• Zajęcia pokazowe z robotyki

     • Klasa 1c miała przyjemność wziąć udział w zajęciach pokazowych z robotyki. Uczniowie samodzielnie skonstruowali i uruchomili roboty-łaziki. Zapraszamy do galerii.

     • 6a na szlaku toruńskich legend

     • 19 października 2022r. klasa 6a spędziła, zwiedzając Toruń. Dzień rozpoczęliśmy, bardzo wcześnie wyjeżdżając do stolicy Pomorza. Pierwszym punktem na naszej mapie zwiedzania były ruiny zamku krzyżackiego, który jak cały Toruń słynie z wielu legend o rycerzach i broniących miasta dzielnych mieszczanach toruńskich. Kolejno zwiedzaliśmy Stare Miasto oraz braliśmy udział w warsztatach piernikowych w Piernikarnii Starotoruńskiej. Po wykonaniu pierników udaliśmy się do toruńskiego Planetarium na warsztaty i wystawę "Geodium". Na zakończenie były zakupy pierników i pamiątek. Dzień upłynął nam bardzo szybko, był pełen wrażeń. Z bagażem doświadczeń i wiedzy na temat legend toruńskich wracamy do domu. 

     • Pan dyrektor nagrodzony

     • Niezmiernie miło nam poinformować, że pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki otrzymał wczoraj (18 października) Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Nagroda stanowi wyróżnienie za jakość pracy naszej szkoły zarządzanej przez profesjonalnego przywódcę edukacyjnego.

      Gratulujemy i jesteśmy ogromnie dumni!

     • Wymiana pocztówek między szkołami papieskimi

     • Uczniowie z klas 5a oraz 4d wzięli udział w ogólnopolskim projekcie wymiany kartek pocztowych między społecznościami szkół im. Jana Pawła II - "Z uczniowskim pozdrowieniem". Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci. W dobie komputerów i internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości - szczególnie wśród młodzieży - a poczta stała się miejscem obcym. Uczniowie po napisaniu kartki wybierali szkołę, do której chcieli wysłać swoje pozdrowienie. Tym sposobem 11 różnych szkół z całej Polski otrzyma w niedalekiej przyszłości pozdrowienia od uczniów z Mińska Mazowieckiego.

     • Dzień Patrona

     • 18 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona. Uczniowie klas młodszych obejrzeli występ przygotowany przez trzecioklasistów pod kierunkiem nauczycielek religii - pani Iwony Kucy i pani Marii Zagórskiej. Były piosenki, filmiki o dzieciach, które zostały świętymi i informacje o naszym patronie - św. Janie Pawle II. Apel pogodny i rozśpiewany bardzo podobał sie publiczności. Starsi uczniowie z kl. 4-8 brali z kolei udział w konkursie wiedzy o patronie. Najpierw wszyscy obejrzeli prezentację pokazującą Jana Pawła II jako zwykłego człowieka, z jego pasjami, zainteresowaniami czy słabościami. Potem drużyny reprezentujące klasy rywalizowały o kremówki, odpowiadając na pytania dotyczące życia i działalności papieża - Polaka. Po bardzo wyrównanej walce kremówki wygrali uczniowie kl. 8d. Tuż za nimi na podium uplasowali się uczniwoie kl. 8e, a trzecie miejsce zajęły drużyny reprezentujące kl. 4a i 8b. Gratulujemy wszystkim sporej wiedzy o patronie szkoły. Quiz przygotowały dla uczniów panie - Marzena Grzyb i Urszula Ćwiek.

     • Telefon zaufania

     • Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w Internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?

      Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

      Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy. Nikt się nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie.

      Nie czekaj, nie trać czasu, pomóż sobie – zadzwoń 800 12 12 12.

      Pod numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich. Uwaga! Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

     • Pasowanie na uczniów

     • 14 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych. Uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia od początku roku szkolnego. Rodzicie, którzy przybyli na tę uroczystość, mogli podziwiać rytmiczne pląsy i tańce, posłuchać piosenek i wierszyków przygotowanych specjalnie na ten dzień. Wydarzenie wzbudziło wiele radosnych emocji, a punktem kulminacyjnym było ślubowanie i pasowanie na ucznia, którego dokonali dyrektor szkoły pan Grzegorz Wyszogrodzki i wicedyrektor szkoły pani Urszula Ćwiek. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

     • Wdzięczni nauczycielom

     • Dziś (17.10) w naszej szkole oficjalnie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie z kl. 8a oraz z kółka teatralnego kl.4-6 przygotowali część artystyczną, którą obejrzeli najpierw młodsi, a potem starsi uczniowie. Dowiedzieliśmy się, jaka historia kryje się za ustanowieniem Dnia Nauczyciela, a sięga ona jednego z pierwszych ministerstw edukacji na świecie, czyli XVIII-wiecznej Komisji Edukacji Narodowej. Obejrzeliśmy scenki z życia szkoły, posłuchaliśmy wierszy wyrażających wdzięczność wobec tych, którzy uczą, a na koniec uczniowie odśpiewali nauczycielom 'Sto lat!". A do tego samorząd szkolny przygotował dla nauczycieli słodki poczęstunek z cukierkami, które sprawiają, że chętnie i często stawia się piątki i szóstki.

      Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Iwony Karwowskiej i pana Sławomira Rybińskiego. 

     • Nauczyciel to brzmi dumnie!

     • Dzień Edukacji Narodowej to okazja, by wyrazić wdzięczność wszystkim pracownikom oświaty, docenić ich codzienny trud i... świętować. Taki właśnie charakter miały też miejskie obchody Dnia Nauczyciela. 14 października w Miejskiej Szkole Artystycznej uczestnicy uroczystości mieli okazję wysłuchać wykładu pana Aleksandra Pawlickiego - wykładowcy dydaktyki w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciela historii, wiedzy o społeczeństwie, filozofii i retoryki. Wspaniały mówca przekonywał słuchaczy o niezbędności zawodu nauczyciela, pokazując cztery dary, których bez nauczycieli uczeń nie otrzyma. Nauczyciel nie tylko odkryje przed uczniem nieznany mu świat, nie tylko wyjaśni jego sens, pozwoli stawać się sobą, ale przede wszystkim zawsze będzie wierzył w swoich podopiecznych. Wyrazy wdzięczności przekazał także pan burmistrz Marcin Jakubowski, który z okazji Dnia Nauczyciela wręczył Nagrody Burmistrza. Niezmiernie miło nam poinformować, że takie właśnie nagrody otrzymały w tym roku trzy osoby z naszego grona pedagogicznego - pani wicedyrektor Urszula Ćwiek, pani pedagog Justyna Kołodziejczyk i nauczycielka wychowania fizycznego pani Aldona Szewczyk. Podczas uroczystości na scenie Nagrodę Dyrektora odebrała także pani księgowa Iwona Kaleta. Gratulujemy wyróżnionym. Wszystkim pracownikom oświaty życzymy w dniu ich święta, by niezwykły zawód, jaki wykonują, był dla nich źródłem satysfakcji i dumy.

     • Dzień zdrowia psychicznego

     • Teoretycznie wiemy, czym jest zdrowie psychiczne. Czy jednak potrafiłbyś dobrze zdefiniować to określenie? Definicja WHO podaje, że zdrowie psychiczne to stan, dzięki któremu człowiek może w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. Oznacza to, że jest zdolny do nauki, pracy, radzi sobie w różnego typu sytuacjach, w tym stresujących. Niestety granica pomiędzy dobrym zdrowiem psychicznym a jego zaburzeniami jest niezwykle cienka. Dlatego warto na co dzień obserwować swój dobrostan psychiczny oraz swoich bliskich. Być może w ten sposób uda się zauważyć pewne zmiany, które będzie można od razu zdiagnozować i tym samym sobie (albo swoim bliskim) pomóc. „Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem" – to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Jeśli czujesz, że Twoje zdrowie psychicznie nie działa tak, jak powinno – czujesz, że w Twoim życiu dzieje się coś złego, nie wahaj się poszukać pomocy. Wykaz instytucji pomocowych w naszym mieście znajdziesz w zakładce „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna”.

     • Ósmoklasiści zwiedzili Toruń

     • W dniach 10 i 11 października uczniowie z klas 8b, 8c i 8e wraz z paniami: Agnieszką Nowak, Izabelą Saganowską i Agnieszką Kożuchowską poznawali uroki Torunia reklamującego się hasłem "gotyk na dotyk". Podczas spaceru z panią przewodniczką ósmoklasiści podziwiali średniowieczną architekturę miasta, oglądali kamienice i kościoły liczące ponad pół tysiąca lat. Toruń słynie z pierników, więc udział w warsztatach wyrobu pierników był obowiązkowym punktem programu wycieczki. Uczniowie byli też w Piwnicy Hanzy, gdzie dowiedzieli się, jak wieki temu funkcjonowała współpraca między kupcami z miast będących ówczesnymi kupieckimi potęgami Europy. Młodzież poznała też kilka legend związanych z Toruniem, obejrzała kilka pomników charakterystycznych dla tego miasta. Drugi dzień był poświęcony nauce - uczniowie mieli możliwość doświadczania i przede wszystkim obcowania z wiedzą podczas wizyty w Centrum Nauki Młyny Wiedzy. Później była wizyta w planetarium na pokazie pt. "Meteoplanet" opowiadającym o niezwykłych i ekstremalnych warunkach, jakie panują na wybranych planetach i księżycach w Układzie Słonecznym. Ostatni punkt programu to wizyta w Domu Mikołaja Kopernika, gdzie uczniowie poznali życiorys polskiego astronoma, dowiedzieli się o jego wszechstronnym wykształceniu oraz rewolucyjnym odkryciu, które zmieniło świat. Ósmoklasiści zdecydowanie polecają wycieczkę do Torunia!

     • 8d była w Łodzi

     • W piątek 7 października uczniowie klasy 8d wybrali się na całodniową wycieczkę do Łodzi. Swoją przygodę w Łodzi rozpoczęli od ulicy Piotrowskiej. Jest ona centralnym punktem miasta, liczącym aż 4 kilometry. Młodzież podziwiała okazałe kamienice pokazujące pełne bogactwo architektury XIX wieku, do tego miejskie pałace, oryginalne pomniki, a w podwórzach kolejne wyjątkowe miejsca do odkrycia – ogrody, fabryki. Uczniowie zobaczyli Ławeczkę Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Kufer Reymonta. Podążając Aleją Gwiazd znajdującą się na szlaku filmowym, mijali Muzeum Kinematografii w dawnym Pałacu Scheiblerów Zajrzeli też w podwórze kamienicy nr 3 przy ulicy Piotrkowskiej i zobaczyli skryte jest tam niesamowite, całkowicie pokryte szklaną mozaiką podwórko, znane jako Pasaż Róży. Wygląd tego miejsca jest nawiązaniem do choroby córki autorki – Róży. Następnie uczniowie udali się do Manufaktury. Dawny kompleks fabryczny rodziny Poznańskich od 2006 r. jest otwarty dla wszystkich. Zabytkowe budynki wykorzystane są na muzea, teatr, kino, a także różne lokale gastronomiczne. W Muzeum Fabryki  uczniowie zastanawiali się, jak doszło do tego, że Łódź z małej osady stała się jednym z największych polskich miast przemysłowych. Na warsztatach ósmoklasiści śledzili przyczyny i skutki rozwoju miasta oraz rozmawiali o tym, jak wyglądała praca zatrudnionych w niej robotników. Ponadto mogli podziwiać stałą ekspozycję maszyn włókienniczych. To był intensywny i jednocześnie fascynujący dzień.

     • Akcja na 4 łapy

     •  

      Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do wsparcia akcji dla zwierząt z Mińska Mazowieckiego! Zbieramy karmę, smycze, obroże, środki przeciwko kleszczom, koce i miski. Okaż serce zwierzakowi! Zbiórka trwa do końca października. Prosimy o wsparcie!

     • Ósmoklasiści obejrzeli film "Orlęta. Grodno'39"

     • We wtorek 4 października uczniowie klas ósmych obejrzeli w Kinie Muza polski film wojenny w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. Film jest poruszającym obrazem wojny z sowietami ukazanej z perspektywy dwunastolatka. Brutalność wojny przyspiesza dojrzewanie młodych bohaterów, stawia ich w skrajnie trudnych sytuacjach, w których nigdy nie powinni brać udziału i których nigdy nie powinni doświadczyć ani młodzi chłopcy, ani młode dziewczyny. Uczniowie dzięki filmowi poznali fragment trudnej historii z roku 1939.

     • Bezpłatny generator zdjęć do legitymacji szkolnej

     • Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów. Mogą obecnie skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej.
      Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej. Fotografię można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycie głowy.

       

       

     • Dzień Chłopaka

     • 30 września to tradycyjnie święto wszystkich „panów” - i tych małych, i tych dużych. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy i my! Jaki prezent podarować kolegom w Dniu Chłopaka - o tym myślały wszystkie ,,panie' - i małe, i duże. Liczył się gest i moc dobrych myśli! Z tych dobrych myśli zrodziły się same wspaniałe pomysły!  Chłopcy lubią słodkości, zatem w niektórych klasach były gofrowe i ciasteczkowe poczęstunki. Inne klasy wybrały się wspólnie na pizzę, a jeszcze inne - do kina. Były grupy, które przeżywały przygodę z Lego i byli też tacy, którzy bawili się w podchody. Wszystkie te atrakcje zorganizowane zostały z myślą o naszych szkolnych chłopakach. Życzymy wszystkich chłopcom: BĄDŹCIE UŚMIECHNIĘCI I RADOŚNI KAŻDEGO DNIA!

     • Pszczelarskie  ciekawostki

     •  

      W klasie III b odbyły się zajęcia pszczelarskie. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda i co robi królowa pszczół, czym jest miód, jaką drogę przebywa miód z ula do słoika oraz czy pszczoły śpią. Dzieci miały okazję zobaczyć wnętrze ula oraz poznać narzędzia potrzebne do pracy w pasiece. Ciekawą atrakcją było przymierzanie kapelusza pszczelarza oraz oglądanie ramki i plastra z miodem. Najlepsze jednak było „małe co nieco” – jakby powiedział Kubuś Puchatek. Każdy uczeń z przyjemnością spróbował  zdrowego, pysznego, prawdziwego miodu. Lekcja była także okazją do przypomnienia wiadomości o wyjątkach od zasad ortograficznych. Każdy uczeń teraz już wie, jak poprawnie zapisać wyrazy „pszczoła” oraz „pszczelarz”.

       

     • 8d była w OCH-TEATRZE

     • Uczniowie klasy 8d uczestniczyli w wycieczce do Och-Teatru. Obejrzeli tam spektakl pt. „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, czyli teatralną wersję kultowego filmu Petera Weira. Twórcy sztuki zmierzyli się z różnymi wyzwaniami ze względu na to, że widownia została usytuowana z obydwu stron sceny i praktycznie bez  żadnej infrastruktury teatralnej: sztankietów, zapadni, kurtyny, prawdziwych kulis itd. Te specyficzne warunki wywołały dużą kreatywność u odtwórców ról.  Mimo iż na scenie dekoracja została ograniczona do minimum: biurko, kilka stołów i krzeseł imitujących szkolną klasę, podesty i wysoka rampa (taka jaką można spotkać w skate parkach),  to należy stwierdzić, że efekt końcowy okazał się bardzo udany. Ósmoklasiści z zapartym tchem wyczekiwali na to, co ostatecznie zwycięży: restrykcyjnie przestrzegana tradycja czy samodzielność myślenia, prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych