• Wiwat Maj, 3 Maj!

     • 3 maja w kościele NNMP odbyła się msza w inetencji ojczyzny, a potem przed pomnikiem Konstytucji 3 Maja wiceburmistrz wygłosił okolicznościowe przemówienie i złożono kwiaty. W uroczystościach obchodów 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, którym opiekował się pan Tomasz Ruta. Pani wicedyrektor Izabela Saganowska wraz z delegacją wszystkich mińskich szkół podstawowych składała kwiaty przed pomnikiem przy rondzie gen. Józefa Hallera. Warto pamiętać, że na granitowej płycie pomnika pod orłem Rzeczpospolitej z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego umieszczono tekst z Konstutucji: "Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu".

     • Piknik europejski

     • 1 maja wspólnie z uczniami ze Szkolnego Koła Europejskiego świętowaliśmy 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji na placu przed Pałacem Dernałowiczów został zorganizowany piknik dla mińskiej społeczności. W trakcie zabawy piknikowej można było wybrać się w podróż do wybranych państw UE, uprawniał do tego specjalny bilet dostępny dla uczestników w punkcie informacyjnym. Na stoiskach można było skorzystać z różnych atrakcji: fotobudki, przejażdżki trójkołowym rowerem, przygotowane zostały także zadania do wykonania przez zwiedzających. Nasi uczniowie mieli okazję w atrakcyjny sposób poznać fakty, historię oraz kulturę państw europejskich. 

     • Dzień Ziemi

     • 29 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole w klasach 4 -7 Dzień Ziemi. W związku z tym uczniowie brali udział w turnieju ekologicznym. W czasie tej imprezy rywalizowali o tytuł najbardziej ekologicznej klasy. Aby go zdobyć, śpiewali piosenki ekologiczne ułożone przez siebie, prezentowali modę ekologiczną, zastanawiali się, jak dbać o Ziemię i swoje pomysły przedstawili na plakatach, obejrzeli również film o segregowaniu odpadów oraz rywalizowali w konkurencjach sportowych. Najbardziej ekologicznymi klasami zostały: 4c, 5d, 6a, 6b i 7a, ale wszystkie pozostałe też wypadły bardzo dobrze i otrzymały ekologiczny certyfikat. Hasło Dnia Ziemi to „Mniejszy ślad – lepszy świat”. My też chcemy zmniejszać ślad węglowy i robimy to m. in. poprzez propagowanie ekologicznego stylu życia.

     • Rada Rodziców zaprasza na zebranie

     • Rada Rodziców zaprasza na zebranie w dniu 06.05.2024 o godzinie 17:00 w stołówce szkolnej.

      PORZĄDEK ZEBRANIA:

      1.       Otwarcie zebrania.

      2.       Omówienie bieżącego budżetu.

      3.       Omówienie bieżących kwestii Rady Rodziców:

      a.       Dzień Dziecka

      b.       Zakończenie Roku Szkolnego

      c.       Zwrot 10%

      d.       Dygestorium.

      4.       Dyskusja oferty AED.

      5.       Omówienie organizacji szkoleń z zakresu Pierwszej Pomocy.

      6.       Dyskusja najbliższych pomysłów:

      a.       Fotograf

      b.       SKS dla rodziców

      c.       Konkurs na nazwę ujęcia filtrowanej wody

      d.       Działania promocyjno – informacyjne RR

      e.       Ankieta ewaluacyjna.

      7.       Wolne wnioski.

      8.       Zamknięcie zebrania.

     • Tydzień Zdrowia

     • W dniach od 22 do 26 kwietnia w młodszych klasach naszej szkoły odbył się Tydzień Zdrowia. Zorganizowano wiele działań mających na celu promowanie zdrowego stylu życia, uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz zwrócenie uwagi na zasady racjonalnego odżywiania się. W ramach tej akcji uczniowie klas 0-3 brali udział w różnorodnych działaniach. Uczniowie codziennie ubierali się na inny kolor i przynosili warzywa i owoce w danym kolorze, które później razem jedli podczas drugiego śniadania. Pojawiły się zdrowe i smaczne przekąski: seler naciowy, awokado, rukola, mango, truskawki. Poniedziałek był dniem czerwonym, we wtorek królowała zieleń. W środę ubraliśmy się na żółto i pomarańczowo. Czwartek był dniem niebieskim, w którym dzieci przypominały o tym, jak ważna jest dla naszego organizmu woda. Piątek zaś był dniem kolorowym, w którym wspólnie na lekcjach uczniowie robili zdrowe wiosenne kanapki i szaszłyki owocowe. Odbył się quiz o zdrowiu, który przeprowadziły uczennice z klasy 2B i 3A, w nagrodę za poprawną odpowiedź dzieci otrzymały sok owocowy. Na korytarzu szkolnym pojawiły się plakaty informacyjne o tym, ile jest cukru w różnych słodkich przekąskach, oraz piramidy zdrowia wykonane przez klasę 3A. Działania prozdrowotne nie kończą się wraz z zakończeniem tygodnia zdrowia, ale będą kontynuowane, bo pamiętajmy, że „Zdrowie to największe dobro życia”.

     • Spotkanie o zwierzętach

     • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu z panią Dorotą Sumińską - pisarką oraz lekarką weterynarii, psychologiem zwierzęcym z zamiłowania. Pani Sumińska udziela porad miłośnikom zwierząt na swoim kanale na YouTubie "Sumińska - ZWIERZĘ Ci się". Nasza gościni jest autorką książek dla dorosłych i dla dzieci o zwierzętach, ludziach, podróżach i o życiu. Pani Sumińśka mówiła uczniom o potrzebach zwierząt, o ich uczuciach i o konieczności dbania o zwierzęta, którymi się opiekujemy. Zachęcała do częstszego podejmowania decyzji o adopcji zwierząt ze schronisk, zamiast ich kupowania. Dzięujemy za to spotkanie, liczymy, że uczniowie kals 1-3 z jeszcze większą empatią będą zajmować się swoimi podopiecznymi.

     • Commedia dell’arte – Burattino

     • 26 kwietnia uczniowie klas 6a i 6b wraz z rodzicami i nauczycielami wybrali się do Teatru Wielkiego Opery Narodowej na  balet "Pinokio”.  Była to świetna zabawa dla dzieci, ale również spektakl, którym zachwycali się dorośli. A wszystko to dzięki pełnej humoru muzyce Wajnberga, pięknu tańca, magii teatralnych obrazów oraz bogatej w znaczenia opowieści: o tryumfie słabości nad przemocą, o poszukiwaniu wolności i o błądzeniu, które konieczne jest dla rozwoju osobistego. Na wielu z nas ogromne wrażenie zrobiła postać świerszcza, którą grał Marko Juusela oraz Pinokio 1, czyli Anastasiia Bilokon. Wycieczka była zwieńczeniem kwietniowych wydarzeń związanych z teatrem.

     • Maraton teatralny

     • W piątek zakończyliśmy tygodniowe przeglądy teatralne w kl. IV-VI. Podczas ostatniego miesiąca uczniowie pracowali metodą projektu, tworząc scenariusze, rekwizyty. Własnoręcznie wykonywali elementy scenografii, uczyli się swoich ról na pamięć. Dla wielu z nich był to sceniczny debiut. Dzieci miały  możliwość zaprezentowania się na scenie teatralnej, zintegrowania się, pobudzenia swojej kreatywności, doskonalenia umiejętności obserwacji i świadomego doboru form teatralnych oraz wzbogacenia słownictwa.  Nauczyciele poloniści z dumą i uśmiechem na twarzy oglądali starania uczniów, a w szczególności pomysłodawczyni  przeglądów teatralnych p. Joanna Sterna.

     • Pociąg do przygody

     • Piękny słoneczny piątek 26 kwietnia uczniowie klasy 4c wykorzystali, by wspólnie przeżyć przygodę. Najpierw na lekcji opracowaliśmy plan wyjazdu, wyszukaliśmy właściwe połączenia, ustaliliśmy, co należy ze sobą zabrać i ile czasu zajmie nam wyjazd. W dniu wycieczki każdy czwartoklasista zakupił sobie samodzielnie bilet na pociąg i ruszyliśmy w drogę. Ze stacji Warszawa-Powiśle dotarliśmy do Muzeum Narodowego, by spełnić marzenie o zobaczeniu na własne oczy obrazu "Bitwa pod Grunwaldem". Potwierdzamy - jest ogromny! Dzięki udziałowi w lekcji muzealnej pt. "Muzealne przeboje" dowiedzieliśmy się, że Matejko miał kłopoty ze wzrokiem, że okrągły obraz nazywa się tondo i że mumię przygotowywano przez trzy miesiące. Odwiedziliśmy sześć galerii muzealnych, by zobaczyc największe skarby Muzeum Narodowego. Na pewno yam wrócimy po więcej. Potem był czas na jedzonko w ulubionym McDonaldzie, ale żeby tam dotrzeć, też trzeba było pomyśleć, użyć aplikacji i wybrać trasę. Wszystko się udało i z pełnymi brzuchami wróciliśmy pociągiem do Mińska. To był bardzo przyjemny i pełen wrażeń wyjazd. Zobaczymy, kiedy znowu ekipa czwartoklasisów z panią Kasią Rosłoń i panią Izą Saganowską ponownie wyruszy w świat.

     • Konkurs Amemus Patriam

     • 25 kwietnia w Centrum Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Amemus Patriam”. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Burdach z kl. 1b i Hanna Gromulska z kl. 2b. Z przyjemnością informujemy, że laureatką III miejsca została Hanna Gromulska. Gratulujemy!

     • Europejski Tydzień Szczepień - spotkanie

     • 26 kwietnia gościliśmy w szkole panie z Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które przedstawiły uczniom klas piątych i szóstych informacje na temat zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego. Pani Ewa Kowalska, pani Sylwia Kamińska i pani Marzena Szuba przekazały uczniom wiadomości na temat wirusa HPV, mówiły o zabezpieczeniu przed zarażeniem się tym wirusem, o statystykach dotyczących szczepień przeciwko HPV na świecie. Prelekcja dla uczniów została przeprowadzona w związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Szczepień trwającego w dniach 21-26 kwietnia. Dziękujemy za to spotkanie, które wpisuje się w działania profilaktyczne w naszej szkole.

     • 4d i 5a uczyły się w Warszawie

     • 24 kwietnia uczniowie z klas 4d i 5a wybrali się na arcyciekawą wycieczkę do Warszawy. W pierwszej kolejności odwiedzili Teatr Ekologiczny „Bohema House”, gdzie czekała na nich prawdziwa uczta dla oczu i ducha – spektakl „Piraci z Plastiklandu”. Celem wszystkich przedstawień w teatrze Bohema House jest poszerzanie wiedzy ekologicznej dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na niszczenie naszej planety oraz degradację dna oceanów i wymieranie stworzeń morskich. Po spektaklu uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie z aktorami oraz zdobyć od nich autografy. Kolejnym celem wycieczki była wizyta w nowoczesnym, interaktywnym „Cosmos Muzeum”. Wystawa w tym niesamowitym muzeum składa się z eksponatów, które łączą w sobie iluzję, magię i sztukę nowoczesną. Zajmuje ona dwa piętra pełne rozrywki, zabawy oraz złudzeń optycznych, oszukujących nasze zmysły. W każdym pokoju czekały na nas niesamowite niespodzianki – labirynt z luster, z którego naprawdę było trudno wyjść, studnia bez dna, odwrócony czy kosmiczny pokój, basen wypełniony różowymi piłeczkami, w którym można było się z lubością zanurzyć. To była wspaniała i ekscytująca wycieczka.

     • 4a na wycieczce

     • Uczniowie klasy 4a pod opieką pana Marcina Sokołowskiego i pana Marka Kudelskiego wybrali się na wycieczkę do stolicy. Pierwszym punktem programu było obejrzenie przedstawienia "Piraci z Plastiklandu" w ekologicznym Teatrze Bohema House. Po spektaklu, cała grupa wybrała się na wyjątkową lekcję wf-u w Stacji Grawitacja, która okazała się strzałem w dziesiątkę! 

     • Unijne spotkanie

     • Na kilka dni przed  20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej odbyło się w naszej szkole spotkanie Szkolnych Klubów Europejskich ze szkół podstawowych z przedstawicielką Fundacji Schumana z Warszawy. Pani Joanna przybliżyła uczniom obszary działania, jakimi zajmuje się UE a są to m.in. ochrona praw człowieka, ochrona środowiska, rozwój infrastruktury, łatwe podróżowanie itd. Uczniowie podczas warsztatów zastanawiali się, który z wymienionych obszarów jest dla nas Polaków najważniejszy oraz kiedy UE osiągnie neutralność klimatyczną? Podczas quizu  europejskiego klubowicze odpowiadali na pytania dotyczące ilości języków urzędowych oraz liczby ludności w UE. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i obietnicą  kolejnych wspólnych warsztatów. 

     • 2 maja - Dzień Flagi

     • Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej to święto ustanowione w 2004 roku. 2 maja Polki i Polacy malują Polskę i świat na biało i czerwono. Prosty gest wyeksponowania flagi podkreśla naszą narodową wspólnotę i pozwala każdemu być ambasadorem polskości. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli pracowników szkoły do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji #mojaflaga i wywieszenia flagi.

     • "Jesteśmy Europą" - piknik europejski 1 maja 2024

     • 1 maja będziemy wspólnie świętować 20-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji zapraszamy mińską społeczność do udziału w pikniku europejskim „Jesteśmy Europą”. Wyruszcie z nami w podróż po Europie, poznając europejskie wartości i kraje, z którymi mamy partnerskie relacje: Francję, Czechy, Litwę i Ukrainę. W programie pikniku będą między innymi międzykulturowe animacje, piosenki i tańce z młodzieżą z miast partnerskich, Centrum Młodzieżowego Międzyczas i mińskich Klubów EPAS. Będą także warsztaty kulinarne i fotobudka w stylu retro z Muzeum Ziemi Mińskiej, animacje z Miejską Biblioteką Publiczną, a także Mińsk Mazowiecki w technologii VR w namiocie Miejskiego Domu Kultury, a w parku będzie kursował tricykl. Uczestnicy pikniku będą zbierać pieczątki na podróżnym bilecie, a na koniec odbiorą nagrodę! Piknik zakończymy europejskim hymnem, kolorową niespodzianką i radosnym koncertem MM Big Band w amfiteatrze MDK. Nie może Was tam zabraknąć! 

      1 maja 2024 r. - plac przed Pałacem Dernałowiczów

      • godz. 15.00 – 17.30 animacje piknikowe
      • godz. 17.30 - hymn i kolorowa niespodzianka
      • godz. 18.00 – koncert MM Big Band
     • Sukces Julii z 3A

     • W piątek 19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste wręczenie nagród w III Powiatowym Konkursie Matematycznym „Młody Mistrz Sudoku” dla uczniów klas III. Z radością informujemy, że Julia Suchomska z kl. 3A zajęła III miejsce w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Piżamy

     • 22 kwietnia obchodziliśmy dzień piżamy. Była to nie tylko wyjątkowa okazja, żeby spędzić czas w szkole w ulubionych, wygodnych i kolorowych piżamach, ale również mogliśmy w ten sposób wesprzeć dzieci z oddziału onkologicznego. Dlaczego akurat piżama? Ponieważ dzieci z nowotworami większość swojego czasu spędzają właśnie w takim ubraniu. Dzień Piżamy w naszym wykonaniu to nie tylko zabawa, to także zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. Dlatego tego dnia wspieraliśmy fundację „Gdy liczy się czas” i włączyliśmy się w akcje „5-złotówka dladziecka zdrówka!”. Uzbieraliśmy razem 883 zł! Dziękujemy wszystkim uczniom za założenie piżam oraz wszystkim rodzicom za wpłaty na tenszczytny cel!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych