• Pamiętamy...

     • Przy okazji dnia Wszystkich Świętych przedstawiciele klas 1-3 udali się na pobliski cmentarz, żeby zapalić znicze i uczcić pamięć żołnierzy poległych w obronie naszego kraju. Dzieci w ciszy i zadumie przeszły alejkami cmentarza, doskonale pamiętając o stosownym zachowaniu w miejscu zadumy. Takie wyjście to idealna lekcja historii i kształtowanie postaw szacunku do własnego kraju.

     • 5c w Muzeum J. Piłsudskiego

     • Uczniowie z klasy 5c wraz wychowawcą - panem Marcinem Maciejewskim i polonistką - panią Agnieszką Kożuchowską 6 listopada pojechali do Sulejówka do Muzeum Józefa Piłsudskiego na zajęcia "Świętujemy Niepodległą". W związku z tym, że wizyta w muzeum była kilka dni przed 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie na wystawie stałej oglądali eksponaty związane z procesem odbudowywania Polski po 123. latach zaborów, dowiedzieli się, jaką rolę w tamtym czasie pełnił marszałek J. Piłsudski, rozmawiali z panią przewodniczką o symbolach i barwach narodowych. Uczniowie mieli również okazję poznania tajników alfabetu Morse’a, który na początku XX wieku był głównym sposobem komunikowania się między państwami. Zadaniem uczniów było wymyślenie wyrazów związanych z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości, a następnie zaszyfrowanie ich alfabetem Morse’a. Na zakończenie wycieczki uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywali przypinki z samodzielnie wymyślonymi sloganami dotyczącymi Święta Niepodległości. Wizyta w muzeum bez wątpienia wprowadziła wszystkich w patriotyczną atmosferę. Uczniowie z 5c byli zachwyceni wizytą w muzeum, deklarują, że chętnie wybiorą się tam ponownie.

     • Tydzień radosnego świętowania

     • Nauczycielki historii - pani Ewelina Frankiewicz, pani Marta Woźnica i pani Urszula Ćwiek zapraszają do wspólnego świętowania i zabawy z historią. 

      Zaczynamy już 6 listopada.

      Szczegóły - na plakacie.

     • Bieg Radości z Niepodległości

     • 10 listopada odbędzie się już po raz 6. w naszej szkole i jednocześnie po raz 1. jako impreza dla uczniów ze szkół miejskich "Bieg Radości z Niepodległości". Uczniowie klas 0-3 oraz reprezentacje uczniów z mińskich podstawówek spotkają się, aby razem świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najpierw wspólnie odśpiewamy hymn, poźniej będzie rozgrzewka przed biegiem, a następnie sam bieg - przy czym najważniejsze jest radosne, głośne i grupowe pokonanie trasy (można biec, truchtać, podskakiwać...). Im weselej i bardziej biało-czerwono, tym lepiej! Szczegóły na plakacie i u wychowawczyń klas 0-3. Świętujmy z radością!

     • 11 Listopada - świętujmy radośnie!

     • W imieniu organizatorów zapraszamy na obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

      Świętujmy radośnie! 11 listopada zapraszamy na plac Stary Rynek do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. To najważniejsze święto państwowe w Polsce, symboliczne upamiętnienie wszelkich starań o wolność i niepodległość naszego kraju. Dzień, w którym radujemy się tym, iż żyjemy w niezawisłym państwie i odczuwamy dumę z faktu, że jesteśmy Polakami.

      W trosce o kultywowanie tradycji, ale też inspirowanie mińskiej społeczności do radosnego świętowania po części oficjalnej uroczystości zapraszamy do udziału w rodzinnym spotkaniu na Starym Rynku.

      Tegoroczna edycja „Z Piłsudskim przy gramofonie” będzie nawiązywała do unikalnego nagrania wypowiedzi Józefa Piłsudskiego z września 1924 roku.  

      Atrakcją specjalną, podkreślającą, że 11 listopada jest dniem radosnym, w którym cieszymy się naszą wolnością będą pokazy tańca z lat 30-stych i animacje taneczne Swing Avenue włączające uczestników do wspólnej zabawy. Na Starym Rynku zagości także Czytelnia Słów i Dźwięków Elektra z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

      Zaplanowaliśmy też mini miasteczko z kawiarenką, w której z gramofonu popłynie głos marszałka i muzyka z epoki. Będzie można ułożyć pasjansa – ulubioną grę Piłsudskiego. W punkcie fotograficznym wystylizujecie się na lata 20-ste, a w retrobibliotece wymienicie płytami winylowymi. Przewidzieliśmy także kącik muzealny przedstawiający postać marszałka Piłsudskiego i jego związki z Mińskiem Mazowieckim. Dzieciom zaproponujemy zawody hobby horse ze wspaniałymi nagrodami autorstwa mińskiej artystki Pauliny Rogalskiej.

      Nie zabraknie też patriotycznych przypinek i pocztówek, które będą pamiątką dla uczestników.

      Z okazji jubileuszu 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego naszym obchodom patronuje marka „Mazowsze serce Polski”.

     • Słodkie Halloween!

     • Z ubiegłym tygodniu w szkole odbyły się lekcje kulturowe nawiązujące do tradycji i historii Halloween. Popularny zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października postanowiliśmy połączyć z przyjemnym i pożytecznym. Uczniowie zamienili się w kucharzy, a za zadanie mieli przygotować w domu potrawę, której jednym ze składników obowiązkowo musiała być dynia, jako symbol zarówno jesieni jak i Halloween. Dodatkowo, każdy kucharz musiał tym razem zdradzić swój przepis i napisać go w języku angielskim. Odbyły się również klasowe konkursy na najsmaczniejsze danie z dynii i na najciekawiej przygotowany przepis. Potrawy bardzo  wszystkim smakowały. Gratulujemy kulinarnych talentów.

     • Nad Srebrną - zaproszenie

     • 18 listopada 2023 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim organizuje VI Mińskie Spotkania Wydawnictw Publikacji Regionalnych „Nad Srebrną” poświęcone Mińskowi Mazowieckiemu, powiatowi mińskiemu i okolicom.

      Wydawnictwa te cieszą się od lat dużym zainteresowaniem, są jednak rozproszone i niekiedy trudno do nich dotrzeć. Dla wydawców Mińskie Spotkania będą okazją do zaprezentowania swego dorobku wydawniczego i wymiany doświadczeń, dla czytelników, bibliotek i placówek kultury – do poznania lokalnego rynku wydawniczego i uzupełniania zbiorów.

      Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

      Termin: 18 listopada 2023 r. (sobota), godzina 14:00

      Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim, ul. Piłsudskiego 1a, Mińsk Mazowiecki

      Program - Program_VI_MINSKIE_SPOTKANIA_WYDAWCOW_PUBLIKACJI_REGIONALNYCH.pdf

      Szczegóły - na plakacie.

     • Duszki w 6a

     • W dniu dzisiejszym na języku polskim uczniów klasy 6a odwiedziły parkowe duszki. Na swoich białych ubrankach miały zapisane fragmenty wyrazów. Zadaniem uczniów było wybranie jednego duszka, położenie go na kartce tak, by duszek i słowa na nim zawarte zostały użyte w zdaniach. W efekcie powstały strasznie fajne opowiadania. Dodatkowo uczniowie zaznaczali w opowiadaniach czasowniki, a następnie określali ich formę gramatyczną.

     • Dzieła Mickiewicza na szkolnej scenie

     • Uczniowie z klasy 7b przygotowani przez polonistkę - panią Izabellę Kożuchowską zaprosili dziś widzów do sali teatralnej na spektakl inspirowany II częścią "Dziadów" i "Romantycznością" Adama Mickiewicza. Siódmoklasiści zadbali o klimatyczny wystrój sali, o rekwizyty i o stroje bohaterów. Ważnym aspektem występu była także muzyka - piosenki w wykonaniu P. Gintrowskiego "Dziady", H. Wyrodek "Ta nasza młodość", czy A. Szałapak "Zaklinanie, czarowanie". Uczniowie z klasy 7b z pewnością zapamiętają treść lektury obowiązkowej, którą musieli wcześniej przeczytać, zrozumieć i zinterpretować, żeby widzowie mogli obejrzeć na scenie efekty ich pracy. Gratulujemy!

     • Koła olimpijskie w 2a

     • Klasa 2a zaraz po zakończeniu Integracyjnych Igrzysk Sportowych utrwalała w nowy dla siebie sposób kolory kół olimpijskich. Uczniowie podczas lekcji pracowali, korzystając z nowoczesnej technologii długopisów 3d. Nie było to łatwe zadanie, ale każdy poradził sobie znakomicie. Przy tej okazji dzieci uczyły się również współpracy i pomocy innym. Klasa zgodnie stwierdziła, że chce częściej korzystać z tej techniki utrwalania wiedzy. Na pewno długopisy 3d zagoszczą w 2a jeszcze nie raz!

     • Integracyjne Igrzyska Sportowe

     • 31 października w naszej szkole odbyły się XV Integracyjne Igrzyska Sportowe. W wydarzeniu brały udział klasy integracyjne: zerówka, klasa 1C, klasa 1D, klasa 2A, klasa 2B praz klasa 3D. Igrzyska zostały uroczyście otwarte przez dyrektora szkoły pana Grzegorza Wyszogrodzkiego oraz panią wicedyrektor Agnieszkę Kożuchowską, którzy zaprosili do wspólnej zabawy zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Przekazali oni uczniom najważniejszą zasadę szkolnych zawodów sportowych: WYGRYWA TEN, KTO SIĘ DOBRZE BAWI. Uczniowie z poszczególnych klas brali udział w sześciu wymagających konkurencjach:

      1) skakanie obunóż z kostką trzymaną w kolanach do pachołka i z powrotem;

      2) wyścig do tyłu na czworakach z woreczkiem na plecach

      3) skakanie przez dłuuuugą skakankę;

      4) bieg między chorągiewkami slalomem z rakietką od tenisa, na której należy utrzymać piłeczkę;

      5) bieg do punktu, przełożenie szarfy przez ciało, a następnie rzut woreczkiem do celu;

      6) skakanie slalomem na ogromnej piłce.

      Wszyscy uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze ze wszystkimi konkurencjami. Podczas zawodów było widać zastosowanie zasady „fair play” oraz znajomości zasad obowiązujących podczas zawodów sportowych. Na zakończenie zawodów pan Dyrektor wręczy wszystkim klasom pamiątkowy dyplom za udział w Integracyjnych Igrzyskach Sportowych oraz nastąpił czas na wspólne zdjęcie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji słodkiego poczęstunku dla uczniów, który był bardzo przyjemną i smaczną nagrodą za pracę i zaangażowanie wszystkich podczas igrzysk.

     • Październikowy numer "Na Marginesie"

     • Zapraszamy do lektury październikowego wydania miesięcznika "NA MARGINESIE". Znajdziecie w nim 20 stron ciekawostek z życia szkoły. Zachęcamy do bliższego poznania nowej przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, przeczytania relacji z obchodów Dnia Papieskiego, Dnia Głośnego Czytania, krótkich rozmów z nauczycielami i uczniami na różne tematy. Dowiecie się, jaki charakter mają największe psy na świecie oraz co nowego powstanie przy naszej szkole. W gazetce znajdziecie także informacje sportowe. Życzymy miłej lektury!

      Link do gazetki: Na_marginesie-_pazdziernik_2023r..pdf

     • Podsumowanie Dni Matematyki

     • W piątek 27 października zostały podsumowane Dni Matematyki. Dyplom i nagrodę za poprawne rozwiązanie krzyżówki matematycznej wylosowała Julia Bożym z klasy 5a, natomiast za sudoku - Karolina Wojdyna z klasy 7b.  Matematyczny Escape Room najszybciej rozgryźli:

      - Tymon Piekut z klasy 4d,

      - Viktoria Solodiuk z klasy 5a,

      - Lilianna Gąsior z klasy 5a. Również na nich czekały dyplomy i nagrody.

      Zwycięzcy Kalamburów Matematycznych to drużyny klas 4c, 5b i 7a. Klasy oprócz dyplomów otrzymały słodkości, a uczniowie reprezentujący klasy otrzymali drobne upominki. Słodycze odebrała również delegacja klasy 5a, która zwyciężyła w konkursie Mody z matematycznym pazurem.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

      Joanna Sułek

      Marta Ślubowska

      Martyna Woźnica

      Sławomir Rybiński 

     • Konkurs fotograficzny "Las jest dla nas"

     • Jesień to magiczna pora roku, kolorowe zmiany w przyrodzie zachęcają do spacerów na świeżym powietrzu. Skorzystaj z okazji, zrób ciekawe zdjęcie przedstawiające leśną przyrodę i weź udział w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Las jest dla nas!". Serdecznie zachęcamy do udziału, szczegóły na plakacie i w regulaminie.

      regulamin - Konkurs-Regulamin.pdf

     • Gramy zmysłami

     • Uczniowie klasy 4c zrealizowali zadanie październikowe w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami", którego celem jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Uczniowie stworzyli sensoryczny tor przeszkód, a następnie korzystali z niego w ramach wspólnej zabawy. Czwartoklasiści rozwijali w ten sposób motorykę dużą oraz koordynację ruchową. Zabawa dała wszystkim mnóstwo radości.

     • Potrzebna krew dla absolwentki gimnazjum

     • Prosimy o pomoc dla absolwentki naszego Gimnazjum Miejskiego nr 2 - Mai Wichrowskiej (z domu Matusiak). Pani Maja potrzebuje krwi na czekającą ją operację z powodu nowotworu złośliwego. Na plakacie znajdują się terminy poboru krwi ze wskazaniem na Maję Wichrowską. Liczymy na wielkie serca przyjaciół oraz całej społeczności naszej szkoły i z góry dziękujemy za wzięcie udziału w akcji.

     • Nauka edytowania zdjęć w 2d

     • Lekcje informatyki to nie tylko rozwijanie umiejętności korzystania z komputera, ale także zajęcia z wykorzystaniem funkcji tabletów. Zadaniem uczniów klasy 2d było wykonanie zdjęć obiektom zaproponowanym przez nauczyciela i ich edycja. Dzieci mogły samodzielnie wybrać filtry, dołożyć podpisy, a także zmienić kontrast czy oświetlenie zrobionego zdjęcia.

     • Pomagamy zwierzakom

     • W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Idea wspomnianych obchodów została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku obchodzą swój dzień. Świętowanie tego dnia ma na celu przypomnienie i uświadomienie ludziom, iż zwierzęta to istoty żywe, które również mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania. Poza tym ma za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachowań ludzi wobec zwierząt. Z okazji Dnia Zwierząt w szkole zorganizowaliśmy gazetkę ze zdjęciami naszych uczniów z ich pupilami. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Można było podziwiać nie tylko psy i koty, ale również papugi, jeże, chomiki i wiele innych ciekawych okazów. Została zorganizowana zbiórka karmy oraz potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Celestynowie oraz zbiórka plastikowych nakrętek również na rzecz schroniska.  Akcja zbierania plastikowych nakrętek dla zwierzaków będzie trwała przez cały rok. Zachęcamy do włączenia się w to działanie. Przytulajcie Wasze domowe pupile i dbajcie o nie!

     • Jestem bezpieczny

     • Uczniowie z klasy 3a przypominali koleżankom i kolegom z klas 1-3 oraz zachęcali ich do udziału IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Zasadach Udzielania Pierwszej Pomocy „Jestem bezpieczny”. Rodzice uczennicy z kl. 3a wykonali znaki drogowe, które można obejrzeć na korytarzu szkolnym. Etap szkolny konkursu odbędzie się  6 listopada 2023 r. Dwie osoby, które zdobędą najwięcej punktów, będą reprezentowały naszą szkołę na etapie powiatowym w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim.  Zgłoszenia do pani Iwony Szulawskiej i pani Małgorzaty Kożuchowskiej do 30 października.

     • Klasy 4 i 5 na lekcji w kinie

     • Czwarto- i piątoklasiści wzięli dziś udział w lekcji kinowej, której tematem były gatunki filmowe. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest gatunek filmowy, w jaki sposób twórcy filmowi rozśmieszają widzów oraz czym charakteryzuje się film przygodowy. Po części teoretycznej wszyscy obejrzeli wciągający film przygodowy "Przygody Remiego" ukazujący siłę przyjaźni zarówno z ludźmi, jak i ze zwierzętami. Po raz kolejny możemy potwierdzić, że "lekcje w kinie" świetnie łączą edukację i rozrywkę. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych