• Pierwsze warsztaty Młodzieżowej Rady Miasta

     • W czwartek 29 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się pierwsze wspólne warsztaty radnych I kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. Naszą szkołę reprezentowała Kinga Podrucka z 7b. Była to świetna okazja do integracji, która jest gwarancją udanej współpracy. Na spotkaniu byli obecni goście: Burmistrz Miasta - pan Marcin Jakubowski oraz zastępczyni burmistrza - pani Katarzyna Łaziuk, którzy przywitali uczestników spotkania. Warsztaty zostały przeprowadzone przez fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

     • "Wianek Pani Wiosny" - konkurs rodzinny

     • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie rodzinnym "Wianek Pani Wiosny". Zasady konkursu:
      - praca może być wykonana wspólnie z rodzicami lub członkami rodziny;
      - wianek można zrobić z dowolnych materiałów, ma on mieć formę przestrzenną, o średnicy min. 20 cm;
      - technika pracy dowolna;
      - praca powinna być podpisana, należy doczepić do wianka karteczkę z imieniem dziecka oraz nazwą grupy/klasy, do której uczęszcza dziecko;
      - ostateczny termin przynoszenia prac to 15 marca 2024, pracę należy przynieść do sali nr 9.
      WSZYSTKIE PRACE ZOSTANĄ PRZEKAZANE NA KIERMASZ, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 17 MARCA W NASZEJ SZKOLE W CZASIE KONCERTU CHARYTATYWNEGO  "TROCHĘ SŁOŃCA".

     • Lego Mastersi w SP3 - konkurs

     • W przyszłym tygodniu będziemy gościć w naszej szkole  zwycięzców tegorocznej edycji programu TVN Lego Masters - Piotra Drysia i Bartosza Sasińskiego. Z tej okazji mamy dla dzieci klas 1-3 i 4-5 konkurs. Najlepsze prace nagrodzą Lego Mastersi :) Warunki konkursu:

      zbuduj z klocków Lego budowlę: podobiznę Lego Mastersów w kosmosie albo wykonaj pracę o tematyce dowolnej,
      - praca może zawierać mechanizmy napędowe,
      - rozmiar pracy dowolny (prace należy przynieść na sztywnej podstawce czy w kartonie, żeby praca nie uległa zniszczeniu i łatwo ją było przenieść),
      -
       uczestnicy konkursu będą mogli zaprezentować przed jury swoją pracę i opowiedzieć, co ona przedstawia,
      - po prezentacji pracy każdy uczestnik konkursu będzie miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Lego Mastersami i swoją pracą,
      prace z klocków przynosimy do 5 marca do godziny 10:00 do sali numer 4.
      Powodzenia szkolni Lego Mastersi! Czekam na Wasze prace! - pani Marta Woźnica

     • Talenty pierwszoklasistów!

     • W środę 28 lutego pierwszoklasiści w obecności pani wicedyrektor Agnieszki Kożuchowskiej zaprezentowali swoje pasje i talenty. Mogliśmy zobaczyć profesjonalnie przygotowane pokazy akrobatyczne: szpagaty, przewroty, mostki oraz gwiazdy oraz ćwiczenia kick boxingu. Podziwialiśmy wystawę prac plastycznych oraz grę na pianinie. Słuchaliśmy recytacji wiersza. Dowiedzieliśmy się, czym jest formikarium, a także w jaki sposób można rozpoznać królową mrówek. Byliśmy obserwatorami eksperymentów i sztuczek z balonami. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się pierwsza klasa!

     • "Moda na polski" podsumowana

     • Spotkanie podsumowujące tegoroczne obchody święta języka polskiego w naszej szkole odbyły się w stołówce szkolnej - miejsce wybrano zostało nieprzypadkowo, ponieważ skoro uczniowie wzięli udział w konkursie "Język polski... na talerzu", to podczas podsumowania mogli zajadać się racuszkami z jabłkiem. Nauczyciele poloniści ogłosili wyniki konkursów i wręczyli uczniom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. W konkursie dla uczniów kl. 1-3 na okładkę ulubionej książki zwyciężyła Ewa Wolińska z 3a, II miejsce zajął Jan Pogorzelski z 3a, a na III miejscu znalazła się Julia Suchomska z 3a. Wyróżnienia trafiły do Hanny Gągol z 1b i Jana Łyczkowskiego z 3b. W konkursie "Lekturowe miejsce akcji - z odzysku" jury I miejsce przyznało Wiktorii Powałce z 5b, II miejsce - Mikołajowi Retkowskiemu z 5b, a III - Janowi Siporskiemu z 4c. Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Sakowska z 6c, Piotr Grajda z 6c i Marta Rucińska z 7b. Na konkurs "Język polski... na talerzu" wpłynęły 24 prace - wszystkie spełniały konkursowe kryteria, każde danie było świetnie dopasowane do bohatera literackiego, a na zdjęciach potrawy wyglądały znakomicie, dlatego jury nie wyłoniło zwycięzców - wszyscy uczestnicy tego konkursu poradzili sobie doskonale i wszyscy otrzymali dyplomy za udział oraz czekolady! Dziękujemy uczniom za duże zainteresowanie konkursami polonistycznymi oraz za zaangażowanie w działania lekcyjne zorganizowane w ramach tegorocznej "Mody na polski". Cieszymy się, że w naszej szkole język polski jest... modny!

     • Apel dla uczniów z kl. 4-7

     • W poniedziałek pan dyrektor spotkał się na apelu porządkowym z uczniami z klas 4-7. Powodem spotkania były kolejne sukcesy sportowe. W obecności młodzieży i nauczycieli swoje puchary pokazali pływacy i pływaczki, którzy zwyciężali w rywalizacji w Mistrzostwach Powiatu w pływaniu. Brawami doceniliśmy też mistrzów powiatu w tenisie stołowym i naszych koszykarzy, którzy podczas swoich powiatowych rozgrywek zajęli III miejsce. Gratulacje odebrali sportowcy i ich nauczyciele wychowania fizycznego. Niech przykład naszych sportowców inspiruje również następnych uczniów do zdobywania sukcesów zgodnych z ich możliwościami. W drugiej części spotkania pan dyrektor rozmawiał z siódmoklasistami na temat ich wyników edukacyjnych i frekwencji oraz uświadamiał im, że czas rozpocząć przygotowania do przyszłorocznych egzaminów kończących szkołę podstawową. 

     • GRAMY W RĘCZNĄ

     • Od 1 marca 2024 roku rusza VIII edycja programu „Gramy w Ręczną”. W tym roku do programu zostało zakwalifikowanych 300 grup ze szkół podstawowych z całej Polski z klas I-III, w tym grupa z naszej szkoły. Około 6000 dzieci jak również nauczyciele wychowania fizycznego oraz trenerzy, będą realizować program gier i zabaw z piłką ręczną, w czasie którego oprócz rozwoju ogólnego będą rozwijać podstawowe umiejętności związane z grą w piłkę ręczną.

      Poprzez zabawy ruchowe nauczyciele będą pomagać dzieciom w zdobyciu i rozwoju takich umiejętności technicznych jak chwyt piłki, podanie, rzut do bramki oraz umiejętności poruszania się po określonej przestrzeni boiska z wykorzystaniem naturalnych form ruchu jak bieg, skok, zatrzymanie się, zmiana kierunku poruszania się, a także poznawać podstawowe przepisy gry w piłkę ręczną.

      Bezpłatne zajęcia będą trwały od 1 marca do 14 grudnia 2024r. Treningi będą odbywały się w poniedziałki i środy, w godz. 17.00 - 18.00. Trenerem 20-osobowej grupy złożonej z uczniów kl. 1-3 będzie w naszej szkole pan Krzysztof Ćwikła.

      Zapraszamy chętne dzieci z klas 1-3. Zapisy u wychowawców klas (przez dziennik elektroniczny). O zakwalifikowaniu do grupy decydować będzie kolejność zgłoszeń.

     • Pogonić glejaka!

     • Szanowni Państwo! Potrzebna jest pomoc - zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi biegu charytatywnego pod nazwą POGONIĆ GLEJAKA. Bieg odbędzie się 23 marca 2024 w Parku Miejskim w Mińsku Mazowieckim. Celem zawodów biegowych jest zbiórka funduszy na leczenie Macieja Sadowskiego, mieszkańca Mińska Mazowieckiego, u którego w grudniu 2023 roku zdiagnozowano glejaka. Fundusze zostaną przeznaczone na leczenie w Niemczech. OPIS zbiórki: https://pomagam.pl/macieksadowski

      Bieg jest zorganizowany, żeby nagłośnić zbiórkę i ją przyspieszyć. Cała opłata startowa od biegaczy zostanie przeznaczone na zbiórkę dla pana Macieja, a impreza będzie sfinansowana ze środków pozyskanych z zewnątrz. Aby zachęcić do startu dzieci szkolne, została zorganizowana specjalna kategoria na najliczniejszą szkolną drużynę. Zachęcamy do zapisu dzieci, nauczycieli, a nawet rodziców, którzy chcą reprezentować szkołę swoich pociech. Wystarczy wystartować, a jednocześnie wesprzeć naszą zbiórkę. Trzy najliczniejsze drużyny otrzymają puchary!

      LINK do zapisów: https://dostartu.pl/pogonic-glejaka-v10613

      Link do wydarzenia na Facebooku:
      https://www.facebook.com/events/358596696998982/?active_tab=discussion

     • Talenty z klas II

     • W ubiegły piątek drugoklasiści zaprezentowali rówieśnikom swoje talenty. Mieliśmy okazję obejrzeć pokazy taneczne, grę na gitarze i wiolonczeli, recytację, układy teakwondo, układanie kostki Rubika, prezentacje multimedialne, na których uczniowie pokazali zdjęcia i filmy z walk bokserskich czy woltyżerki. Każde dziecko pięknie opowiedziało o swoim hobby w bardzo ciekawy i interesujący sposób. Jeszcze raz brawa dla wszystkich!

     • Utalentowani trzecioklasiści

     • We wtorek 20 lutego trzecioklasiści zaprezentowali na hali sportowej swoje talenty i zainteresowania. Przed panem dyrektorem, nauczycielami i rówieśnikami wystąpili następujący uczniowie: z klasy 3A - Julia Suchomska Kornelia Kulma, Dominika Kalbara; z klasy 3B - Aleksandra Kąkol, Juliusz Sadoch, Remigiusz Królak, Maksymilian Ciężkowski, Jan Łyczkowski; z klasy 3C - Helena Bęgowska, Szymon Wierzbicki; z klasy 3D - Adam Potoczny, Elżbieta Grajda, Natalia Ciach. Podczas tego spotkania mogliśmy obejrzeć pokaz gry na perkusji, układanie klocków lego, origami, taniec, akrobatykę, jazdę na rolkach, rysunek i malarstwo, grę w szachy, ceramikę oraz układanie kostki Rubika. Występy były przepiękne i niesamowite. Na pewno każdy z oglądających występy postanowił, że zacznie się uczyć nowych rzeczy.

     • "Moda na polski" w klasach 1-3

     • „Moda na polski” to doskonała okazja, aby uczniowie dowiedzieli się więcej o swoim języku ojczystym, a także rozwijali swoje umiejętności językowe w sposób kreatywny i zabawny. W minionym tygodniu klasy 1-3 bawiły się w kalambury, zagadki językowe, gry „Słowo na literkę”, „Wyrazowe miasteczko”, domino sylabowe, zakodowane części mowy. Uczniowie „mogli wziąć ze sobą dobre słowo” i zapamiętać jego pisownię. W specjalnie przygotowanej księdze przyklejali karteczki z ulubionymi polskimi słowami. Dzieci aktywnie włączyły się do stworzenia mapy mentalnej - skojarzeń dotyczących języka ojczystego oraz kończyły zdanie: „Lubię język polski…”. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się wierszyki do gimnastyki buzi i języka. Była to świetna zabawa, której towarzyszyło dużo śmiechu. W ramach konkursu uczniowie wykonali okładki swoich ulubionych książek - 1. miejsce w tym konkursie zajęła Ewa Wolińska z 3a, 2. - Jan Pogorzelski z 3a, a trzecie - Julia Suchomska z 3a. Na wyróżnienia w tym konkursie zasłużyły okładki wykonane przez Hannę Gągol z 1b i Jana Łyczkowskiego z 3b . Obchody upłynęły w miłej atmosferze. Zabawy i działania twórcze zaktywizowały dzieci i pokazały, że nauka może też być zabawą.

     • Polonistyczny tydzień w naszej szkole

     • W lutym w naszej szkole króluje język polski. Na lekcjach w klasach 4-7 uczniowie poznawali życie i twórczość Czesława Miłosza, niektórzy nawet malowali jego wiersze! Były też zajęcia z powiedzeniami i przysłowiami w rolach główych - młodzież poznawała ich znaczenia, bawiła się w kalambury, odszyfrowywała ich brzmienie na podstawie szyfru z emotikonek. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przemieszczali się po szkolnych przestrzeniach w poszukiwaniu słów zawierających trudności ortograficzne - rekordziści zapisali ponad 70 takich wyrazów! Wiele emocji wzbudziły także pytania konkursowe przygotowane dla uczniów w aplikacji Kahoot - wiele osób przekonało się, że naprawdę dużo wie i dużo umie. Siódmoklasiści wzięli udział w grze terenowej, w której zdobywali wiedzę o polskich Noblistach. Krótko mówiąc - lekcje języka polskiego bawią i uczą! Podsumowanie tegorocznej "Mody na polski" oraz ogłoszenie wyników szkolnych konkursów już w środę - 28 lutego.

     • Dzień Myśli Braterskiej 2024

     • Dzień Myśli Braterskiej jest obchodzony 22 lutego na całym świecie przez harcerzy i skautów. W tym dniu młodzi ludzie wymieniają się dobrymi myślami i podkreślają wartość przyjaźni łączącej harcerzy. W naszej szkole na korytarzach pojawili się harcerze i harcerki w mundurach - dziękujemy im za świadectwo przynależności do harcerskiej rodziny i za możliwość podzielenia się informacją o Dniu Myśli Braterskiej.

     • Logopedyczny konkurs plastyczny

     • Uwaga dzieci z zerówki i uczniowie klas 1-4! Panie logopedki ogłaszają konkurs plastyczny "Języczkiem pentliczkiem malowane". Szczegóły na plakacie, termin oddawania prac - 11 marca 2024. Zachęcamy do udziału w konkursie!

     • Dzień warsztatów w 5a

     • 21 lutego klasa 5a uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Ziemi Mińskiej. Uczniowie poznali mnóstwo ciekawych historii z życia naszego miasta oraz dowiedzieli się, jak mieszkali i żyli nauczyciele w II Rzeczypospolitej. Państwo Sylwestrowiczowie mieszkali dokładnie w tych pomieszczeniach, które obecnie stanowią główną część wystawy. Uczniowie, którzy uważnie słuchali słów przewodników muzeum i prawidłowo odpowiedzieli na pytania, zdobyli cenne nagrody – książki „VI wieków Mińska Mazowieckiego”. Następnie dzieci udały się do pizzerii DaGrasso, gdzie uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy. Każdy uczeń otrzymał fartuszek, czapkę kucharską oraz własne stanowisko pracy. Dzieci same formowały spody do pizzy, następnie dekorowały je zgodnie z własnym smakiem i upodobaniem. Emocji i śmiechu w trakcie pracy było dużo, ale najwspanialszy był moment, kiedy wreszcie mogli zjeść zrobione własnoręcznie, przepyszne pizze. To był bardzo udany dzień.

     • Uczniowie na spektaklu „CHŁOPCY Z PLACU BRONI"

     • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy Vd wraz z p. Ewą Raczyńską i p. Joanną Sterną wybrali się do CKiS w Siedlcach na spektakl teatralny  pt. „Chłopcy z Placu Broni”  będący adaptacją przetłumaczonej na ponad czterdzieści języków powieści Ferenca Molnara. Świetna gra aktorów wzbogacona  ruchem scenicznym, muzyką i piosenkami, ciekawe kostiumy, realistyczna scenografia oraz ekspresja świateł sprawiły, że  przedstawienie należy zaliczyć do bardzo udanych! Dodatkowo uczniowie mieli możliwość przemierzyć Siedlce śladami Aleksandry Ogińskiej oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

     • Młodzieżowa Rada Miasta - wybrana!

     • Informujemy, że znane są już wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta - oficjalne wyniki wyborów zostały opublikowane na stronie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki. Poniżej zamieszczamy link do informacji:
      https://www.minsk-maz.pl/1309,aktualnosci-luty-2024?tresc=28208

      Gratulujemy wszystkim członkom Młodzieżowej Rady Miasta, a szczególnie przedstawicielce naszej szkoły - Kindze Podruckiej!

     • Szkolne wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta

     • We wtorek 20 lutego odbyły się pierwsze historyczne wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Do ubiegania się o to zaszczytne miejsce rywalizowało aż 5 naszych uczniów z klas 7. Frekwencja podczas wyborów wyniosła 69%. Oddano 97% ważnych głosów, co świadczy o tym, że nasza młodzież bardzo świadomie i odpowiedzialnie podeszła do głosowania. Zwyciężczynią okazała się uczennica klasy 7b Kinga Podrucka, która zdobyła aż 63% wszystkich głosów. Imponujący wynik! Nowej członkini Młodzieżowej Rady Miasta serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia oraz realizacji planów zawartych w kampanii wyborczej.

     • Tydzień z "Modą na polski"

     • 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - święto ma na celu podkreślenie różnorodności językowej świata, zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypomnienie, że gdy chronimy język ojczysty, dbamy o tożsamość kulturową. W naszej szkole już od poniedziałku panuje "moda na polski". Na lekcjach języka polskiego uczniowie poznają życiorys i twórczość Czesława Miłosza - patrona roku 2024, wykonują kreatywne zadania z przysłowiami i powiedzeniami, wychodzą na ortograficzne spacery po szkole, rozwiązują konkursy przygotowane dla nich w aplikacji Kahoot. Emocji nie brakuje, zwłaszcza że przed nami jeszcze ogłoszenie wyników w konkursach, które w tym roku nauczyciele poloniści zaproponowali swoim uczniom - "Język polski... na talerzu" oraz "Lekturowe miejsce akcji... - z odzysku". Świętujmy - dziś szczególnie!

     • MISTRZYNIE POWIATU W PŁYWANIU

     • 20 lutego w Aquaparku Mińsk Mazowiecki odbyły się indywidualne i sztafetowe Mistrzostwa Powiatu szkół podstawowych dziewcząt i chłopców w pływaniu. Bardzo liczną reprezentację wystawiła nasza szkoła, bo aż 48 osób próbowało swoich sił w wodzie. Rewelacyjnie spisały się nasze dziewczęta w składzie: Maria Dróżdż, Anna Iwaniuk, Julia Kowalczyk, Gabrysia Sławińska, Julia Grajda,  Karolina Bielecka, Amelia Stelmaszczyk, Maria Konca, które w walce o sztafetowe zwycięstwo nie miały sobie równych. Mistrzostwo Powiatu zapewniło dziewczynom awans na zawody regionalne.  W pływaniu indywidualnym podium wywalczyli: Grajda Julia - 1. miejsce - styl grzbietowy i 2. miejsce - styl dowolny; Amelka Stelmaszczyk - 1. miejsce - styl klasyczny i 1. miejsce - styl dowolny; Paweł Węgliński - 2. miejsce - styl grzbietowy. Miejsca premiowane awansem do dalszego etapu zawodów wywalczyli: Aleksandra Sławińska, 6. miejsce - styl grzbietowy, Julian Stelmaszczyk - 5. miejsce - styl grzbietowy, Michalina Gągol - 5. miejsce - styl klasyczny, Gabrysia Sławińska - 6. miejsce - styl klasyczny, Jakub Olejnik - 5. miejsce - styl dowolny. Wszystkim naszym pływakom i pływaczkom, którzy wzięli udział w zawodach - GRATULUJEMY. Opiekunowie naszych pływaków to pan Marek Kudelski i pan Tomasz Ruta. Wszystkie wyniki można obejrzeć pod linkiem:

      http://www.powiatminski.pl/Common/pobierzPlik/id/249/module_short/port/obj_id/124/culture/pl/version/pub.html

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych