• Konkurs Pięknego Czytania - etap szkolny

     • Uczniowie klas 4-6, którzy zgłosili się do udziału w XII Powiatowym Konkursie Pięnego Czytania, prezentowali przygotowane przez siebie wiersze Wisławy Szymborskiej lub prozę z tomu "Wszystkie lektury nadobowiązkowe". Wszyscy uczestnicy szkolnego etapu byli bardzo dobrze przygotowani. Jury w składzie: pani Izabella Kożuchowska, pani Agnieszka Kożuchowska oraz panie bibliotekarki - Katarzyna Duczek i Anna Borkowska podjęło decyzję, że do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się dwie osoby - Gabriela Sadowska z klasy 4d i Bartosz Jurek z klasy 5c. Gratulujemy udanych prezentacji i trzymamy kciuki za przesłuchania w II etapie konkursu.

     • Dzień Patrona

     • 16 października jest świętem w naszej szkole - obchodzimy tego dnia Dzień Patrona. W tym roku uroczysty apel poświęcony Janowi Pawłowi II przygotowali uczniowie klasy 5c wraz z wychowawcą panem Marcinem Maciejewskim. Wysłuchaliśmy informacji o życiu Karola Wojtyły, obejrzeliśmy archiwalne zdjęcia oraz nagrania z dnia wyboru na papieża. Piątoklasiści na scenie recytowali wiersze Patrona i śpiewali piosenki. Na koniec uczniowie mogli pochwalić się wiedzą, ponieważ klasa 5c przygotowała dla obecnych quiz o życiu Patrona. Z okazji dzisiejszego święta reprezentacja uczniów złożyła również kwiaty przy portrecie Jana Pawła II. Niech każdego dnia towrzyszą nam słowa Jana Pawła II będące mottem naszej szkoły: "Wymagamy od siebie".

     • Przed nami Święto Patrona

     • W poniedziałek 16 października obchodzimy coroczne Święto Patrona. Klasa 5c pod kierunkiem wychowawcy pana Marcina Maciejewskiego przygotowała z tej okazji apel, na który zapraszamy wszystkich uczniów. Pamiętajcie - ttego dnia obowiązuje strój galowy!
      W związku z obchodami Dnia Papieskiego w naszej szkole zapraszamy też wszystkich uczniów we wtorek 17 października na długiej przerwie, tj. 11:25-11:45 na Przerwę z Papieżem Janem Pawłem II.
      Na uczniów będą czekały przy stołówce zadania (krzyżówki, rebusy, kolorowanki, łamigłówki) - dla każdego coś miłego. Będzie też można wylosować myśl dla siebie, by dowiedzieć się, co dziś chce mi powiedzieć Jan Paweł II?
      Dodatkowo dla uczniów starszych klas na górnym korytarzu będą rozmieszczone kody QR do rozszyfrowania ciekawostek o naszym wielkim rodaku i patronie naszej szkoły. Jeśli uczniowie oddadzą uzupełnione zadania na następnej długiej przerwie, otrzymają nagrodę. Zeskanowane kody QR (przynajmniej 6) nalezy przynieść w telefonie do katechetów - szóstki czekają.
      Katecheci zapraszają do wspólnego świętowania.
     • DEN - Świętujemy!

     • "Często osobowość nauczyciela jest ważniejsza od posiadanej przez niego wiedzy"W dniu Edukacji Narodowej uczniowie klas 7a i 7b podczas uroczystego apelu przedstawili kolegom i koleżankom 5 różnych osobowości nauczycielskich. Uczniowie wcielili się w rolę nauczyciela anioła, luzaka, służbisty, aktywisty i sceptyka. Nie zabrakło pięknych i wzruszających wierszy oraz życzeń. Uczennice z klasy 7a zaprezentowały taniec z szarfami, a całość wydarzenia została ubrana w piękną oprawę muzyczną przygotowaną przez szkolny chór pod przewodnictwem pani Magdaleny Jakubowskiej. Z okazji Dnia Nauczyciela składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pedagogom. Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz dumy ze swoich  uczniów!

     • Pasowanie na ucznia

     • 12 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Wszystkich zebranych, nauczycieli, rodziców oraz szczególnego gościa - pana Mirosława Krusiewicza (dyrektora departamentu edukacji publicznej i sportu w Urzędzie Marszałkowskim) powitał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, który skierował kilka wspierających słów do uczniów klas pierwszych. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci pierwszoklasiści przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz taniec. Wybrzmiał szkolny rock and roll w wykonaniu klas 1c i 1d przygotowany przez panie Małgorzatę Korzeń i Małgorzatę Kożuchowską oraz ciekawy układ taneczny z kolorowymi chusteczkami klas 1a i 1b przygotowany przez panie Katarzynę Chłopik i Izabellę Kożuchowską. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji zarówno u dzieci, jak i ich rodziców. Pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki pasował kolorowym ołówkiem każdego ucznia. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Dowodem były pamiątkowe dyplomy wręczone dzieciom przez panią wicedyrektor Agnieszkę Kożuchowską. Wzruszeni rodzice w obecności swoich dzieci i zaproszonych osób złożyli uroczystą obietnicę, że zawsze będą kochać i wspierać swoje pociechy. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej fotografii oraz na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Kochane pierwszaki, niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

     • Wizyta wolontariuszy EBU

     • 11 października gościliśmy w naszej szkole zagranicznych wolontariuszy z fundacji EBU zajmującej się edukacją międzykulturową w oparciu o bezpośredni kontakt z innymi kulturami. Misją Fundacji jest rozwój dialogu międzykulturowego, popularyzacja wiedzy o kulturach i społeczeństwach świata, promowanie tolerancji oraz budzenie świadomości własnej kultury i osobowości. Wolontariusze z Francji, Hiszpanii, Włoch, Litwy, Rumunii oraz Grecji  przeprowadzili w klasach IV-VII zajęcia językowe w formie gier oraz quizów leksykalnych, przybliżyli naszym uczniom wiedzę o kulturze swoich krajów oraz zapoznali ich z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi działalności Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji międzykulturowej. Wizyta zagranicznych wolontariuszy była okazją do komunikacji w języku angielskim w naturalnych sytuacjach oraz poszerzenia wiedzy ogólnej na temat europejskich krajów.

     • Starożytne cywilizacje w klasach piątych

     • Klasy piąte obecnie na lekcjach historii uczą się o starożytności. Na zajęciach nie ma nudy - uczniowie bawią się historią, na przykład przebierają się za starożytnych Egipcjan. Faraon musiał nawet rozstrzygnąć poważny spór. Z grobowców powstały mumie... Żywy był też teatr grecki oraz odbyły się igrzyska olimpijskie. Maski greckie stworzone przez piątoklasistów z 5a oddają charakter starożytnych spektakli. Scenki, jakie w nich odegrali uczniowie, były prześmieszne. Ciekawe, co się wydarzy na lekcjach, gdy nadejdzie czas Cesarstwa Rzymskiego? Może sam Juliusz Cezar przekroczy Rubikon w naszej SP3?

     • Wolontariat - Dzień Zdrowia Psychicznego

     • Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu aktywnie zaangażowali się w pomoc w zorganizowaniu Dnia Zdrowia Psychicznego. Daria Kanap z klasy 7b zaprojektowała ulotki, które wolontariusze rozdawali uczniom. Na ulotkach pojawiły się naprawdę interesujące informacje, linki do filmów i podcastów. Mamy nadzieję, że udało nam się zainteresować uczniów tym tematem.

     • Magiczne długopisy w 2b

     • Nowoczesne technologie już na stałe wpisały się w codzienne życie, stanowią także istotny element kształtowania różnorodnych umiejętności naszych uczniów. Magiczne długopisy 3D, które nasza szkoła pozyskała w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" świetnie sprawdzają się w pracy z dziećmi na lekcjach informatyki. Umożliwiają łączenie teorii z praktyką, uczą cierpliwości, prawidłowego chwytu pisarskiego, projektowania przestrzennego, kształcą precyzję i dokładność, a przede wszystkim są fascynujące. Zajęcia z długopisami 3D prowadzone przez panią Ewelinę Frankiewicz tak bardzo przypadły drugoklasistom do gustu, że z pewnością wykorzystamy je jeszcze nie raz!

     • Dni matematyki w klasach 1-3

     • W tym tygodniu nasi najmłodsi uczniowie na przerwach bawili się matematyką. Musieli odszukiwać zadania na korytarzu szkolnym, przebrać się we wzory matematyczne oraz stworzyć klasową figurę geometryczną. Codziennie było dużo zabawy, podczas której królowała matematyka.

     • 3b i... obrazy Chełmońskiego

     • W klasie 3b uczniowie próbowali odkryć, co jest łatwiejsze - słuchanie czy przekazywanie informacji. Pomagały im w tym obrazy Józefa Chełmońskiego. Trzecioklasiści pracowali w parach. Jedna osoba miała w ręku wydrukowany obraz, a druga - kartkę i kredki. Pierwszy uczeń opisywał dokładnie, co i gdzie znajduje się na obrazie, natomiast drugi, nie widząc dzieła, musiał namalować to, co usłyszał. Dzieci nie rozstrzygnęły, co było łatwiejsze, ale zadanie bardzo im się spodobało i chcą więcej takich lekcji. 

     • 3b na survivalu

     • W zeszłym tygodniu klasa 3b pojechała na survivalową wycieczkę. Na początku wszysycy byli bardzo zaskoczeni, że trzeba się przebrać dostosować do poleceń prowadzących. Działania zaczęły się od musztry. Później była niezła zabawa. Uczniowie przeciągali linę, rozpalali krzesiwem ogniska, strzelali do celu oraz pokonywali przeszkody w parku linowym. Po prawie dwugodzinnym treningu nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Wszyscy świetnie się bawili przy ognisku. To był naprawdę dobrze spędzony dzień.

     • 4b w Ministerstwie Cyfryzacji

     • 11 października do Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie pojechała druga grupa uczniów z klasy IVB.  Uczniowie wzięli udział w zajęciach "Dlaczego Windows 11 i Minecraft Education to taka dobrana para?”. Wykładowca przypomniał o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, o ochronie danych osobowych, zapoznał z zasadami gry Minecraft Education. Czwartoklasiści mieli do wykonania określone zadania, poradzili sobie znakomicie. Zajęcia podobały się uczniom. Wyzwaniem dla klasy IVB było także zaplanowanie trasy wycieczki. Pod opieką wychowawczyni pani Anetty Bodeckiej i pani Bogumiły Borzęckiej-Gołoś doskonalili kompetencje społeczne. Wykazali się umiejętnością planowania i współpracy w zespole. Z pomocą aplikacji wytyczyli trasę wycieczki: podróż pociągiem, zwiedzanie Muzeum Techniki, spacer po Warszawie, wizyta w Ministerstwie Cyfryzacji, powrót do Mińska Mazowieckiego. Brawo!

     • Galeria magicznych kleksów

     • Uczniowie klasy 4c w tym tygodniu omawiają na lekcjach języka polskiego "Akademię pana Kleksa" Jana Brzechwy. Na pierwszej lekcji odebrali legitymacje uprawniające do zdobywania piegów. Podczas zajęć pracują indywidualnie, w parach lub grupach, by zdobyć tych "piegowatych" nagród jak najwięcej. Wykonują wykreślanki, układają tangramy, tworzą notatki graficzne, rozwiązują ortograficzne zagadki. W środę 11 października uczniowie wzięli udział w lekcji kleksografii. Stworzyli niebanalne, kolorowe kleksy, a twórcy nadali im dodatkowo magiczne moce. W galerii magicznych kleksów pojawiły się m.in. szmaragdowa zbroja, która leczy, przypinka w kształcie serca, dzięki której można odczytywać uczucia innych, skrzydła do wynajęcia, a nawet żabka, która płaci za zakupy w każdym sklepie. Wyobraźnia nie zna granic... Zachęcamy do oglądania galerii magicznych kleksów w sali nr 19.

     • Sportowe sukcesy

     • Nasi sportowcy rywalizowali we wtorek i środę w zawodach sportowych pod czujnym trenerskim okiem pana Marcina Sokołowskiego.

      Drużyna dziewcząt w skladzie: Łucja Głąbska, Diana Kulhawik, Ania Składanowska, Maria Konca, Amelia Pawlak, Kinga Jakubowska, Kornelia Piotrowska-Lipka wywalczyły 8. miejsce w regionalnych sztafetowych biegach przełajowych, które odbywaly się nad zalewem Muchawka w Siedlcach.

      Chłopcy po dzielnej walce do ostatnich sekund uzyskali awans do Finału Mistrzostw Powiatu w Piłce nożnej. Wielkie brawa dla drużyny chłopców w składzie: Korytko Fabian, Rudnicki Krzysztof, Aniśko Olek, Malinowski Olek, Malinowski Michał, Legat Wiktor, Barankiewicz Mikołaj, Kasak Jan, Zgódka Filip, Kotowski Bartosz.

      Brawo nasi!

     • Apel pamięci ku czci poległych nauczycieli

     • Obchody tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęły się w poniedziałek 9 października apelem pamięci u stóp Pomnika Nauczycieli Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Prezes ZNP pan Stanisław Mejszutowicz przypomniał zebranym wojenny czyn kilkunastu tysięcy nauczycieli kształcących na tajnych kompletach 2 miliony uczniów i studentów. Prezes Mejszutowicz podkreślał, że ich wielkość polegała na tym, że swój autorytet budowali w trudnych dla Polski i nauki czasach, ale budowali go zgodnie ze swoim sumieniem. W ten sposób hołd oddany został prawie 10 tysiącom pedagogów, którzy polegli, zaginęli, stracili życie w obozach koncentracyjnych, więzieniach gestapo i egzekucjach w tej cywilnej wojnie o Polską szkołę. W dniu 15 października br. przypadła 84. rocznica powstania Tajnej Organizacji Nauczycielskiej, która była organizacją konspiracyjną utworzoną w październiku 1939r. TON wspierała tajne nauczanie, organizowała opiekę nad nauczycielami i ich rodzinami, gromadziła i wydawała podręczniki, współpracowała z ruchem oporu. Efektem działalności nauczycieli skupionych w TON było uruchomienie zlikwidowanych przez okupanta szkół średnich, zakładów kształcenia nauczycieli, szkół wyższych, które z konieczności musiały funkcjonować w konspiracji. Prowadzono także tajne lekcje historii, geografii i literatury ojczystej w szkołach powszechnych, które zostały usunięte decyzją władz okupacyjnych. Z TON związanych było ponad 20 tys. nauczycieli szkół powszechnych, średnich i wyższych. Działali zarówno na terenie Generalnego Gubernatorstwa, jak i na obszarach Polski wcielonych do III Rzeszy oraz leżących za Bugiem. Prawie 10 tys. spośród nich zginęło podczas okupacji. Przedstawiciele naszej szkoły - pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki oraz pani Renata Mroczkowska - również uczczcili pamięć nauczycieli i wraz z pocztem sztandarowym wzięłi udział w uroczystościach organizowanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w Mińsku Mazowieckim. 

     • Uczymy się od siebie

     • Dzieci z zerówki odwiedziła ich starsza koleżanka uczennica z klasy 3c - Ania, która od kilku lat trenuje Takewondo. Dzieci miały okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat tego sportu oraz uczestniczyć w zabawach i ćwiczeniach ruchowych. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach.

     • Zrób to sam!

     • W każdy wtorek maluchy z zerówki jedzą drugie śniadanie w formie bufetu szwedzkiego. Dzieci samodzielnie wybierają elementy posiłku i składają z nich danie, na które mają ochotę. Uczą się w ten sposób samodzielności, zaradności i sprawczości. Dodatkowo we wtorek w stołówkowym menu pojawił się dzień owsianki. 

     • Kasztanowe ludziki

     • „Spadły z drzewa dwa kasztany, toczą się po trawie. Zrobię sobie z nich konika, w kąciku postawię.” Korzystając z darów jesieni, dzieci z zerówki postanowiły stworzyć z kasztanów śmieszne ludziki i różne zwierzątka oraz obrazki przestrzenne. Dzieci, wykonując ludziki, ćwiczyły zręczność manualną rączek, a przy tym znakomicie się bawiły. W ten sposób maluchy udowodniły, że jesień wcale nie musi być smutna. Popatrzcie sami!

     • Szczepienia ochronne

     • Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim, przesyła w załączeniu plakaty w języku ukraińskim dotyczące profilaktyki szczepień ochronnych przeciw poliomyelitis oraz HPV, celem rozpropagowania ich wśród rodziców uczniów narodowości ukraińskiej.
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych