek ukraińskich.

     • Wolontariusze docenieni

      W środę 21 września przedstawiciele naszych szkolnych wolontariuszy wzięli udział w krótkim, ale niezwykle energetycznym spotkaniu z głównym dyrygentem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Jurkiem Owsiakiem. Młodzież usłyszała słowa podziękowania za podejmowaną działalność wolontariacką oraz słowa zachęty do udziału w kolejnym finale WOŚP-u. Pan Jurek Owsiak przyjechał do Mińska Mazowieckiego, by oficjalnie otworzyć pierwszą w Polsce ulicę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz by podziękować mińskiemu sztabowi za ponad 30-letnią pracę na rzecz tej orkiestry, która będzie grała do końca świata i... o jeden dzień dłużej. Nasi szkolni wolontariusze w tym roku również planują zaangażować się w zbiórkę na rzecz WOŚP w styczniu 2023. SIEMA!

     • PODSUMUJMY PIKNIK CHARYTATYWNY

      Kochani, Piknik charytatywny Fabryka Mocy dla Darii Gągol, który odbył się 18 września (w niedzielę) mimo początkowej kiepskiej pogody i lekkiego opóźnienia okazał się sukcesem.

      Uwaga!!! kwota z pikniku to 39 011,11 zł. DZIĘKUJEMY!

      Oto kwoty z poszczególnych puszek - 237,50 2 - 521,50 7 - 3586,50 + 20 kun 8 - 391,15 9 - 293,00 13 - 1912,90 14 - 1367,00 18 - 1374,30 19 - 532,01 20 - 2577,99 + 1 lira turecka 21 - 888,55 22 - 1038,00 23 - 904,20 26 - 362,38 27 - 2196,70 28 - 1890,00 29 - 1184,90 30 - 1474,20 31 - 2287,00 32 - 410,84 33 - 1406,40 35 - 1490,60 36 - 322,00 37 - 917,50 38 - 1211,01 39 - 1626,60 40 - 1151,81 + 2 Euro 42 - 564,00 43 - 304,00 45 - 751,30 46 - 792,00 48 - 981,47 50 - 1005,05 anonimowy darczyńca - 1056,75 + 1 dolar razem 39011,11 zł + 2 euro, 1 dolar, 20 kun i 1 lira turecka. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom - jesteście wielcy.

     • Torami nowej edukacji - podsumowanie projektu

      Zachęcamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekt "Torami Nowej Edukacji".

      https://www.minsk-maz.pl/1191,aktualnosci-wrzesien-2022?tresc=24562

      W ramach projektu „Torami nowej edukacji - wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego” ponad 1000 uczniów ze wszystkich mińskich szkół podstawowych uczestniczyło w zajęciach rozwijających umiejętności uczenia się i wzmacniających kompetencje kluczowe. Celem projektu było także podniesienie jakości edukacji i zwiększenie atrakcyjności nauczania poprzez rozszerzenie kwalifikacji nauczycieli. Zakupione za blisko milion złotych nowoczesne pomoce dydaktyczne z pewnością uatrakcyjniają proces nauczania.

     • Młodzieżowe konsultacje z panią wiceburmistrz

      20 września ósmoklasiści spotkali się z panią wiceburmistrz Elizą Bujalską, by porozmawiać o Młodzieżowej Radzie Miasta. Ruszyły konsultacje nowego projektu, dzięki któremu głos młodych ma być w naszym mieście bardziej słyszalny. Powstał już statut Młodzieżowej Rady Miasta określający, m. in. procedurę jej wyboru, długość kadencji (2 lata) i wiek członków (13-19 lat). Uczniowie klas ósmych rozmawiali z panią wiceburmistrz o zadaniach i zasadach działania Młodzieżowej Rady Miasta, a także składali na karteczkach pomysły dotyczące tych spraw. Życzymy młodzieży, by chciała się aktywnie angażować we własne sprawy.

     • 6a działa dla Darii

      We wtorek 20 września na długich przerwach uczniowie klasy 6a (koledzy i koleżanki z klasy Darii Gągol) będą sprzedawać na dolnym korytarzu lemoniadę. Stoisko z napojem będzie rozstawione w pobliżu wejścia do stołówki szkolnej. Za kubek lemoniady płacimy 5zł - cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie Darii. Dziękujemy uczniom klasy 6a i pani wychowawczyni Monice Gromulskiej za tę kolejną inicjatywę służącą pomaganiu.

    • Zebranie - zapraszamy rodziców
     • Zebranie - zapraszamy rodziców

      W najbliższy wtorek 20 września zapraszamy rodziców naszych uczniów na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie. Spotkania z wychowawcami kl.1-3 rozpoczną się o godz. 17.00. Spotkania z wychowawcami kl. 4-8 rozpoczną się o godz. 17.30. Będziemy wspólnie planować pracę wychowawczą w bieżącym roku szkolnym. ZAPRASZAMY!

     • Dzień Kropki

      15 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Kropki. Była to okazja do zaprezentowania różnych talentów i umiejętności. Najstarsi uczniowie z klas ósmych postanowili umilić ten dzień młodszym kolegom i koleżankom, czytając im fragment książki pt. „Kropka”, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia o dziewczynce, która dzięki małej kropce uwierzyła we własne możliwości. Po wysłuchaniu tekstu dzieciaki miały za zadanie wykonać prace plastyczne, w których zaprezentowały swoje pasje i umiejętności. W ten sposób powstały bardzo pomysłowe dzieła. Święto kropki było też widoczne na dziecięcych ubraniach, na których królowały dziś różnorodne kropki.

     • Alfabetycznie... w 4c

      Uczniowie klasy 4c utrwalają znajomość alfabetu - jak? W działaniu! Na lekcji języka polskiego oprócz znajomości alfabetu uczniowie ćwiczyli również umiejętności pracy w grupach, kontrolowania czasu przeznaczonego na pracę, odpowiedzialności za powierzone zadanie. Czwartoklasiści na lekcję przynieśli gazety, z których wycinali wyrazy rozpoczynające się od kolejnych liter alfabetu i przyklejali je zgodnie ze znaną już kolejnością alfabetyczną. Wszyscy pracowali w pełnym skupieniu i doskonale poradzili sobie z tym zadaniem.

     • TALENCIAKI

      Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoła pełna talentów" organizowanej przez sieć sklepów LIDL. Jeśli robią Państwo zakupy w tym sklepie, to wystarczy poprosić przy kasie o talenciakowe bony (1 bon za zakupy o wartości min. 50 zł, w tym co najmniej jedno warzywo lub owoc). Talony można przynosić do szkoły i wrzucać do szkrzyneczki - przy szatni kl. 4-8 lub w świetlicy. Można także skanować QR kody. Im więcej "talenciaków" będzie na naszym koncie, tym atrakcyjniejsze nagrody dla szkoły będziemy mogli otrzymać. Akcja trwa do listopada.

     • Piątoklasiści na kajakach

      W ubiegły czwartek uczniowie klas 5a i 5b wybrali się na jednodniową wycieczkę. Podczas niej wysłuchali historii związanych z miejscowościami Liw oraz Węgrów. Zobaczyli także zamek w Liwie. Ostatnim punktem wycieczki był spływ kajakowy - dla większości uczniów pierwszy w życiu. Udało się przepłynąć łącznie 10 km. Aktywnie spędzony czas na wycieczce pozwolił uczniom zintegrować się oraz pokonać własne słabości.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych